HZDS a Richard Sulík - vytrvalé mlženie

Richard Sulík sa v tomto článku opäť raz obhajuje, prečo neodmieta principiálne spoluprácu s HZDS. Na túto tému počúvame stále dookola tú istú mantru o možnosti pravicovej vlády a nutnosti menšieho zla ak bude nevyhnutné pustiť Mečiarovo HZDS do nej. Na prvý pohľad racionálne a na budúcnosť orientované riešenie. Ale...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (228)

Okrem toho, že by definitívne legitimizovalo všetky špinavosti, ktorých sa Mečiar a jeho snaživí nohsledi kedy dopustili, obsahuje aj jednu logickú chybu, na ktorú Richard Sulík nikdy nereaguje, kedykoľvek a kdekoľvek na ňu niekto upozorní.

Tak to skúsim znovu: Prečo by práve Mečiar, navyše v pozícii jazýčka na váhach, súhlasil s nejakým "podradným" ministerstvom, ako napr. kultúrou a netrval na vnútre, alebo spravodlivosti? Ako by ste sa pán Sulík vyrovnali s takouto požiadavkou?

Je účasť HZDS v akejkoľvek vláde, po skúsenostiach, ktoré s Mečiarom máme, skutočne v záujme Slovenska? Bude požiadavka na niektorý silový rezort pre SaS prijateľná za cenu "pravicovej" vlády? (Úvodzovky píšem preto, lebo nazývať vládu, v ktorej sedí HZDS, pravicovou, je smiešne.) Alebo tu je niekde hranica "menšieho" zla?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čakám na odpoveď pán Sulík, možno sa jej raz konečne dočkáme...

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Človek, občan, otec, manžel. Pre tých, ktorí to náhodou ešte nevedia a preto, že píšem aj o politike, považujem za potrebné uviesť, že som podpredsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS). Napriek tomu, alebo možno práve preto, názory, ktoré tu píšem, sú len a len moje vlastné, podobnosť s názormi iných ľudí je čisto náhodná, ale potešiteľná.Moja stránka na FB: https://www.facebook.com/juraj.petrovic.oks Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSpoločnosťVedaFimfárumZápisky z ciestKultúraPrírodaSrandičkyPredvolebné článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu