Táto sobota nám otvorí oči

Možno pomenovanie článku nie je celkom presné a výstižné. Oči ohľadom rozloženia politických síl na Slovensku nám už otvoril súboj o „prezidenta hlavy štátu" keď približne polovica národa zvolila politického veterána s „kopou kostlivcov v skrini". Teraz je to však trochu iné. Do pokojných kalných vôd zabahneného politického rybníčka nazvaného Slovensko oficiálne vplávala nová štuka s názvom Sloboda a Solidarita, pričom sa schyľuje k prvému ostrému súboju medzi ňou a menšími a väčšími (ale hlavne staršími) kapríkmi, ktoré si v pokoji hovejú v bahne, roky budovanom pre ich početné potomstvo a príbuzenstvo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Že sa kvôli voľbám do Európskeho parlamentu svet nezrúti, na to sme si zvykli. Ale to, že atakujeme rekordy v nízkej účasti je predovšetkým produktom „aktivít" (neviem či je to to správne slovo v danom kontexte) slovenských europoslancov. Faktom ostáva, že sa zase o nich začína hovoriť a oni sami sa začínajú prejavovať, až v čase volieb, čo len dotvára obraz o dokonalej fraške cyklov ich politického fungovania.

Túto karikatúru politického sveta však výrazne narúša líder kandidátky SaS - Ján Oravec, ktorý vydal záväzný prísľub patriť medzi do prvej polovice europoslancov v rámci hodnotenia aktivít a to v hodnotení po jednom roku, inak odstúpi z tejto funkcie. Zodpovednosť, ktorú tento prísľub predpokladá je v svete politiky horúcou novinkou z dielne SaS a jej dôsledné uplatňovanie, by zrejme spôsobilo, že na politickej scéne na Slovensku by už neboli žiadne „známe tváre" (najmä ak si spomeniete na sľuby, ktorými nás opíjali naši politici pred každými voľbami).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tu nejde o populizmus v zmysle, v akom sa tento pojem u nás bežne používa. Ide tu o priblíženie sa k ľuďom a k posilneniu spätnej väzby. V čase keď ľudia volia známe tváre a program, s ktorým tieto osoby vystupujú, sa považuje za nepodstatný, je potrebné sa zamyslieť nad tým, že či je správne spoliehať sa na charakter človeka a voliť „osobnosti" alebo by bolo vhodnejšie voliť myšlienky, ktoré politik reprezentuje. Voliť zdravý rozum a jednotlivé myšlienky prezentované p. Oravcom je určite lepšie ako spoliehať sa na p. Zalu, že mu poslancovanie pôjde lepšie ako štúdium angličtiny, na p. Kozlíka, po jeho výkonoch za posledných 5 rokov (60 vystúpení + 1 spoločné stanovisko + 3 otázky :D) a na iných vyslúžilcov politickej scény, ktorým sa lesknú oči pri pomyslenie na 5 ročné prázdniny, ktoré si nedokázal predstaviť ani Jules Verne.

SkryťVypnúť reklamu

Viem, skúsiť niečo nové je vždy riziko. Človek sa na to často radšej vykašle akoby sa mal znovu sklamať, ale to neplatí, pokiaľ je sklamanie z už zažitého také, že už nemôže byť horšie. A toto je podľa mňa prípad súčasného Slovenska, preto pre mňa okrem strany Sloboda a Solidarita (č. 2) neexistuje alternatíva.

Peter Pihorňa

Peter Pihorňa

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Naivný idealista a rojko .... postupne triezviem ale nechcem si to zatiaľ pripustiť.Základné motto:"Múdry človek sa celý život učí a hlúpy zomiera." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu