Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody

Písmo: A- | A+

Niekoľko dní dozadu a predpokladám, že aj najbližšie týždne sa bude spoločnosť polarizovať pre očkovanie. Pre jeho všeobecný rozmer ale aj pre vakcináciu kritickej infraštruktúry, do ktorej spadajú aj poslanci NRSR.

Kým jedna časť spoločnosti zastáva názor, že prednostne by sme my poslanci nemali byť vakcinovaní v prvej vlne.
Druhá časť hovorí, že áno. Aj z dôvodupozitívneho príkladu pre ľudí. Lebo stále platí, že politik má ísť príkladom a byť akýmsi vzorom občana.

MÔJ NÁZOR NA TO? MÁ DVA ROZMERY

1. OFICIÁLNY
Oficiálne mám mandát poslanca a táto pozícia patrí do kritickej infraštruktúry, ktorá je podľa vyhlášky zaradená k možnému skoršiemu očkovaniu vakcínou.Môžem ísť pozitívnym príkladom napríklad ľuďom, ktorí sa stále rozhodujú alebo neveria, že očkovanie je bezpečné. 

2. ĽUDSKÝ
Po ľudskej amorálnej stránke som však presvedčený, že vakcínu by mali najprv dostať naši zdravotníci, starí rodičia a rodičia. Ja osobne som relatívne mladý, zdravý muž. Nepatrím ku kardiakom, cukrovkárom, onkologickým pacientom… našťastie.

Môžem ísť pozitívnym príkladomľuďom, ktorí prestali veriť politickým hodnotám všeobecne, ktorí majú negatívny pohľad na prácu poslancov a každý deň nadávajú na papalašizmus a politiku.

DÁM SA TEDA ZAOČKVAŤ?

Uprednostňujem morálne hodnoty nad statusom poslanca a egoizmu.

  • Rozhodol som sa, ženevyužijem vakcináciu v prvej vlne. 

ALE!

  • Zaočkujem sa ako občan v poradí, ktoré mi prislúcha. Teda počkám na 4 vlnu.

Možno tak práve prenechám vakcinačnú látku lekárovi, ktorí zachráni viac životov ako ja. Okrem toho, budem robiť osvetu vakcinácii pred aj po mojom očkovaní.

Peťo

 

Skryť Zatvoriť reklamu