Ako babrácka vláda rozbíja sny ľudí

Peniaze z Plánu obnovy sú ohrozené a to všetko preto, lebo naša vláda je neschopná a nezodpovedná.

Ako babrácka vláda rozbíja sny ľudí
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pri zbieraní podpisov pre stranu Modrí a rozhovormi s našimi občanmi, predstavujeme víziu Európskeho Slovenska. Dostať sa na úroveň niektorých vyspelých európskych krajín napríklad v školstve, zdravotníctve alebo aj oblasti životného prostredia je pre mnohých veľkým snom. Zlepšiť kvalitu zdravotných služieb, vyššie platy pre lekárov ale aj kvalitné prostredie, kde pracujú. Mať moderné školy a hlavne dostatok kapacít pre naše deti. Šetriť na energiách tým, že budeme mať lepšie možnosti na inštaláciu technológií, ktoré sú v zahraničí už dlho bežnou praxou. Tých vecí, na ktoré sa pozeráme v zahraničí a hovoríme si, „tak toto by sme chceli aj doma na Slovensku“ je mnoho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes tu však máme nástroj, ktorý nás môže míľovými krokmi posunúť k plneniu týchto snov. Sú to prostriedky Európskej únie, ktoré boli vyčlenené v rámci Plánu obnovy pre Slovensko vo výške šiestich miliárd eur.  To je číslo, ktoré je tak veľké pre bežného človeka, že je možno náročné si predstaviť aká je jeho hodnota. Čo všetko by štát mohol za tieto peniaze ľuďom priniesť. Tak na porovnanie. Nová moderná nemocnica by stála tristo miliónov. Nové školské zariadenie pre deti, pár miliónov. Sú to peniaze, ktoré môže získať samospráva, firmy ale aj bežní ľudia. Aj pre nich je totiž možné získať peniaze práve na  obnovu rodinných domov a inštaláciu zariadení, ktoré im významne ušetria peniaze za energie.

SkryťVypnúť reklamu

Plán obnovy treba vnímať nie len ako nástroj, ktorý rozhýbe ekonomiku v časoch recesie. V prvom rade sú to peniaze pre ľudí. Preto nerozumiem, prečo naša vláda nie je schopná presadzovať jednoduché zákony, ktoré sú potrebné na čerpanie týchto peňazí. Najhoršie je, že niekto si aj dá námahu tie zákony pripraviť. Lenže potom náš premiér, pri takto dôležitej veci, jednoducho neurobí svoju prácu a nedohodne si poslancov, nevysvetlí im, ako je toto dôležité. A zákon v parlamente neprejde o jeden hlas. Presne toto sa stalo včera pri hlasovaní o Zákone o krajinnom plánovaní, ktorý je podmienkou pre čerpania deväťsto miliónov z Plánu obnovy. Ja neviem, ako toto nazvať inak. Jednoducho babráctvo.

Peter Kysela

Peter Kysela

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Vyštudoval som Masarykovu univerzitu v Brne, odbor Verejné financie. Momentálne som spolumajiteľom developerskej spoločnosti Atrios. Venujem sa dlhodobo téme udržateľnej výstavby a bol som spoluzakladateľom Slovenskej rady pre zelené budovy. Aktuálne sa začínam angažovať v politickom dianí a som členom tímu Mikuláša Dzurindu pri zakladaní strany Modrí - Európske Slovensko. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu