Prvý krát nevolím menšie zlo.

Sme krok od toho aby sa história Slovenska čítala lepšie. Môžeme vyraziť dych svetu a dať šancu tejto krajine.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

Už to dlho nepotrvá a opäť si spoločnosť nastaví zrkadlo. Trochu sa bojím, pretože dianie vo všetkých štruktúrach tohto štátu je ohromujúce. Bojím sa preto, lebo vo fungujúcom štáte by zločinci nemohli myslieť na šancu súdiť iných a šialenci predsedať zákonodarcovi, nech už je hocakej kvality. Táto krajina sa doslova topí v morálnom kale. A nie je to hybridnou vojnou z východu ani utečencami z juhu a ani tlakmi západu. Je to nami, našim vzdelaním a našou povahou. Svet na nás kašle, prírodné katastrofy nás asi pre veľkosť nejako nedokážu trafiť a my nedokážeme postaviť jednu cestu, nedokážeme prečítať knihu a zamyslieť sa nad ňou, nedokážeme sa na ulici pozdraviť, nedokážeme ochrániť vlastnú krajinu, kultúru a spoločnosť ... ani pred sebou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prezidentské voľby vnímam ako nádej. Na čelo štátu sa môže dostať človek, ktorý stelesňuje všetko, čo táto krajina potrebuje. Už to je malý zázrak. 

Na rovinu. Zuzana je jediný relevantný kandidát na prezidenta. Jej vzdelanie, vystupovanie a skutky sú plne adekvátne pre výkon tejto funkcie. Právnickým vzdelaním snáď môže konkurovať Harabin. Lenže prezident by mal byť morálnym vzorom a nie dnom. Silné slovo? Možno, ale tento kandidát stelesňuje absolútne všetko, čomu by sa mal nielen slušný prezident, ale aj slušný človek vyvarovať.

V morálke môže Zuzane konkurovať snáď len pán Mistrík. Bude mojou druhou voľbou čisto z pragmatických dôvodov. Je vzdelaný vo svojom obore a je to mimoriadne slušný a kultivovaný človek. Určite hanbu krajine neurobí. Mám však pocit, že vedeckú kapacitu jeho formátu treba viac vo výskume a že mu nie celkom verím jeho politické vyjadrenia. Sú tak trochu až priveľmi šité na mieru a občas sa zamýšľam, či vôbec tuší do čoho ide a aké sú právomoci a povinnosti hlavy štátu.

SkryťVypnúť reklamu

Pán Šefčovič je intoxikovaný Smerom a smer je Fico. Viac žiadnemu súdnemu človeku netreba. Prvý kandidát Smeru trpel aspoň charizmou, ten druhý trpí iba straníckou príslušnosťou. Neviem koho by títo páni reprezentovali ... Smer? Zapáchajúcu a hnijúcu zdochlinu, ktorú už obhlodávajú vlastní supy? To je Slovensko?

Pánovi Bugárovi snáď už neverí ani maďarský spoluobčan. Od prezidenta sa vyžaduje aj predvídateľnosť. Každý sa rád spoľahne, že hlava štátu sa zachová zodpovedne. Charakter je veľkým benefitom. Pán Bugár by bol možno dobrým kandidátom pred troma rokmi, dnes už nie. Nedá sa mu už veriť snáď ani jeho občianstvo a ani národnosť. Nikto nevie čo urobí zajtra. Kto je vlastne Béla?

SkryťVypnúť reklamu

Za kandidátom na prezidenta by mali byť skutky. Všeobecne by sme mali politikov prestať počúvať a viac sa im pozerať na ruky. Pretože rétorika a charizma sú zbraňami vodcov a tyranov a nie primárnymi vlastnosťami charakteru človeka, ktorého úlohou je reprezentovať. S nadutými charizmatickými manipulátormi máme predsa už nejaké skúsenosti. Jedine Zuzana má za sebou reálne výsledky spoločenskej angažovanosti. Na opačnej strane sú tlčhuby ako Krajniak, Chmelár ...

Veľmi ma mrzí, že kamarát v mojom veku odpísal Zuzanu len preto, že „na SK nemá predsa žena šancu“. Ja si myslím, že chlapi sa veľmi nepredviedli a inú možnosť v tejto chvíli ako dať obraz tejto krajiny do rúk dámam ani nemáme. Jediná má potenciál reprezentovať každého z nás. Bolo zatiaľ najprogresívnejším činom Progresívneho Slovenska dať občanovi túto možnosť, ktorá tu doteraz nebola a možno dlho nebude. Za to ďakujem.

SkryťVypnúť reklamu

Rád si predstavujem svet ako s údivom pozerá, že Slováci si dokázali zvoliť vzdelanú, kultivovanú ženu činu, ktorá vie presne kde je ktorá svetová strana a nepotrebuje aby za ňou stáli veľkí muži, náboženstvo alebo peniaze, ale nikdy by nekandidovala ak by za ňou nestáli bežní slušní ľudia a preto je mojou prezidentkou už dnes.

Rád si predstavujem, že sa ráno po voľbách zobudím v krajine, ktorá sa bude v zrkadle konečne pozerať na slušnú tvár, z ktorej opadnú primitívne stredoveké predsudky, strach a malosť, v krajine za ktorú sa už nebudem musieť hanbiť.

Peter Gregor

Peter Gregor

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  286x

Som ten, kto tu zhasne, keď to už všetci vzdajú. Zatiaľ je pre koho svietiť. A najradšej svietim pre tých, ktorí ma radi vyvedú z omylu.zakladajúci člen PS Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu