Keď sa pri Cibulkovej obišli pravidlá, prečo by sa nemohli aj pri Lučanskom?

Dva týždne neveriacky krútim hlavou, koľko ľudí podľahlo psychóze o „hrdinovi“ Lučanskom, ktorého život vraj neukončila samovražda, ale celé to malo byť inak a prsty má v tom Matovičova vláda.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

46 tisíc Slovákov a Sloveniek, ktorí sú všetci AllForMilan, fascinuje, keďže to chce len pár minút googlenia, aby človek zistil, že Lučanský nebol žiaden hrdina a zrejme ani čestný policajt.

Cez víkend som však vďaka správam o prednostne zaočkovanej tenistke Cibulkovej pochopil jeden dôvod, prečo sú ľudia schopní veriť bájkam o generálovi martýrovi. Ako informovali médiá, úspešnú tenistku aj s manželom (!) tento týždeň zaočkovali v bratislavskej nemocnici na Kramároch. Nikto súdny neuverí verzii, že sa náhodou ocitla pri sprevádzaní inej osoby v nemocnici a iba sa zdravotníka spýtala, či nevie, kedy sa bude môcť zaočkovať. Na čo mal zareagovať tak, že jej rovno picho vakcínu. Tak určiteeee.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nikto tomu neuverí aj preto, že všetci máme množstvo osobných skúseností, ako sa v tomto štáte obchádzajú pravidlá.

A ako tí, ktorí by mali kontrolovať ich dodržiavanie, na to kašľú, udeľujú výnimky a keď sú pri kontrolovaní hustí, tak len keď natrafia na nejakého chudáka.

 Považujem za totálne neakceptovateľné, že nemocnice, v ktorých sa očkuje proti Covid-u, majú zoznamy ľudí, ktorí nepatria medzi ohrozené skupiny a pozývajú ich na očkovanie mimo poradia.

Reakcia Univerzitnej nemocnice v Bratislave, že mená týchto ľudí nemôžu zverejniť, lebo ide o osobný záznam, je podľa mňa nielen hlúposť (z právneho hľadiska), ale najmä obrovská drzosť a prostredník vztýčený všetkým zdravotníkom, zamestnancom domovov sociálnych služieb a všetkým ľuďom, ktorí sa boja o svojich príbuzných v seniorskom veku. Dúfam, že novinári budú na ministra zdravotníctva tlačiť, aby tieto zoznamy privilegovaných zverejnil a obhájil každé jedno meno. Alebo nemocniciam zakázal očkovať mimo poradia.

SkryťVypnúť reklamu

A teraz k Lučanskému: prečo by mali ľudia veriť, že vo väzení dozorcovia neprivreli oči nad nejakými pravidlami, keď v bežnom živote, aj v politike často vidia, ako sa pravidlá ignorujú?

Fakt, prečo?

V situácii, keď pre prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné zverejniť kamerové záznamy z chodby pred Lučanského celou a keď pre nesúhlas jeho rodiny neuvidíme ani zdravotný záznam, ľuďom nejakú dobu nezostávalo nič iné, než dôverovať slovám ministerky Kolíkovej a článku Denníka N založenom na neverejných dokumentoch. No prestávam sa čudovať, že časť voličov cíti namiesto dôvery pochybnosti, lebo za rok od volieb táto vláda a jej ministri boli neraz pristihnutí, ako porušili pravidlá a ešte to aj zľahčovali.

SkryťVypnúť reklamu

 

Bývalá úspešná tenistka na prechádzke v centre Bratislavy dňa 27.12.2020, v čase vrcholiacej pandémie.
Bývalá úspešná tenistka na prechádzke v centre Bratislavy dňa 27.12.2020, v čase vrcholiacej pandémie. (zdroj: FB stránka D. Cibulkovej)

Táto vláda zjavne stále nechápe, ako sa buduje dôvera. Aká krehká je. A obávam sa, že ďalšie prípady typu Cibulková bude obhajovať rečami, že veď je to v poriadku, ak to spropaguje očkovanie. Prdlajs, nie je to poriadku. Očkovanie je najlepšia príležitosť ukázať voličom, že štát by sa po dvanástich rokoch vlády mafie a Smeru dal konečne správať inak: férovo a transparentne.Pavel Sibyla

 

Ak sa vám tento blog páčil, zdieľajte ho alebo kliknite na tlačítko vpravo dole "zvýšiť karmu." Viac mojich postrehov nájdete na mojej fb stránke.

Foto na titulke: SME - Jozef Jakubčo

Pavel Sibyla

Pavel Sibyla

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  70x

Pochádzam z Hriňovej, žijem v Bratislave, Európsku úniu považujem za najlepšie miesto pre život. Napísal som dve prozaické knihy a množstvo článkov do Trendu, Sme a pre Denník N. Pracoval som v kancelárii prezidenta Kisku, viedol som Nadáciu Zastavme korupciu, som členom PS. Stále píšem, príležitostne učím. Vypočuť si ma môžete na adrese protinoci.podbean.com. Najťažšia a najdôležitejšia výzva, ktorú dnes Slovensko pred sebou má, je posunúť náš vzdelávací systém od podpriemeru k najvyššej kvalite. Všetko podstatné pre život jednotlivca, aj celej spoločnosti závisí od toho, či túto výzvu zvládneme. Ak je niečo, čo môžete spraviť, aby sa nám to podarilo, urobte to. Zoznam autorových rubrík:  VzdelávanieKorupciaPodcastNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

739 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
SkryťZatvoriť reklamu