12.5.2012 Celosvetová revolúcia vs spolupráca s ľudožrútmi

Minutové čítanie odhaľujúce jediné možné východisko z finančnej krízy, a to, ako by spolupráca s ľudožrútmi vyriešila súčasné problémy našej planéty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Určite ste si všimli, že v poslednej dobe u nás čoraz viac ľudí nemá prácu. Či už za to viníme "globálnu ekonomickú krízu", Róberta Fica alebo tetu Pátvarošovú, všimnite si, čo sa deje vo svete.

Počas ľudskej histórie sa zvyknú striedať rôzne obdobia. Je to ako so sledovaním videí na youtube...Už ma nebaví hento dlhé trojminutové, veď celú prvú minútu tam nebolo vidno ani kúsok z toho výstrihu, ktorý bol na úvodnom obrázku... prepnem radšej na to tie malé mačiatka.

A to isté sa deje aj v našej histórii..."Doba bronzová, všade samý bronz, strašná nuda...Poďme spraviť nejakú zlobu!"

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

...a zrazu bola tu doba železná. Ľudia si ale uvedomili, že len vymenili jeden kov za druhý ale nuda ostala, a tak prišla...(no dobre, tak ďaleko zas moje vedomosti nesiahajú, bol som v škole riadny lajdák, ale prišla jednoducho ďalšia doba, aby sa deti mali čo učiť na dejepise).

Akonáhle sa skončila nudná stará doba, zaniklo veľa pre ňu typických pracovných pozícií. Nie preto, že by ľudí nudilo robiť ich. Pozície zanikli preto, že nová doba priniesla technický pokrok a s ním spojené zjednodušenie týchto činností. Zabiť mamuta už sa dalo omnoho jednoduchšie pomocou dela a nebolo na to už ďalej treba tlupu ortodoxných fanúšikov ZZ Top.

Skryť Vypnúť reklamu

Ale mamuty boli ale odjakživa vizionármi a keďže tento vývoj jednoducho predvídali, radšej sami dopredu vyhynuli.

Súčasťou každej spoločnosti je však aj veľká masa neprispôsobivých konzervatívnych ľudí, ktorí si jednoducho povedia na začiatku svojej existencie, že keď žiadné zmeny nebudú uznávať, tak žiadné ani neprídu. Títo si zaumienia, že keď som žil týmto spôsobom pred 20 rokmi, budem aj teraz a každý kto na tom chce niečo meniť je minimálne debil, ale v lepšom prípade aspoň bezcharakterný hajzel no a v tom najhoršom prípade potom človek ktorý neustále mení vzhľad Facebooku na "nový vzhľad facebooku".

Skryť Vypnúť reklamu

Určite sa všetci zhodneme na tom, že jednoducho nechceme nový vzhľad facebooku a preto sa aj pridávame do rôznych protestných skupín, ktoré nás proti nemu ochránia.

V 19tom storočí prišli parné stroje, ktoré zmenili svet na nepoznanie. Čo fungovalo dovtedy prestalo fungovať a veľa ľudí vďaka týmto strojom prišlo o prácu. Keďže nemali facebook, aby môhli hrdinsky vyjadriť svoj názor pridaním do skupiny "Neznášam vydrbané parné stroje" tak sa jednoducho celkom logicky rozhodli, že celý problém vyriešia ich ničením. A tak hromady týchto nespokojných working-class hrdinov ničili parné stroje so zápalom s akým dnes chodia voliť ľavicové strany.

Skryť Vypnúť reklamu

Kto by im vtedy povedal, že to je somarina, zrejme by tým ranil ich robotnícku hrdosť a dosť možno by bol označený za prívrženca buržoázie... ale späť k téme:

(A teraz sa už pomaly dostávam ku časti, ktorá Vám prinesie múdrosť, ponaučenie a vysvetlenie, prečo je svet taký krutý)

To isté sa zrejme deje dnes. Finančná kríza a zlyhanie politických režimov vo veľa krajinách je podľa mňa len časť pôvodu vysokej nezamestnanosti a všetkých tých veľkých spontánnych párty na ulici, zvaných protestami.

Už asi chápete kam smerujem. Nezamestnanosť produkuje hladných ľudí. Veľa ľudí sa na facebooku sťažuje, že ich život nebaví. Nezamestnanosť znamená, že je veľa ľudí a málo pracovných miest.

Jediné logické riešenie je teda legalizovať kanibalizmus, spraviť ho plateným zamestnaním a kanibali budú jesť ľudí, čo sa na facebooku sťažujú, že ich život nebaví. To sú minimálne tri muchy jednou ranou, dúfam, že dostanem nobelovku za vyriešenie ekonomickej krízy ;).

(Článok z cyklu PPU(Plichťové prepnuté úvahy))

Juraj Plichtík

Juraj Plichtík

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

nemám rád takéto zovšeobecňujúce otázky, ale dnes som sa napríklad stal nedobrovoľným darcom obliečky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu