Najlepší budík

Máte problémy s ranným vstávaním? Skúste si do domácnosti zaobstarať dieťa a môžete sa spoľahnúť, že z postele vyleziete, aj keď sa vám fakt nebude chcieť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Naše ráno začína niekedy medzi šiestou a siedmou. Každý deň bez výnimky, aj v nedeľu alebo štátny sviatok. Budík si nenastavujeme, túto funkciu plní naša Emka, ktorej režim funguje tak dokonale, že čas zobúdzania sa líši maximálne o pár minút.

V jednej chvíli má zatvorené oči, o okamih neskôr už vykrikuje: „K mamine idem! Túliť...“

Stojí v postieľke a my máme len pár sekúnd na to, aby jeden z nás ako raketa vyskočil z postele a preniesol Emku k nám do perín. Ak totiž zaváhame, je veľmi pravdepodobné, že sa zobudí aj malá Alžbetka. Presvedčiť jedenatrištvrteročné dieťa na aspoň niekoľko minútové váľanie v posteli ešte zvládame. Ale dohovoriť dvojmesačnej hladnej slečne? Nemožné.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak Emku úspešne pretransportujeme do manželskej postele bez toho, aby sa dovtedy zobudila Alžbetka, je to akoby sme náš budík o pár minút odložili.

Otočím sa k Emke chrbtom a spím ďalej. Chrbtom preto, lebo vtedy má najjednoduchší prístup k mojim vlasom a moje vlasy sú pre ňu nevyhnutnou esenciou k plnohodnotnému túleniu. Prikladá si ich k tvári, šklbe nimi a miesi ich po vankúši s takou náruživosťou, že rozčesať novovzniknuté uzlíky býva naozajstný problém. Nie je to bohvieako príjemné. Niekedy ma jej kmásanie zabolí tak, že sa jej vyhrážam ostrihaním. No rýchlo si uvedomím, že za tých pár minút pokoja navyše mi to predsa len stojí.

Skryť Vypnúť reklamu

O niekoľko minút neskôr, presne ako budík, ktorý ste prehovorili, aby vám daroval pár okamihov spánku navyše, Emku túlenie prestáva baviť a opäť kričí: „Papať idem! Vedľa idem! Spací vak dole!“

Keď nereagujeme, začína pišťať čoraz hlasnejšie: „Mamina dole! Tatino ide vedľa! Emka ide vedľa! Papať idem!“

Počas tohto kola výkrikov s k budeniu rodičov väčšinou pridá už aj Alžbetka.

„Alžbetka zobudila...“ hlási Emka.

No nehovor... Ktovie prečo.

Hlasitosť nášho budíka je čoraz intenzívnejšia. Z jednej strany Emkine rozkazy a príkazy, z druhej stále zúfalý novorodenecký plač. Je jasné, že aj keď ihneď vstaneme, už teraz je príliš neskoro na to, aby sme mali pohodové ráno. 

Skryť Vypnúť reklamu

No priznajte sa, neodkladáte aj vy váš budík až do momentu, keď už je naozaj neskoro?  Za ranných desať minút spánku navyše by sme mnohí aj zmluvu s diablom podpísali.

Martina Paulenová

Martina Paulenová

Bloger 
  • Počet článkov:  235
  •  | 
  • Páči sa:  367x

Momentálne ma asi najviac vystihuje slovo matka :) Na mojom blogu môžete preto očakávať hlavne články týkajúce sa detí a rodičovstva.Naďalej však som aj lekárkou, amatérskou fotografkou a milovníčkou prírody, behu a turistiky. A hoci momentálne išli tieto moje aktivity trochu do úzadia, verím, že aj k nim sa časom vrátim. Zoznam autorových rubrík:  Veselo aj vážne o materstveZo životaNa zamyslenieZ medicínyNaše krásne SlovenskoZ cestovania po sveteNajväčšia umelkyňa, prírodaZ rozprávania starých rodičovPutovanie po Nórsku - 2008Island 2010Alpy 2011Alpy 2012Alpy 2013Alpy 2015Wachau - Dolné RakúskoViedenské zápiskyZápadné pobrežie KanadyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu