Mečiar zničil regióny

Kedy nastala skaza regiónov? Keď Mečiar zaviedol jeden volebný obvod. Vtedy prišla reálna skaza pre odľahlé kúty Slovenska. Politické strany dostali tú moc,aby kandidátkami do parlamentných volieb rozhodovali o osudoch a regiónoch

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Kedy nastala skaza regiónov? Keď Mečiar zaviedol jeden volebný obvod. Vtedy prišla reálna skaza pre odľahlé kúty Slovenska. Politické strany dostali tú moc, aby kandidátkami do parlamentných volieb rozhodovali o osudoch. A tým, že je ľahšie a lacnejšie robiť politickú kampaň vo väčších mestách kde je sústredený väčší počet obyvateľov a dokážete naplniť veľké športové haly tak sa stala politika politikou miest. Pre každú politickú stranu je lepšie vytvoriť človeka v meste, ktorý dokáže osloviť pre nich tak potrebného voliča. Zrazu nastal boj o miesta na kandidátkach a predsedovia a predsedníctva politických strán vyberajú svojvoľne samozrejme mestských kandidátov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ktorá z politických strán má kandidáta do Národnej rady z obce s počtom obyvateľov 200 na svojej volebnej kandidátke v prvej 20-ke? Neviem o takej. A tak aj tí šikovnejší ľudia z regiónov sa museli prispôsobiť byť mestskými kandidátmi, aby sa dostali na kandidátku. V tom momente sa z nich stali zas a znova mestský kandidáti, prestali rozprávať nie a začali rozprávať s tým krásnym prízvukom „né“. Keď chceš s vlkmi byť musíš s vlkmi vyť sa stalo pravidlom.

Dnes je v Národnej rade 56 poslancov z Bratislavy a okolia. S tým, že nebol kto bojovať za vidiek začal sa vyľudňovať. Nebol kto priniesť hlas regiónov a vidieka a povedať „aj tam žijú ľudia, ktorí potrebujú prácu, bývanie, slušne žiť a ich rodičia slušne dožiť“ tak sa začalo národné vyľudňovanie.

SkryťVypnúť reklamu

Do Rakúska týždenne smerujú stovky 9-miestnych dodávok so ženami, ktoré idú utierať rakúske zadky, nič iné im neostáva lebo doma nenájdu žiadne uplatnenie. Mladí vidia spásu v zahraničí a odchádzajú.

Náš štát sa sústredil na automobilový priemysel a všetky automobilky nahádzal do okruhu 100km od Bratislavy (mimo KII v Žiline). 4000€ na vysťahovanie za prácou je holý nezmysel, ktorý budeme čochvíľa cítiť. Umelé znižovanie nezamestnanosti tým, že vyvezieme ľudí z obce Ulič na severovýchode Slovenska k fabrike Jaguár a povieme im „tu môžete pracovať za 800€ a keď neberieš, škrtáme ťa“. To čo si tí ľudia majú vziať svoje domy a záhrady a preniesť si ich k Nitre či Bratislave?! Načo im je 800€ keď majú zaplatiť 300€ za jednú izbu? Nie je lepšie ich nechať doma a priniesť tam prácu za pomoci štátu a zarobiť 650€? Je mnoho príležitostí ako priniesť prácu so slušným zárobkom aj do odľahlých častí Slovenska len treba chcieť.

SkryťVypnúť reklamu

Zničili sme si spracovateľský priemysel, ktorý sa roky budoval a stali sme sa surovinovou základňou pre okolité štáty. Ak ste raz v niečom jeden z najlepších a chválite sa tým, ako je automobilový priemysel u nás, ste náchylnejší spadnúť na samé dno. Ako dopadlo mesto Detroit? Bolo to jedno z top miest, ktoré bolo viazané na automobilky a zrazu prišla recesia a mesto skrachovalo. Detroit mal milión obyvateľov čo je pätina Slovenska no po recesií, ktorá mala veľký dopad na automobilový priemysel má len 600 tis. obyvateľov.

Prognózy hospodárskeho rastu na tento rok sú najnižšie od roku 2008 kedy prišla hospodárska kríza. Spamätajme sa! Sme päť minút po dvanástej a keď náš štát rýchlo a efektívne nezainvestuje do iných oblastí a hlavne spracovateľského priemyslu môžeme mať veľké problémy. Spracovateľský priemysel je záchranou aj pre regióny a dokáže zefektívniť suroviny ktoré teraz vyvážame. Drevospracujúci priemysel vie pomôcť regiónom s vyššou nadmorskou výškou, radšej vyrobme okná a predajme ich do Rakúska ako guľatinu(drevo) do Poľska. Spracovateľským priemyslom dokážeme znížiť ťažbu dreva a chrániť si životné prostredie. Polovica úrody, ktorá sa dopestuje na Slovensku je vyvezená do zahraničia z jediného dôvodu- nedokážeme ju spracovať. Agrárny spracovateľský priemysel je pomoc regiónom na rovinách.

SkryťVypnúť reklamu

Vytvorenie malých a stredných podnikov s rôznorodým zameraním za pomoci štátu vytvorí trvalé pracovné miesta, ktoré neodídu preč po päťročných daňových prázdninách do Rumunska. Pred voľbami zrazu majú všetky politické strany plné huby slová „REGIÓN“ . Odnesú tam guľáš, párky, pivo poprípade karafiát a zrazu sú jedni z nich do dňa „D“ deň volieb.

Je na nás všetkých ako sa rozhodneme, no tí JUDR., MUDR., PHDR.,ING. nás priviedli tam kde sme, no oni sa majú dobre.

Patrik Magdoško

Patrik Magdoško

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občiansky aktivista , jeden z organizátorov farmárskych protestov, jeden zo zakladateľov politickej strany Máme toho dosť! Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu