Na obranu Matoviča

V povolebnom tichu, keď sa ešte čakalo na podstatné závery z rokovaní formujúcej sa koalície, urobilo pomerne veľký rozruch vyhlásenie p. Matoviča (lídra Obyčajných ľudí úspešne kandidujúceho na kandidátke SaS), že mu bolo ponúknutých 20 miliónov eúr ak de facto opustí koalíciu. Toto by mohlo znamenať koniec formujúcej sa vlády a v konečnom dôsledku by to mohlo viesť k parlamentným voľbám.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (54)

Naoko krehká koaličná väčšia v parlamente je zdôvodňovaná skupinou ľudí okolo p. Matoviča v SaS a tiež skupinou OKS v Moste-Híd. Nie je to však podľa môjho názoru pravda. Osobne sa stotožňujem s postojmi osôb z týchto skupín, ktoré sa rozhodli plniť si svoje úlohy predovšetkým v parlamente a nehnrnú sa do vlády kde by mohli predstavovať piaty resp. šiesty subjekt s vlastným programom (aj keď veľmi podobným) ale aj s vlastnými prioritami. Mali možnosť destabilizovať túto vládu ale neurobili tak. Mám za to, že ich hlavným cieľom je kontrola, ktorú by mohli zvládnuť na výbornú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Práve v tomto kontexte treba vidieť vyhlásenie p. Matoviča, ktorý uviedol, že mu niekto ponúkol 20 MIO eur za to, že nepodporí túto vládu. Názory, že ide o prejav nedôveryhodnosti sú absolútne nesprávne. Že mal podať trestné oznámenie pre korupciu? Ja nevidím prekážku v tom, aby začali orgány činné v trestnom konaní konať aj bez podania trestného oznámenia - teda z vlastného podnetu, najmä keď to polovica národa (a teda minimálne aj polovica vyšetrovateľov a prokurátorov) videla večer v hlavných správach. Že nevylučujme možnosť, že sa kamarát prizná k zločinu korupcie ? Pán Krpelan asi nepozná trestné sadzby za takéto konanie, keď takéto veci tvrdí.

SkryťVypnúť reklamu

Ale toto vôbec nie je podstata veci. Toto vyhlásenie má jeden veľmi významný účinok, ktorý akoby stál mimo centra záujmu spoločnosti. Nevadí. Tí, ktorým to bolo adresované, to určite vzali na vedomie. Som totiž presvedčený, že za p. Matovičom už nikto nebude posielať poslíčkov s peniazmi a odkazmi. Jedno malé víťazstvo v boji proti korupcii.

Dobrá práca p. Matovič !!!

Peter Pihorňa

Peter Pihorňa

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Naivný idealista a rojko .... postupne triezviem ale nechcem si to zatiaľ pripustiť.Základné motto:"Múdry človek sa celý život učí a hlúpy zomiera." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu