Psík poliaty kyselinou

...on ho držal a polieval kyselinou. ...pesinko ukrutne kňučal. Kyselina mu rozleptávala jednotlivé vrstvy kože a o chvíľu sa objavilo živé mäso. Psík zavíjal a potom ho určite ešte mlátil hlava – nehlava. A zabával sa na tom. Nejaký svinský úchylák....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (68)
Obrázok blogu

Po príchode do práce som v kancelárii našiel plačúce kolegyne. Občas pomáhajú zadarmo ako dobrovoľníčky v známej neziskovej organizácii starať sa o psíkov, alebo prípadne iné zvieratá. Dnes boli dievčatá rozhorčené a plakali nad obrázkom z facebooku, ktorý si môžete pozrieť aj vy. Toto je situácia, keď si človek kladie otázku: „Čoho všetkého je človek schopný?" Odpoveď je: „VŠETKÉHO!".

Kde sa v človeku môže nabrať toľká krutosť? Ale žiaľ, takéto veci sa dejú a asi sa aj diať budú... A dejú sa častejšie ako si myslíme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dievčatá sa v práci nedali utíšiť, aj keď sme sa s kolegami snažili spríjemniť im deň. Urobili sme im kávu s kvapkou alkoholu, aby sa trošku upokojili, ale trvalo to dlhé hodiny, kým sa z toho spamätali.

Keď niekto miluje zvieratá, tak nevie pochopiť ako sa niekto môže niečoho takéhoto dopustiť.

Ako sa pozerám ja na ten obrázok, spomenul som si na svojich dvoch spolužiakov, budem ich volať pán K. a pán V., ako sa kedysi v 7. triede na základnej škole zabávali na tom, že chytali mačky, ktoré potom obesili na kus drôtu a ako sa mačka mykala na drôte, tak ju ešte natierali kanagonom a zapálili.

Už som ich dlho nevidel a kladiem si otázku: "Čo z nich asi vyrástlo?" Dúfam len, že to bola mladícka nerozvážnosť a že dnes sú z nich starostliví otcovia rodín a na tento zážitok si už ani nespomenú.

SkryťVypnúť reklamu

Niekedy sa hovorí, že zvieratá by mali mať určité práva. Ja si myslím, že určite nikto nemá právo takýmto spôsobom umučiť nevinného a milujúceho tvora, akým bol napríklad aj tento psík. Minimálne si myslím, že nikto nemá právo, aj keď sa na zvieratá niektorí pozerajú ako na majetok, tak nikto nemá právo ich zniesť zo sveta takýmto, obzvlášť, krutým spôsobom.

Zdá sa mi, že asi tak rok dozadu som čítal v nejakých novinách, že jeden Nemec vyrobil auto, ktoré môžu poháňať aj mŕtve mačky. Údajne má spotrebu 4 mačky na 100 km. Na jednej strane to môže znieť ako vážne veľmi hlúpy vtip, ale na druhej si treba uvedomiť, že doba, v ktorej žijeme nie je ľahká a čo je smutné, že ani živé tvory, ktoré túto dobu žijú s nami, to nemajú ľahké...

Patrik Dvořák

Patrik Dvořák

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vždy treba mať dobrú náladu a vďaka nej vie byť život vždy veselý.Nepodliehajme panike. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu