Šlendriánsky národ, sfušovaná krajina.

Je len utorok a od pondelka sa toho zomlelo toľko, že jednoducho odmietam prijať realitu. Matrix Slovenskej paralelnej reality naberá také absurdné tvary, že sa reálne obzerám po práci a nehnuteľnosti v zahraničí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Začína mi byť jedno kam, hlavne preč z tohto 100 ročného marazmu. Nežijem zle, narobíme sa ako kone, ale zarobíme. Máme čo potrebujeme a veľa cestujeme. A to je asi tá chyba. Vidíme ako sa žije inde. Žije! Nie prežíva!

Mám pocit, že po voľbách nebudem môcť doma vyjsť na ulicu a nebáť sa. Hodím 15 rokov práce a snahy cez plece a začnem od nuly a v cudzine? Asi budem musieť!

50 dňové moratórium - absurdum unikum aj v Afrike, plagiátorské špinavé paprče v ženských materniciach, usvedčený prašivý spolumafián na najvyššom poste zákonodarcu pod ochranou capo de tutti capo, krvavé hnáty big bossa z 90tiek znova na scéne a spoločné hlasovanie obludnej mafie, farizejského fašizmu a cynickej do vesmíru volajúce tuposti. Za 48 hodín!? Trochu priveľa.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viete si predstaviť čo by sa v týchto hodinách v tejto situácii dialo v Paríži? Vie si niekto predstaviť, že by sa toto dialo niekde inde, kde platia Eurom? Nedialo by sa nič, lebo by to takto ďaleko nikdy nezašlo! A čo sa deje u nás?! nič! Volené hyeny jednoducho ničia túto krajinu, život v nej, demokratické princípy, slobodu slova, rozhodovania a o sebe. Elementárne slobody sú rohožkou pred parlamentom a my ... nič. Stále nič, znova nič, nikdy nič.

Každá vláda, tam kde sa volí, je iba obrazom spoločnosti. A to je problém, nie politici, ale ich voliči ma emigrujú. V spoločnosti, kde si dokážeme voliť takto a toto ja žiť nedokážem. Uvažujem nad Slovinskom. Nič extra, iba slušný život. Nie kvôli peniazom, iba kvôli pokoju. Nech si tu tie svinstvá vyžerú voliči, ktorým stačí plný bachor, poldecák a všeobimajúca sebestredná pravda, malicherný názor na všetko, ktorý stačí iba dosť nahlas opakovať, kým to argument nevzdá. Nech si túto pseudodemokraciu vyžerú konšpirátori, ktorí ju tak veľmi chcú. Nech si ju vyžerú všetci tí, ktorí to nechajú tak, lebo veď ... a čo sa zmení.

Skryť Vypnúť reklamu

Začínam veriť tomu známemu rodičovskému “nikdy tu lepšie nebude”. Pretože to vyzerá, že si to tu lepšie ani nezaslúžime. Všetky tie kydy o srdečnosti, skromnosti a pohostinnosti národa Slovenského už konečne spláchnime. Nikdy ani pravdou neboli. Závidíme si aj rakovinu. Našťastie, pretože keby to tak nebolo, žijeme stále na stromoch. Hrabeme zásadne k sebe, bezohľadne a nikdy nemáme dosť. Nepomáhame si. Všetko trochu iné by sme preventívne z vlastnej predposratosti najradšej bez výstrahy rozsekali.

Ale čo je najhoršie, nikdy sme nič neurobili poriadne. Sfušovali sme nacizmus, komunizmus aj demokraciu. Vo fušovaní spravodlivosti sme absolútna špička. Preto sme stále v rovnakom marazme, inak to nevieme. Keď nás už nikto nepľundruje, robíme si to sami. Keby sme aspoň ten komunizmus urobili poctivo možno by to niekoho stálo hlavu a chránili by sme si slobodu. Rakušáci si nás nevážia, lebo sme ju dostali len tak. Nemajú pravdu. My tu demokraciu nemáme. Voliť 30 rokov menšie zlo je rovnaká hlúposť ako voliť jednu stranu. Odfláknutá “nežná revolúcia” nás dobieha už 30 rokov ako lepra. A my zase fušeríme. Nestačí vražda, nestačia dôkazy, nestačí, že umrieme skôr len preto aby mal mafo de tutti o jeden ostrov viac. Kotleby fušujú nacizmus, iný fušujú socializmus a ďalší fušujú liberalizmus. Sfušované máme náboženstvo a konzervativizmus aj humanizmus. Jediné čo nám ide dokonale je vyhovárať sa na všetkých okolo.

Skryť Vypnúť reklamu

Nevážime si ani seba a preto nemáme v úcte nikoho. Plný bachor, poldeci a vlastný všenázor. To nám stačí. Načo tu investovať energiu? Pre koho? Veď, keby to niekto aj opravil a urobil poriadne ... kto to ocení? Niekto kto si neváži ani seba? Šlendrián? Fušer? Asi ťažko. A predsa sa nájdu taký, ktorí nič nepokazili a chcú krajinu opraviť. Priemernému domorodcovi to stačí na vlečku konšpirácií. Dôvera nie je v slovníku krajiny, kde joint je viac ako úprimná snaha a osobná investícia do zmeny k lepšiemu.

Tento národ potrebuje poriadnu, nesfušovanú, poctivú, boľavú po papuli aby sa prebral. A podľa posledných prieskumov nás konečne nič iné ani nečaká! Hádam aspoň ten prúser nedomrvíme.

Skryť Vypnúť reklamu

Odkampaňujem, odkandidujem, odvolím a buď vôľa voličova. Čo si zaslúžime to bude, ja som urobil čo sa dalo. 

A hoci je Slovensko mojim milovaným domovom, nemusí byť mojim predčasným hrobom. Nemusím sa tu zodrať a osprostieť ako generácie predo mnou a ani zdochnúť vo sfušovanom špitáli pod rukami šlendriánskeho šamana, lebo šikovní už ušli. Ale mne už odvaha a vôľa tiež dochádza.

Vyženú ma a mojich priateľov roku Pána 2020 svojou demokratickou, slobodnou a zodpovednou voľbou bratia a sestry z domoviny? A ak áno, urobia to aspoň poriadne? Neverím ...

Peter Gregor

Peter Gregor

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  69x

Som ten, kto tu zhasne, keď to už všetci vzdajú. Zatiaľ je pre koho svietiť. A najradšej svietim pre tých, ktorí ma radi vyvedú z omylu.zakladajúci člen PS Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu