Veselo je na Slovensku - Úplatok za pád vlády a iné príhody

Na Slovensku je nám zase veselo. Miluje nás hlavne Taliansko, ktoré sme zázrakom, ktorý nebýva tak často, by som povedal, že tak raz za 100 rokov a tým zázrakom myslím naše víťazstvo nad Talianskom na MS vo futbale.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nebyť tejto správy, ktorá si myslím, že potešila každého jedného Slováka, boli by sme odkázaní na klasickú politickú zábavu, o ktorú sa nám momentálne postaral „obyčajný" človek, pán Matovič, ktorý dostal „obyčajnú" ponuku od svojho kamaráta, aby nechal padnúť vládu za 20 mil. Eur.

Ale je našim obyčajným ľuďom dobre. Naši obyčajní ľudia, myslím tým teda nás všetkých zrejme, pretože všetci sme obyčajní ľudia, všetci si môžeme dovoliť dať 20 mil Eur za pád vlády, platiť si miliónové kampane... V podstate pán Fico mal vlastne pravdu. Naša krajina je na tak obrovskej úrovni, že naši obyčajní ľudia majú milióny a milióny eur.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nová vláda sa nám buduje. V rámci partnerských vzťahov, ako hovorí pani Radičová, to eroticky iskrí. Hlavne medzi liberálmi SaS a starodôstojnou dámou KDH. Vymieňajú sa a dohadujú sa medzi sebou rezorty ako keby sme boli na centrálnom trhovisku. Už nám tu len chýba pustiť si pieseň od skupiny Lojzo - Na centrálnom trhovisku. Mnohí z nás si ju ešte pamätajú a možno že pri takýchto piesňach by výmeny a boje o rezorty išli oveľa veselšie.

Čo sa týka generálneho prokurátora pána Trnku, tak kým je „zatiaľ" vo funkcii, povedal by som, že prežíva najzaujímavejšie pracovné obdobie za svoje posledné roky pôsobenia. Pretože toľko politických káuz, z ktorých každá je na hrane zákonnosti, tak toľko, si myslím, že už veľmi dlho nemal. Pravdepodobne neurobí nič, ako neurobil nič za celé roky, veď čo sa vlastne aj dá čakať od generálneho prokurátora, ktorý musí byť politicky poslušný. A teraz musí riešiť také nepríjemnosti ako je 20 mil. za pád vlády, nahrávky pána bývalého premiéra. ...a kopu iných a iných nepríjemných vecí, ktoré kazia miesto na krásnom vyleštenom pracovnom stole. A možno práve teraz je tá vhodná situácia ako ich hodiť do koša. Tak ako to už bežne na našom Slovensku býva.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže záverom len dodať: Aspoň že naši futbalisti nám s Talianskom urobili trocha radosti a na niekoľko okamihov sme zabudli na problémy, ktoré nás trápia. Potešili sme sa všetci. Z otvorených okien domov sa ozývali zvuky víťazstva a to nás na chvíľu všetkých zblížilo a stali sme sa jedným národom športových fanúšikov.

Patrik Dvořák

Patrik Dvořák

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vždy treba mať dobrú náladu a vďaka nej vie byť život vždy veselý.Nepodliehajme panike. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu