Pyroman, Mustáž, aj Rýchlo a zbesilo

Písmo: A- | A+

Viete, kde budete môcť pod jednou strechou ochutnať vyše 200 druhov pív? Na druhom ročníku Salónu Piva v Starej tržnici v Bratislave v dňoch 15.- 17. apríla. Medzi ponúkanými pivami budú predovšetkým tie z malých slovenských remeselných pivovarov, ale aj od väčších zo zahraničia - dohromady ich bude takmer 60. Návštevníci si však budú môcť dopriať aj jablčné cidery, či originálne limonády vyrobené podľa receptúr z čias prohibície.

Obrázok blogu

Cieľom Salónu Piva je ukázať návštevníkom, že každé pivo je výnimočné a ukrýva v sebe nejaký príbeh a hodnotu. Zároveň by chcel naučiť návštevníkov výstavy porozumieť spôsobu podávania a konzumácie piva a jeho kombináciám s rôznymi druhmi jedál. Organizátor výstavy, Ivan Čižmárik, dodáva: „Keďže minulý rok sme zaznamenali pozitívne ohlasy, chceli by sme opäť ponúknuť škálu kvalitných pív a zároveň poukázať na špecifiká rôznych druhov pív, ich rozmanitosť a hlavne na pivnú kultúru, ktorá by mala byť samozrejmosťou.“ Na bratislavskom Salóne Piva budú môcť návštevníci ochutnať špecialitu navarenú pivovarom Unorthodox Brewing len na túto príležitosť, pivo Snel en Woedend (v preklade Rýchlo a zbesilo), zaujímavosťou bude aj nadymené pivo Pyroman Rauchporter 17°od pivovaru Kaltenecker. Novinkou budú aj remeselné limonády Fentimans a Hartridges, z ktorých mnohé sú vyrobené podľa receptúr ešte z čias prohibície.

Partnerom podujatia je aj Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), ktorej členovia sú okrem samotnej asociácie združení aj v hnutí PIVOBRANA založenom na obranu nezávislého slovenského piva. Na výstave sa preto objavia aj členovia asociácie, konkrétne Banskobystrický pivovar Urpiner, bratislavský Patrónsky pivovar a novootvorený Dunajský pivovar, Meštiansky pivovar z Bratislavy, Holíčsky pivovar Wywar, rožňavský pivovar Kaltenecker, pivovar Stupavar, minipivovar Štramák a minipivovar Richtár Jakub. Predseda AMNPS Ľubomír Vančo túto akciu víta: „Páči sa nám myšlienka priniesť celú škálu pivnej rozmanitosti pod jednu strechu. Členovia našej asociácie držia spolu a radi sa stretávame na akciách podobného typu. Je to príjemné aj pre našich konzumentov, pri degustáciách s nimi radi podebatujeme. Teší ma, že sa o pive chcú dozvedieť čo najviac.“

Na Salóne Piva, za vstupné v hodnote 5 € na jeden deň, dostanú návštevníci sklený pohár Aspen (ktorý je dobrovoľne vratný- návštevník dostane naspäť 2 €), katalóg pivovarov so zoznamom pív a ceruzku, aby si mohli do katalógu robiť poznámky. Nakúpiť si môžu žetóny v hodnote 0,50 €, ktoré si budú môcť zameniť v stánkoch pivovarov za pivo a za jedlo. Všetky tri dni bude Salón Piva otvorený od 15.00 do 23.00 hod.

Viac informácií nájdete na www.salonpiva.sk

Skryť Zatvoriť reklamu