Azda je na mieste návrh zaradiť do studnice slovenskej slovenosti porekadlo „Ako s Bubeníkovou na zajace", ktoré by vyjadrovalo rozpor medzi povinnosťou dobre spravovať národný majetok a klientelisticko-korupčnou praxou.
Pokiaľ ide o privatizáciu, Slovensko je jednou z krajín, ktoré môžu poskytnúť cenné rady a podeliť sa o podnetné skúsenosti. O tom niet pochýb. Práve v postkomunistických krajinách za posledné dve desaťročia prebehol rozsiahly proces zmeny vlastníctva. Ak si takzvaná trojka (Európska komisia, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond) myslia, že jedným z liekov na zlú ekonomickú kondíciu Grécka je privatizácia, rozhodne je na mieste v tejto otázke konzultovať Čechov, Poliakov, Maďarov. A Slovákov. Prečo to však z päťmiliónovej slovenskej populácie musí byť práve Bubeníková?
Do Rady expertov ju odporučil ešte Ivan Mikloš. To len potvrdzuje opodstatnenosť názoru, že exminister a jeho SDKÚ sú s Annou Bubeníkovou previazaní pupočnou šnúrou. A z toho zase vyplýva, že ak sú záznamy v spise Gorila pravdivé, Mikloš a celá jeho partaj sú v tejto kauze až po uši.
Dá sa pochopiť, že v lete minulého roku, keď bola vtedajšia šéfka Fondu národného majetku vymenovaná do Rady expertov, nemuseli a asi ani nemohli v Európskej komisii, Európskej centrálnej banke a Medzinárodnom menovom fonde tušiť, aké skúsenosti prichádzajú s menom Anna Bubeníková na scénu. Lenže po decembri 2011 a po skorej jari 2012 iba ignorant alebo úradník v byrokratickom vákuu nepostrehol, že Radičovej vláda pani Bubeníkovú odvolala z vedenia FNM, pretože bola druhou ústrednou postavou spisu Gorila.
Čo sa asi bude diať v aténskych uliciach, keď miestne média napíšu, že gréckej vláde v oblasti privatizácie radí žena, ktorá je na Slovensku podozrievaná z účasti na rozkrádaní národného majetku?
Jej vymenovanie je výsmechom občanom Slovenskej republiky, ktorí sa vzbúrili proti korupčným praktikám politikov. A tiež podraz voči bežným Grékom, ktorí dnes potrebujú skutočnú pomoc, a nie privatizačných poradcov uprednostňujúcich záujmy oligarchov pred potrebami bežných ľudí.
Ak si trojka skutočne myslí, že privatizácia Grékom pomôže vyriešiť ekonomické problémy, musí byť tento proces čistý ako ľalia. Angažovanie pani Bubeníkovej svedčí skôr o úmysle urobiť z neho vrece plné bĺch, ploštíc, hadov a inej chamrade - čítaj nenažraných finančných skupín a pokútnych záujmov napojených na politické kruhy.
Ak chce Európska únia poradiť Grékom ako majú čo najvýhodnejšie privatizovať štátny majetok, nemôže si na to najať osobu, ktorá je podľa spisu Gorila expertom na politickú korupciu a znehodnocovanie národného majetku.
Záchrana Grécka a eurozóny si zaslúžia lepších hospodárov. A Slováci si zase zaslúžia, aby pani Anna konečne polícii porozprávala, ako to všetko bolo v byte na Vazovovej ulici v Bratislave. Preto by ju mala trojka z Rady expertov okamžite odvolať a nájsť si lepších a dôveryhodnejších radcov.