Realitný maklér kupujúceho - práca pre vás "zadarmo"

Písmo: A- | A+

Som presvedčený, že každý kupujúci by mal mať svojho realitného agenta. Prečo? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

Tu sú dva najzákladnejšie dôvody:

  • realitný maklér je schopný vám vyjednať lepšie podmienky kúpy a lepšiu cenu kupovanej nehnuteľnosti

  • v našich podmienkach služby realitného makléra sú pre kupujúceho zadarmo 

Aj keď si väčšina ľudí myslí, že využitie služieb realitného makléra pre nich bude predstavovať nejaký finančný náklad, opak je pravdou. Realitného makléra zaplatí predávajúci.

Ako je to možné a ako to vlastne funguje?

V prípade, že predávajúci predáva svoju nehnuteľnosť prostredníctvom realitnej kancelárie a jej makléra, majú medzi sebou dohodnuté podmienky spolupráce.

Tieto podmienky zahŕňajú aj výšku provízie, ktorú pri úspešnom predaji nehnuteľnosti zaplatí vlastník nehnuteľnosti (predávajúci) svojmu realitnému maklérovi.

A tu sa to celé začína... V prípade, že maklér predávajúceho spolupracuje pri predaji s maklérom kupujúceho, delí si s ním zároveň aj províziu (odmenu) za sprostredkovanie predaja nehnuteľnosti.

Pamätajte si, že realitný malér, ktorého si pri hľadaní nehnuteľnosti najmete, je tu pre to, aby sa vyrovnal vzťah medzi stranou predávajúceho a stranou kupujúceho. Prečo by ste mali očakávať, že maklér kupujúceho bude jednať vo vašom najlepšom záujme a nie v záujme predávajúceho, ktorý ho koniec koncov platí?

Realitný maklér, ktorého si najmete, musí byť detailne oboznámený so všetkými informáciami a súvislosťami, týkajúcimi sa vášho záujmu nehnuteľnosť kúpiť. Platí pravidlo, že váš realitný maklér je len taký účinný ako informácie, ktoré mu odovzdáte. Dobrý realitný maklér bude vedieť správne definovať vaše potreby a požiadavky. Vo vašom vzťahu by mala byť 100% dôvera. Vy musíte dôverovať svojmu maklérovi a maklér musí dôverovať vám.

SPOLUPRÁCA S REALITNÝM MAKLÉROM KUPUJÚCICH SA NAOZAJ OPLATÍ:

  • odborná znalosť realitného trhu

  • ochrana vašich záujmov pri celom priebehu obchodu

  • vyjednanie najlepšej možnej ceny pre kupujúcich

  • časová úspora (hľadanie nehnuteľností na internete, telefonáty, e-maily, obhliadky)

  • zabezpečenie právnej ochrany celého priebehu obchodu

  • samozrejmosťou je pomoc pri prevzatí nehnuteľnosti a prepise energií

Skryť Zatvoriť reklamu