Otvorený list adresovaný predsedom a lídrom všetkých strán

Vážené dámy, vážení páni, obraciam sa na Vás, predsedov a predsedníčky politických strán, líderky a lídrov kandidátoch s ktorými vstupujete už o dva týždne do parlamentných volieb ako predseda a líder kandidátky občianskej strany PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ s výzvou. Je to výzva jasná, ľahko a rýchlo zrealizovateľná, no pritom prinášajúca to, čo Slovensko v tejto chvíli potrebuje najviac: opätovné vytvorenie dôvery voči demokratickému zriadeniu, jeho reprezentantom tak, aby bolo znova možné povedať, že toto je právny štát, že tu vládne právo a spravodlivosť. Aby si to mohol povedať každý jeden občan tejto krajiny, pred ktorého sa 10. marca chceme postaviť, aby nám vyjadril svoju dôveru zastupovať jeho, či jej záujmy v Národnej rade Slovenskej republiky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Od vyhlásenia predčasných volieb sa toho veľa zmenilo. Napriek krutej zime vyšli do ulíc opakovane desaťtisíce ľudí, voličov, šokovaných, sklamaných a znechutených zo správania politických elít Zo správania ľudí, ktorí sa celé desaťročie stavali do pozície záchrancov Slovenska. Zo správania ľudí, ktorí sa dosiaľ prezentovali ako jediné možné riešenie problémov tejto krajiny. Ako sa ukázalo, boli viac chorobou ako liekom. Demonštrovalo viac ľudí ako kedykoľvek predtým v histórii Slovenskej republiky, a najviac od revolúcie v roku 1989.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nič to však nemení na fakte, že v nadchádzajúcich parlamentných voľbách nebudeme voliť demonštrácie či združenia, ale strany a ich kandidátov a kandidátky. Ak chceme, aby občania tejto krajiny, naši voliči, tí, ktorým sme sa rozhodli slúžiť, mali v nás dôveru a aby nám túto dôveru odovzdali vhodením hlasovacieho lístka - ktorejkoľvek strany či hnutia - do urny, namiesto toho, aby zatrpknuto ostali doma a vzdali Slovensko, musíme preto niečo urobiť. Niektorí z nás založili nové politické subjekty, no nech sú naše úmysly akokoľvek úprimné a čestné, nemôžeme sa čudovať, že ľudia nám už po toľkých kauzách a škandáloch neveria.

Skryť Vypnúť reklamu

Teraz nie je čas sa urážať, tváriť sa dotknuto či dôležito. Teraz nie je čas viesť dlhé teoretické debaty a hádať sa o slovíčka. Nadišiel čas pravdy! Nadišiel čas pravdy, ktorú je nevyhnutné podporiť činmi!

PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ preto navrhuje, aby sa všetci predsedovia a predsedníčky politických strán, lídri a líderky kandidátnych listín, na vlastnú žiadosť podrobili detektoru lži. Každý môže každému položiť ľubovoľnú otázku. Len tak sa zabezpečí, že sa oddelí zrno od pliev, tí a tie, ktorí/é chcú slúžiť občanom tejto krajiny od tých, ktorí/é sa len chceli obohacovať na ich úkor!

Vzhľadom na predošlé sa týmto ako predseda a líder kandidátnej listiny občianskej strany PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, číslo 7, verejne zaväzujem, že sa podrobím detektoru lži a zodpoviem na všetky otázky, ktoré mi predsedovia a lídri ostatných strán položia. V prípade, že sa ukáže, že som klamal, alebo neodpovedal na položené otázky, odstúpim z kandidátnej listiny a vzdám sa všetkých funkcií v strane. K rovnakému postoju vyzývam aj všetkých ostatných predsedov a lídrov .

Skryť Vypnúť reklamu

Mgr. et Mgr. Peter Puškár, predseda PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ

http://www.pravoaspravodlivost.sk

http://www.facebook.com/STRANAPRAVOASPRAVODLIVOST

Peter Puškár

Peter Puškár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

aj v strednom veku sa dajú stratiť ideály Prislusnost právo a spravodlivost Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu