Keď sa poskok Šípoš pletie do Bratislavy

Táto tragická postavička slovenskej politiky sa zvýraznila už niekoľkokrát. A prvou prezentáciou bola jeho svatba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Iste si pamätáte počas covidu, my sme boli nútení dodržiavať rôzne prísne opatrenia, Šipoš a Matovič nie. Bolo to na začiatku ich bačovania, keď sme mohli odčítať, že v koalícii urobia peklo.

O čo ide v našom prípade? Pýtate sa, prečo sa im venujem, keď sa chcem vo svojich blogoch venovať výlučne komunálnej politike? Tento Šípoš si kopol do starostu Petržalky - Jána Hrčku. Vraj pouličné lampy svietia, keď je vonku ešte svetlo. A prečo takto zbytočne plytvá peniazmi. A aby nezostalo len pri tom, pekne naštylizoval fotografiu zapadajúceho slnka nad petržalským panelákom o deviatej hodine večer. Záber nasmeroval na snáď posledný slnečný lúč.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pánu Šípošovi by som chcel ozrejmiť pár vecí.

Po prvé: Osvetlenie má na starosti mestská firma nie starosta Hrčka a zapína sa v rovnakom čase v celom meste. A v tejto večernej hodine je väčšina bratislavských ulíc tmavá. A to aj v lete.

Po druhé faktúry za osvetlenie platia obyvatelia mesta Bratislavy, tí ktorí tu majú trvalý pobyt. A to z podielových daní. Nie pán Šípoš, ktorý má trvalý pobyt v Starej Ľubovni, ale už ako správny srdcom východiar sa usalašil v bratislavskej Petržalke. Kúpil si tam totiž byt. A len tak mimochodom, pár nehnuteľností už má aj v Starej Ľubovni. Iste to nebude z podnikania, keďže firma Lublau, v ktorej je spoločníkom, mala v roku 2020 zisk 811 eur. A roky predtým to nebolo lepšie.

SkryťVypnúť reklamu

A teraz k Jánovi Hrčkovi. Roky ho poznám ako aktivistu, ktorý v bratislavskom komunále odhaľoval korupciu a rozkrádanie verejných financií. To isté robil aj keď sa stal miestnym poslancom a mestským poslancom. Pokračuje v tom aj dnes, keď už je starostom. Za tie roky zachránil mestu Bratislava milióny eur. Za to Matovičovci a Šipošovci majú doteraz roky skorumpovanú postavičku, poskoka pána Glváča na Okresnom úrade Bratislava a to vo veľmi významnej pozícii. Aj proti tomuto Smerákovi Ján Hrčka bojoval.

Pánu Šipošovi by som mohol ponúknuť viacero mien, aj z bratislavskej Petržalky, ktorí sú z jeho "stáda" vďaka ktorým sa z majetku mesta Bratislavy stratili desiatky miliónov eur a ktorí mali a majú veľmi nadštandartné vzťahy s Ficovcami.

SkryťVypnúť reklamu

Niekde sa vraj pred voľbami objavila poznámka pri mene Michal Šípoš, že protikorupčný aktivista. A nie skôr korupčný šašo? Samozrejme, že dnes zúri na všetko a na všetkých, pretože postupne mieri na smetisko slovenskej politiky a asi tuší, že aj jeho výťahové hnutie v bratislavskom komunále dostane červenú kartu. A to by bola pre Bratislavu tá najlepšia správa.

Robert Puk

Robert Puk

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  141
  •  | 
  • Páči sa:  103x

Som projektový pracovník o.z. Projekt fórum, predtým som pracoval pre rôzne média, Slovenský rozhlas, Hospodárske noviny, Roľnícke noviny so zameraním na životné prostredie, ale neskôr mi pribudla aj ekonomika. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
SkryťZatvoriť reklamu