Dozrel čas

Ak sa problém s neakceptovaním určitej skupiny spoločnosti, ktorá sa správa spoločensky, ekonomicky a sociálne konformne a nekonfliktne stane nástrojom politického boja. Je to ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (115)

Príbeh 1. - Tragédia

Sestra má dve krásne deti. Idú na dovolenku. Stane sa hrozná tragédia. Našťastie je tu krstný otec a krstný otec 2. Majú všetko čo treba aby sa postarali a poznajú deti od narodenia.

Môžu deti iba navštevovať, v náhradnej starostlivosti u cudzích alebo v domove.

Príbeh 2. - Zákony

Sú spolu veľmi dlho. Už to ani nerátajú. Mali jeden druhého. Prišla choroba a operácia. Bolo potrebné vyplniť dotazník pred operáciou. Kolónka koho vyrozumieť o výsledku. Možnosti: rodinný príslušník, manžel alebo manželka. Zaškrtol manžela a pridal číslo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Operácia sa podarila" informoval lekár „toho druhého“ - cudzieho . Porušil paragraf, konal morálne.

alebo

Operácia sa nepodarila ... a lekár nenabral odvahu informovať „nerodinného príslušníka“.

Príbeh 3. - Spoločnosť

Žijú spolu 20 rokov. Splatili a prerobili byt, kúpili záhradu. Rozumejú si so susedmi. Ich vzťah je verejný a rešpektovaný. Nebolo to ľahké. Nikomu nikdy neublížili, ale prišlo nešťastie. Zostal sám

Všetok majetok zdedil brat jedného z nich. Ten brat, s ktorým sa 20 rokov nevidel, lebo ho okradol.

alebo

Mysleli na najhoršie, spísali závet. Stálo ich to kopec peňazí a bolo to veľmi potupné. Ale urobili dobre, majetok zdedia synovci a netere.

SkryťVypnúť reklamu

Príbeh 4. - Strach

Páči sa mu chalan z Béčky. Nikdy sa to nesmie dozvedieť. Založí si rodinu, lebo tak sa to má. Má tri deti, nikto nič netuší. Možno by zabudol, keby ho nestretol. Ale stretol. Klamať do konca života seba aj svojich najbližších, začať s alkoholom? Alebo sa priznať a skúsiť vysvetliť? Nevie to vyriešiť inak. Zostali siroty.

Príbeh 5. Život

Rozviedla sa. Povedala si „stačilo“. Našla si priateľku. Fungujú spolu skvele. Jedna má syna, druhá dcéru. Deti spolu chodia do školy. Občas sa im niekto smeje, ale doma majú podporu od mám, otcov, starých rodičov, susedy a bratranca. Mamy platia dane a odvody. Štát ich ale nijak nepodporí, pretože takúto rodinu nepozná.

SkryťVypnúť reklamu

Vyrastú dvaja mladí ľudia, ktorí si založia svoje rodiny. V zahraničí.

Toto sú úplne bežné príbehy. Je ich oveľa viac a sú oveľa pestrejšie. Takto sa spoločnosť na Slovensku správa k svojim členom, ktorí nekradnú, neubližujú a chcú len žiť tak ako všetci ostatní.

Homosexualitu si nikto nevyberá, nikto sa pre ňu nerozhoduje ako pre krádež, neveru, vraždu, politickú stranu alebo auto. Jedného dňa jednoducho zistíš, že je všetko inak a je to zle, pretože to tak všetci okolo vnímajú. Končí to často tragicky.

Slovensko je príliš malá krajina aby takýto vzťah vydržal v tajnosti dlho. Verím, že ak by dve ženy vychovávali dcéru boli, by pod takou verejnou kontrolou, ktorej by dokázali konkurovať iba dvaja chlapi s adoptovaným chalanom. Všetky oči na nich. A najdôslednejší by boli práve tí, ktorí majú doma najväčšie problémy. Národný folklór. Chce naozaj odvahu do toho ísť.

SkryťVypnúť reklamu

Verte mi, že žiadny zdravý chlap nemá problém splodiť dieťa. Homosexualita nie je neplodnosť rovnako ako náboženstvo. Príkladov je veľa.

Ak v rodine s mamou a otcom vyrastie homosexuál, tak aký vplyv to má na orientáciu ich dieťaťa? Áno. Absolútne žiadny. Platí to aj naopak. Pretože orientácia sa nedá vybrať ani liečiť. Iba skrývať.

A čo potom to dieťa v škole? Budú sa mu posmievať! Bude trpieť, že má dvoch otcov! Deti vedia byť kruté a posmievajú sa aj za menšiu desiatu. To či sa budú smiať aj malému Janovi záleží iba a len od výchovy ostatných, poriadnych, normálnych rodičov. Je to ich vizitka. Ak sa vám dieťa správa v obchode ako grázel, skúste sa zamyslieť od koho to má.

Sú dve roviny problému. Právna a morálna, obe sú spoločenské. Na Slovensku sa veci spravidla nevyvíjajú, ale lámu. V januári prezidentka Sci-Fi, v júni dámska inaugurácia. Roky sa tento problém posúva, lebo sú dôležitejšie veci. V poriadku, ak to nie je také podstatné, tak nebude nikomu vadiť ak sa to konečne vyrieši. Prečo nie?

Pretože stav, ktorý tu máme účelovo rozbíja spoločnosť, aby sa ňou dalo ľahšie manipulovať. Primitívny nástroj stredoveku - štvanie brata proti bratovi, rozdeľuj a panuj. Migrantov nikde, tak čo je po ruke? Buzeranti a liberáli. A je to. Nazvime ich "ultra" a hurá do volieb. 

Ja odmietam aby sa v mojom a aj hociktorom inom intímnom živote úchylne hrabali politici, katolícke autority a celá spoločnosť. Aby môj a hociktorý iný intímny život a aby moje osobné, ale aj ústavné práva a slobody používali na svoj prospech politické strany a náboženstvá. Je to amorálne, nechutné, zvrhlé a ja to tiež nerobím. Ak niekto nechce pomôcť, tak nech aspoň neškodí. Je to umelé vyvolávanie konfliktu, ktorý nikde nie je a bublina spľasne hneď po voľbách. Zostane len X krát zneužitá skupina ľudí, ktorá inak nikoho nezaujíma.

A že je to proti prírode? Tak to je vážení aj náboženstvo, politika, váš mobilný telefón a aj vaše okuliare. Pretože človek je súčasťou prírody, ale nie je zviera. Alebo je? Môj hetero papagáj nepozná Boha a naša frigidná fena nie je v žiadnej politickej strane, ani nenosí okuliare, hoci by očividne mala.

Neriešme to, vyriešme to. Všetkým sa nám bude ľahšie dýchať. Veď nakoniec aj tak nevymyslíme nič nové. Iba dobehneme civilizáciu a zoberieme vietor z plachiet ľuďom, ktorí zvrhlo lezú do postele iným len pre viac hlasov.

Peter Gregor

Peter Gregor

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  148x

Som ten, kto tu zhasne, keď to už všetci vzdajú. Zatiaľ je pre koho svietiť. A najradšej svietim pre tých, ktorí ma radi vyvedú z omylu.zakladajúci člen PS Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu