Falošná dilema obyčajného človeka

Tak ako falošní proroci, aj minister financií sa snaží spoločnosť postaviť pred falošnú dilemu.

Falošná dilema obyčajného človeka
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Svet podľa nich je čierno-biely. Buď táto vláda alebo opäť vláda mafie a korupcie. A my by sme sa mali prizerať divadlu, ktoré predvádza jeden človek.

Povedzme to hneď na začiatku. To, že kritizujeme súčasnú vládu za chyby a cirkus, ktoré predvádza, neznamená, že chceme návrat SMER-u. Práve naopak, od súčasnej vlády máme, pardon sme mali, väčšie nároky. Koniec koncov s týmto puncom vyhrala aj voľby.

No po dlhšej odmlke sa opäť na scénu vrátil minister atómoviek a iných joboviek. Čo sa dozvedáme, keď kritizujeme tieto návrhy ako nepripravené a šité horúcou ihlou?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetci, ktorí nesúhlasíme sme proti rodinám.

Je to nepravdivé a nechutné tvrdenie, falošní proroci sú presne takí. Zažili sme to pri celoplošnom testovaní, očkovacej lotérií a pokračujeme aj dnes. Návrhy, ktoré predkladá totižto podľa mnohých odborníkov nepomáhajú najzraniteľnejším skupinám, sú extrémne drahé a neadresné.

Podľa Matoviča najväčším oligarchom na Slovensku sú samosprávy. Práve tie ide obrať o  600 miliónov eur a nie bohaté firmy, ktoré ani nevedel zadefinovať. Parazituje na samosprávach.

Samosprávam financie budú chýbať, darmo kľučkuje, že rast príjmov bude len nižší.

Tento obyčajný človek:

SkryťVypnúť reklamu

-          nestojí na strane rodín, keď im zoberie škôlku,

-          nestojí na strane rodín, keď im zoberie školu,

-          nestojí na strane rodín, keď im zoberie cestu,

-          nestojí na strane rodín, keď im zoberie park a detské ihrisko,

-          nestojí na strane rodín, keď im zoberie sociálne služby,

-          nestojí na strane rodín,  keď im zoberie mestský byt.

Toto je len malý výpočet služieb, ktoré zabezpečujú samosprávy, a o ktoré môžeme prísť, keď nebudú kryté financiami.

Minister financií nestojí na strane rodín, sú pre neho obecenstvom a politika javiskom. Predvádza vlastnú nechcenú stand up commedy, ktorú platíme všetci.

SkryťVypnúť reklamu

Samosprávy nie sú bankomaty, z ktorých si môže jeden minister vybrať milióny bez toho, aby to nemalo dopad na služby pre občanov. Ukazuje sa neschopnosť a nekompetentnosť ministra financií hľadať dlhodobo udržateľné nástroje podpory rodiny, ktoré nerozvrátia verejné financie.

Už nie je  profesijná organizácia, ktorá proti krokom vlády neprotestuje. A nikomu to evidentne nevadí. Môžeme sa pýtať, či je za tým vznik novej koalície:: OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí, fašisti a klérofašisti.

Igor Matovič zarezal vlastnú vládu.

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu