Bratislavský hrad – kde sú naše miliardy?

V sobotu som si so svojou manželkou a naším malým, jednomesačným synom vyšiel na prechádzku, po veľmi dlhej dobe, na novo zrekonštruovaný Bratislavský hrad. Nakoľko sme vedeli, že hrad je kompletne zrekonštruovaný a investovali sa naše spoločné peniaze, nás bežných občanov, v objeme takmer 3 miliardy korún, alebo 100 miliónov eur, tak sme sa prišli pozrieť, čo sa za naše spoločné peniaze na hrade urobilo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (84)

Vo veľkom teple sme prešli Viedenskou bránou a vydali sme sa smerom k nášmu Svätoplukovi.

Pri Svätoplukovi sa trošku pristavím. Keď som sa tak naňho pozrel...socha je to na prvý pohľad pekná. Svätopluk sa pozerá smerom na Maďarsko. Meč mi síce nepripomína historickú – typickú výzbroj starých Slovanov, ale veď umenie je umenie.

Čo mi bolo jedine trochu ľúto, bol fakt, že nápis, ktorý hovoril o tom, kto vlastne Svätopluk bol, okrem slovenčiny a latinčiny nie je preložený do žiadneho iného svetového jazyka. Je to podľa mňa veľká chyba, pretože veľké množstvo japonských a anglických turistov len zvedavo okukovali sochu, ale zjavne netušili, čo tá socha má znamenať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

S očakávaním sme sa presunuli ďalej. Poprechádzali sme sa v parku, kde akurát prebiehala nejaká svadba, prebalili sme nášho syna... Po krátkej chvíľke mi moja manželka položila otázku: „Prosím Ťa pekne, môžeš mi povedať, čo tu za tie tri miliardy urobili?“

Keď beriem do úvahy fakt, že moja manželka je povolaním hudobníčka, tak to bola veľmi zaujímavá otázka.

Pretože otázka znie znova: „Čo sa tu za tie tri miliardy urobilo?!“

Takmer všetko je po starom - múry sú rovnaké, nič zmenené, z interiéru dokonca zobrali lavičky. Skôr mi to pripadá tak, že niekto so širokými lakťami len zobral 100 miliónov eur a vymenil fasádu.

SkryťVypnúť reklamu

Samozrejme, môžem sa mýliť. Ale vy ostatní, ktorí navštívite náš krásny Bratislavský hrad, Mekku Slovenska, možno budete mať iný názor a možno tam tie tri miliardy korún, alebo sto miliónov eur preinvestované nájdete.

A keď nájdete, buďte takí dobrí a napíšte mi to, aby som to mohol mojej manželke rýchlo vysvetliť.

Patrik Dvořák

Patrik Dvořák

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vždy treba mať dobrú náladu a vďaka nej vie byť život vždy veselý.Nepodliehajme panike. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu