Trackujte tento message!

Nejaký kúsok našej genetickej výbavy (bude to niečo ako AGCTCAGGTACTAGAATCAGAA ATAGCGGGATACCATACGGAC…) má na svedomí, že sa potrebujeme neustále škatuľkovať, inými slovami patriť do konkrétnej komunity. Tá si okrem cieľov a triedneho nepriateľa zákonite vytvára aj svoj vlastný jazyk. Podľa možnosti taký, aby mu iné skupiny nerozumeli. Tým sa vytvára pocit príslušnosti a dôležitosti. Príklad č. 1: IT management.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Je ťažké počúvať to v zasadačke bez okien v sklenej budove business centra navlečený v obleku s oprátkou na krku, ale niekedy ešte horšie výplody prinesie mail managera, ktorý si na ňom dal záležať. Číta sa to ťažšie, ako paragrafy našich zákonov. Znie to povedzme takto:

Hi all,

V rámci implementácie procesov v scope projektu sa objavilo niekoľko issues, ktoré sú manifestovaním nestability komunikácie medzi frontend a backend systémami.
Trackovaním týchto bugov sa zistilo, že komunikačné symptómy majú symetrický charakter.
Developeri vypracujú tool, resp. job, ktorý bude adresovať komunikačný problém a modelovať produkčný traffic z internetu.
Vyjadrite sa k vhodnosti zvolania workshopu na tému konfiguračného riešenia technológie a nasledne to budeme eskalovať na steering comitee.
Očakávame váš feedback do konca dňa, aby sme dodržali milestone projektu. Vopred vďaka za advanced information a konzultácie.
Prosim o review meeting minutes v zmysle včerajšej notifikácie.

Thnx,
X.Y., manager
(plus aspoň 100 riadkov dlha signatura...)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V práci sa dosť často s podobným anglo-slovenským newspeakom stretávam a veľa z vás asi tiež. Vstrebávam takého diela a snažím sa z nich vysekať to podstatné zrnko múdrosti, prípadne ich píšem, aby som nebol za blbého, čo nejde s duchom doby.
Len mi povedzte, ako hneď po príchode domov hovoriť s deťmi, čo sa mi okamžite vďačne hodia do náručia ešte na chodbe. V mojom kalnom pohľade vidia, že mi musia dať pár minút, naladím sa na normálnu vlnu a po pol hodine sa nezrozumiteľný manager zmení na starého dobrého tatina....

Tomáš Paulech

Tomáš Paulech

Bloger 
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Aký ľudský tvor! Skoro ako človek.... (RND) Zoznam autorových rubrík:  ZázrakyRodinaAstronómiaeGovernmentVýkrikyZajtrajšie správy

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu