Ocko, čo je to demokracia?

Všetci dobre poznáme: „ Bez práce nie sú  koláče." No v dnešnej dobe a za tejto podivuhodnej vlády sa aj dlhoročné príslovia menia.  Nedá mi opäť použiť „východoslovenské" : Jeden robi jak še patri, dvaja patria jak še robí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Mamičky na rodičovskej dovolenke sa začali spájať a spisovať petície za to choré „zjednotenie" rodičovského príspevku. Majú pravdu. Aká rovnosť a prečo? Že dve tretiny žien budú spokojnejšie? A čo tá jedna tretina? Na tú vláda nemyslí? My na nich myslíme každý mesiac keď štátu odvádzame naozaj nemalé čiastky a čo máme za to? „Zjednotenie" aby nebola diskriminácia - bolo okrem iného dnes (5.10.10) povedané v správach. Čiže my, tá jedna tretina opäť zo svojho prispejeme ženám, ktoré neodpracovali ani jeden kalendárny rok, a ktoré si z materskej dovolenky urobili zárobkovú činnosť a ktoré si už teraz mädlia ruky, že opäť majú pravdu, že robiť sa na Slovensku neoplatí. Mamičky, ktoré myslia dopredu, platia si vyššie nemocenské dávky (ktoré plánujú taktiež zrušiť) v Sociálnej poisťovni, ale hlavne pracujú, budú mať rovnaký rodičovský príspevok ako ženy, ktoré v živote nepracovali, doma „hnijú" a usmievajú sa ako opäť vyhrali, lebo dve tretiny je stále viac ako jedna. Toto sa však matematicky riešiť nedá, lebo tá jedna tretina je pre štát prospešnejšia ako tie dve. Na to treba logiku, ktorá poväčšine ľuďom vo vláde chýba.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Namiesto toho, aby dali mamičkám, ktoré si to zaslúžia to, čo im patrí a čo ich bude stáť menej, dajú tým, ktorý na ne nemajú nárok a čo ich okrem iného bude isto stáť viac, lebo dve tretiny je viac ako jedna. Som zvedavý, čo by urobil štát, keby tá jedna tretina nebola.

Čím ďalej tým viac mladých rodín odchádza do zahraničia aj na úkor toho, že budú pracovať niekde vo fabrike za pásom, napriek tomu, že majú ukončené vysokoškolské vzdelanie. Idú do rizika. Idú skúsiť šťastie do krajiny, kde štát myslí na normálny pracujúci ľud, ktorý je okrem iného aj pre štát prospešný. Prečo nám odchádzajú mladí lekári, učitelia a podobne? Čo bude zo Slovenskom ďalej? Zostanú tu dôchodcovia a Rómovia. To je holá pravda. Dôchodcovia po čase pominú a zo slovenského sa stane, domyslime si čo. Tak aká diskriminácia? Kto je diskriminovaný v dnešnej dobe? Rómovia to teda nie sú aj keď sa tým jediným cudzím slovom, ktoré poznajú oháňajú odmalička, lebo to je jediné, čo vedia. Česť výnimkám, ktorých je bohužiaľ pominuteľne málo. A o diskriminácii poznám jeden veľmi dobrý vtip na záver, ktorý je taký pravdivý, že je veru nejednému človeku až do plaču.

Skryť Vypnúť reklamu

Syn sa pýta otca: „ Ocko, čo je to demokracia?" Otec neváha a odpovedá : „ No, synáčik demokracia je to, keď my pracujeme a Rómovia dostávajú peniaze." Synček sa zamyslí a neváha pýtať sa ďalej : „ Ocko, a to nám nevadí?" - zamyslene sa pozrie na otca. „No synáčik, nemôže, lebo keby nám to vadilo už by to bola diskriminácia."

Myslím, že lepší záver môjho príspevku ani nemohol byť. Tak do boja rodinky, tých 66 eur si nedáme, aj za cenu štrajku. Pridajte sa na stránke www.mamodvahu.sk a my Vám dokážeme, že bojovať vieme s akýmkoľvek živlom.

Patrik Hake

Patrik Hake

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som športovo založený mladý človek, a chcel by som odstrániť ľahostajnosť, ktorá je vlastná našej spoločnosti. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu