I have a dream...

„Sny Vám dajú silu. V Amerike robili pokus o snívaní, o snoch, ako sú dôležite. Zobrali pár ľudí z rôznych vekových kategórií, z rôzneho prostredia a nechali ich spať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Napojili na nich prístroje a vždy, keď tí ľudia začali snívať, tak ich zobudili. „To je v poriadku. Spi ďalej. Len nemôžeš snívať.“ Po prvej noci pár ľudí bolo podráždených, pár ľudí bolo normálnych. Po druhej noci boli všetci podráždení a niektorí boli až nenormálni. V polovici tretej noci tento pokus zakázali ako životu nebezpečný. Dozerajúci lekár vyhlásil, že na území USA sa tento pokus už nikdy nemôže robiť, pretože je životu nebezpečný. Keď nebudete snívať, nebudete žiť.“

 Roman Hassmann

Mnoho ľudí sa nad snami nezamýšľa. Najmä pri každodenných činnostiach. Sny sú vnímané ako nereálne predstavy alebo fantázie a do každodenného života nepatria. Podľa mňa to je veľká chyba. Podľa mňa sú práve v tejto dobe sny najcennejšia komodita. Čo Vás napadne, keď vidíte ráno v autobuse človeka mieriaceho do práce ako sa chmúri na kvapkami pokryté okno a mrmle si popod nos? Alebo ste niekedy tým človekom aj vy?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viete, čo dokáže takúto situáciu úplne otočiť?

Rozhodnutie. Rozhodnutie mať sen. Rozhodnutie mať sen a pracovať na ňom. Viete, čo je na tom najlepšie? Nič vás to nestojí!

V praxi som sa stretol s viacerými mladými ľuďmi, ktorým som ponúkal nejakú príležitosť, najskôr by som to už rátal v stovkách a u drvivej väčšiny som si všimol jednu veľmi negatívnu vlastnosť. Mladí ľudia zabudli snívať. Neveria, že môžu byť úspešní. Podceňujú sa. Chodia príliš často zamračení a svoju budúcnosť nevidia veľmi ružovo. Sú ale expertmi v tom, ako si to sami pred sebou ospravedlniť. Za svoju vlastnú situáciu vinia školstvo, málo pracovných príležitostí, nezamestnanosť, politikov, zlú ekonomickú situáciu, Ameriku, Rusko, Mars... Pravdou však ostáva, že váš osud a vaša budúcnosť je vo vašich rukách. 

SkryťVypnúť reklamu

Uvedomte si, že nemusí byť každý deň utrpením. Každý deň môže byť radosťou, keď sa rozhodnete, že chcete začať tvoriť svoju vlastnú budúcnosť. Zistite, čo chcete v budúcnosti robiť a začnite to robiť čo najskôr. Keď ešte neviete, tak venujte maximum svojho času, aby ste našli čo vás napĺňa. Skúšajte nové veci. Nemusí to byť nič konvenčné, dokonca vám nemusí nikto veriť, s najväčšou pravdepodobnosťou vás ešte budú dokonca odhovárať. Nenechajte sa. Váš život nakoniec budete žiť aj tak len vy sami.

„Ten, kto kradne naše sny, ten nás zabíja.“ Konfucius

Mnoho úspešných ľudí hovorí práve o tom, že sny boli jediná vec, o ktorú sa mohli pri svojich začiatkoch oprieť. Sen a vôľa tvrdo na ňom pracovať. Prajem vám veľa šťastia, aby sa vám vaše sny splnili.

Peter Hegeduš

Peter Hegeduš

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pomáham ľuďom pri výbere a správnom nastavení finančných produktov. Študujem na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Zaujímam sa o osobný rozvoj a pomoc mladým ambicióznym ľuďom v napĺňaní ich cieľov.https://www.facebook.com/Hegi113www.linkedin.com/in/peter-hegeduš-3a1a95122 Zoznam autorových rubrík:  FinancieOsobný rozvojNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu