Skorumpovaný revízor z bratislavskej MHD

Predstavte si, že nasadnete v Dúbravke do električky. Pohodlne sa usadíte a začínate cestovať smerom do stredu mesta. A takto pekne začína aj naša situácia...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (340)

Pozeráte sa z okna čo kde stavajú, čo je zrekonštruované. Občas vám padne pohľad na nejaký ten milý billboard.

Cesta ubieha, električka zastaví na zastávke. Nastúpi mladý chlapec, zrejme študent. Posadí sa pred vás a električka sa pohne ďalej. Znova ďalšia zastávka. Nastúpia dvaja muži. Jeden mladší, jeden starší. Jeden sa usadí za vami a jeden ide smerom k vodičovi.

Na ďalšej zastávke pristúpi mamička s dieťaťom. tiež sa usadí a električka znovu pokračuje vo svojej ceste.

Dnes je krásny deň, slniečko svieti, všetko je fajn. Už sa človek teší ako si niekam zájde na dobrú kávu. Veď čo už iné robiť v taký pekný deň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

...a máme tu ďalšiu zastávku. Nastúpi starší pán, vek asi okolo 50tky. Pekne oblečený, v obleku s malou aktovkou. Električka sa pohne. Rýchlo sa chytí prvej tyče a z aktovky si vyberie cestovný lístok. Poobzerá sa a zistí, že akurát pri vás je voľné dvoj sedadlo a je tam aj označovač cestovných lístkov. Položí si aktovku na voľnú sedačku, vloží lístok do označovača, keď v tej chvíli muž, ktorý sedel rovno za vami vyskočí a z celej sily udrie tohto pána po rukách. Až mu lístok vypadne na zem a začne po ňom kričať: „Nemáte cestovný lístok, som revízor!“

Šokovaný muž v obleku s hrôzou na neho pozerá a pýta sa ho: „Preboha, čo to robíte? Veď som šiel označiť cestovný lístok.“ 

SkryťVypnúť reklamu

„Nič ste si nešiel označiť, chceli ste cestovať bez lístka! Videl som vás. Teraz som vás chytil! Vy si máte lístok označiť okamžite a nič ste si neoznačili!“

„Akože som si neoznačil?“ ohradil sa pán. „Veď vy ste ma napadli, vy ste ma udreli po rukách. Čo si to dovoľujete?!“ rozhorčil sa starší pán.

Pán si zdvihne lístok zo zeme, označí si ho a posadí sa na sedadlo. Revízor sa presunie k vodičovi a zdá sa, že je po všetkom.

Hmm, šokujúca situácia. Každý si povie, že by toto nechcel zažiť, ale napätie po pár sekundách opadáva. Pán v obleku si ešte niečo šokovaný krúti hlavou, ale električka pokračuje ďalej.

SkryťVypnúť reklamu

Chvíľku ide, príde zastávka. Dvere sa otvoria, zatvoria a pokračuje sa v ceste.

Ale čo to tam je? Samé svetlá tam žiaria ako v akčných filmoch. Pri koľajach stojí policajné auto so zapnutými majákmi a čakajú tam policajti. Električka zastaví, dokonca tam nie je ani zastávka. Otvoria sa dvere a dovnútra vtrhnú silní muži zákona a hrnú sa smerom dozadu ochrániť revízora, na ktorého bol spáchaný strašný útok na verejného činiteľa. Policajti schmatnú pána, idú ho vyviezť z električky ako nejakého vyvrheľa. Ako nejakého vraha. Ako nejakú sviňu, ktorá urobila niečo neskutočne strašné. Starší pán v obleku úplne šokovaný, vyzerá akoby mal každú chvíľku dostať infarkt kričí: „Pre boha, čo to má znamenať? Čo to so mnou robíte? Čo sa to tu deje?“

SkryťVypnúť reklamu

Na to mu policajti hovoria: „Napadli ste revízora, nemáte cestovný lístok, tak idete s nami!“ A už sa ho chystajú vyvliecť ako posledného vraha. Ani Kájinek nebol takto odvážaný ako začali vyťahovať tohto pána z električky.

Lenže na to sa ozvala mamička s deťmi: „Preboha, čo to robíte? Veď ten človek nič neurobil, jeho napadol revízor!“ Policajti sa zarazili.

Na to sa ozval mladý muž: „Ja to dosvedčím, ja pôjdem takisto s vami. Ja som to videl ako to bolo a tento človek nič neurobil. Vošiel dovnútra, chcel si označiť cestovný lístok a tento revízor mu v tom zabránil a povedal mu, že nemá cestovný lístok.“

Na to sa ozvali ďalší ľudia, ktorí videli presne toto isté. Policajti zostali zarazení, pozreli sa na seba. Staršieho pána pustili. Ten rovno padol ako kopa zemiakov na sedačku a vyzeral že by potreboval minimálne pohár vody, alebo ešte lepšie lekárske ošetrenie.

Policajti sa otočili a spolu odišli všetci preč. Aj s revízorom. Ako keby sa ani nič nestalo.

Električka sa pohla dopredu. Všetci, čo ostali v električke, vrátane toho pána, boli v šoku a pozerali jeden na druhého. Poniektorí dali na seba staršiemu pánovi kontakty, keby písal sťažnosť a potreboval by nejakých svedkov tohto incidentu.

Na ďalšej zastávke väčšina ľudí vystúpila. Aj pán v obleku. Ten bol asi dosť šokovaný na to, aby pokračoval v ceste a evidentne sa potreboval nadýchať čerstvého vzduchu.

O čom ale celá táto situácia svedčí? V akej spoločnosti to žijeme?

Keď vás niekto okradne, tak sa vám policajti vysmejú do tváre, že si máte dávať na veci pozor.

Keď vám vykradnú byt, alebo ukradnú doklady, absolútne nič nezmôžete.

Keď vás niekto napadne na ulici, útočí na vás, alebo vám vulgárne nadáva, to sú všetko len priestupky. Veď tu sa vlastne nič nedeje.

Ale keď sa starší človek, ktorý niečo dokázal, je platiteľ daní a celý život žije slušne a urobí tú chybu, že si neoznačí lístok do jednej sekundy ako nastúpi do vozidla MHD, ale vzhľadom k tomu, že sa električka pohne, tak sa musí chytiť prvej tyče (veď to každý pozná, kto cestuje električkou) a označí si lístok do 5 sekúnd, lebo toto naozaj dlhšie netrvalo, tak jeho napadne taký skorumpovaný revízor, ktorý chce využiť situáciu, aby sa zas nejakým spôsobom obohatil. Týmto samozrejme neútočím na všetkých revízorov, lebo verím, že aj medzi nimi sú čestní ľudia. Osobne si ale myslím, že ich veľa nie je. Mnohí majú na rováši veľmi veľa a mnohí sa v tomto článku aj nájdu.

A slušný človek je napadnutý aj zo strany policajtov ako posledná zberba. Ako posledný hnoj. Ako posledný nikto. Toto je na tom celom smutné. Že slušný človek, ako sa hovorí, sa spravodlivosti u nás nedovolá...

Patrik Dvořák

Patrik Dvořák

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vždy treba mať dobrú náladu a vďaka nej vie byť život vždy veselý.Nepodliehajme panike. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu