reklama

To si takto leží na ulici 12 miliónov eur, lebo platíme protizákonne za lieky akosi priveľa

Za 134 liekov, ktoré tvoria skoro 50% rozpočtu za lieky sme preplatil 12 miliónov eur z čírej lásky "demokratov" OĽaNO.

To si takto leží na ulici 12 miliónov eur, lebo platíme protizákonne za lieky akosi priveľa
Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Zákon hovorí, že MZ musí pravidelne kontrolovať, či firmy dodržiavajú zákon a hlásia, že po Európe predávajú svoj liek lacnejšie ako Slovensku.

Keďže na MZ za posledných 5 rokov je pomaly komplet tím liekovej politiky zložený z hosťujúcich hráčov farmapriemyslu, kto by kontroloval svojich bývalých kolegov, ktorí sa aj tak zas tanú budúcimi kolegami, že?

Keďže im to takto dobre ide, tak dlhoročnú pravú ruku odvolanej "sestričky" vymenuje demokrat z OĽaNO za šéfku tvorby legislatívy pre určovanie cien liekov a aj za šéfku tajného tímu, ktorý zo zákona uzatvára tajné zmluvy na tajné zľavy (to MEA z fotky).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Gratulujem generickej právničke (TM) na Limbovú. Možno teraz už ten generický princíp konečne pochopí.

Bola to práve jej novela, ktorá chcela vyhodiť zo zákona o lieku podanie lieku v súlade "s charakteristikou produktu". (Súvisiace: Krajčiho schválenie Ivermektínu na liečenie covidu.) Našťastie akcia "bangladéš" neprešla cezo mňa a tak aktuálne súdne rozhodnutie laikov o lieku za 2 milióny je z podstaty absurdné.

Nuž, iste dobrá kvalifikácia, ktorá zapadá do cimrmanovského zasadacieho poriadku na MZ SR.

Jo mimochodom, tých 12 miliónov čo by sme našli pod oknom kancelárie ministra za demokratov OĽaNO, by poliečilo práve tých 6 pacientov, o ktorých som písal minule. Teda ak by súd pochopil, že nie je diagnóza SMA ako diagnóza SMA.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

---
Poviem to takto: Nakoniec dostanete čo si zvolíte. Prednostný hlas pre mňa na kandidátke SaS znamená, že tých 12 miliónov bude k dispozícii na prémie pre sestry, aby mal kto obracať ležiacich pacientov a netrpeli na preležaniny.

Alebo váš hlas pre Hlasosmer vyhodí tých vašich 12 miliónov, ktoré ste venovali do solidárneho systému na odvodoch, von oknom na Limbovej, kde už na ne čaká farmapriemysel. Viac ako 6 ročnú okupáciu liekovej politiky zo strany farmapriemyslu je potrebné ukončiť! Veď ide len a práve o život. Doslova.

Martin Pilnik

Martin Pilnik

Bloger 
  • Počet článkov:  386
  •  | 
  • Páči sa:  426x

Člen SaS. Som muž, lekárnik a jedno M zo 4M. Blogér číslo 9 na blog.sme.sk od roku 2004. Zoznam autorových rubrík:  Farmácia/lekárenstvoŠkola praktického životaGeocachingPDAPočítačeInternetNenapísal by som to lepšie...

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu