Fanatici sú zlo, ktoré treba zastaviť

Slovensku sa opäť podarilo naletieť najlepším profesionálnym obetiam vo verejnom priestore – politickým kresťanistom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (76)

Keď si dvaja chlapi robia srandu zo speváčky, pán manžel, švagor, aj otcovho koňa sestra majú právo dotyčnej sa zastať. A spolu s nimi sa môžu pohoršovať všetci na internetoch. A potom sa jeden z aktérov môže aj ospravedlniť.

Ale keď z bezvýznamnej debaty kresťanistický dezinfoweb, verejnoprávna televízia a vládnuca politická klika vyrobia nový front kultúrnej vojny a koordinovaný celonárodný mobing dvoch ľudí – so zjavným cieľom útočiť na dôveryhodnosť jedného z posledných príčetných médií v krajine – treba ich poslať do čerta. Nie im prikyvovať ako ovečky cestou do Handmaid’s Tale.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lepšiemu Slovensku sa opäť podarilo naletieť najlepším profesionálnym obetiam vo verejnom priestore – politickým kresťanistom. Neexistuje skupina, ktorá by na Slovensku viedla bezohľadnejšiu kultúrnu vojnu ako oni, napriek tomu sa im darí vytvárať dojem utláčaných chudákov, ktorých nivočia “progresívne” elity.

Absurdný rozmer kauzy okolo tweetov o jednej speváčke je súčasťou čoraz drzejšej a efektívnejšej propagandy. Väčšina veriacich nie sú fanatici (spomeňme na vlažnú podporu obmedzovania interrupcií v prieskumoch), preto ich kresťanisti potrebujú radikalizovať. Dobrý spôsob mobilizácie je vytvárať pocit ohrozenej menšiny. Dokonca aj v krajine, v ktorej má vaša viera dominanciu a štátne dotácie k tomu.

Skryť Vypnúť reklamu


Nie sú to partneri

Kresťanisti, islamisti ani iní …isti nie sú partneri do slobodnej debaty. Neuznávajú spoločné hodnoty. Nie sú to demokrati s iným názorom. Sú to nepriatelia liberálnej demokracie. A svoje úmysly nikdy netajili.

Referendum proti homosexuálom, Kuffa, slintanie nad Orbánom a Putinom, útoky na skazený Západ, práva žien, koketovanie s fašistami… Agenda kresťanistov na Slovensku je roky transparentne nebezpečná a otvorene nenávistná.

Dôležitou súčasťou úspechu fanatikov sú moralistickí nadľudia z druhého brehu, ktorí sa nechajú použiť vždy, keď kresťanisti spustia nové kolo falošnej paniky a začnú vyvreskovať, ako sa im ubližuje.

Skryť Vypnúť reklamu

Táto zadubenosť má dlhšie korene, keďže strážcovia liberálnej morálky roky vítajú tmárske, lživé a nahnedlé lajnomety z Postoja & Co ako konzervatívne oživenie demokratickej debaty.

Určiť víťaza tohto týždňa je v silnej konkurencii moralistických nadľudí náročné.  Ale prvenstvo si predsa len zaslúžil ich guru Martin M. Šimečka. Lebo označiť inkriminovaný dialóg hnedým newspeakom ako príklad liberálneho fašizmu, to chce stratu zvyškov súdnosti.

Je to iba začiatok
Po tom, čo sa kresťanistom podarilo nalepiť sa na Matoviča s Kollárom, sú v parlamente odhodlaní agendu naplniť. Nie je náhoda, že zdanlivo absurdne podporujú Kollára či ospravedlňujú Matovičove záchvaty. Obaja sú pre kresťanistov vehikel. Vďaka nemu majú v parlamente silu.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak kresťanisti budú mať dosť hlasov, urobia zo Slovenska niečo podstatne odpornejšie ako Poľsko, kde zomierajú ženy, lebo lekári nesmú z tela odstrániť poškodený plod. A verte, že sa za to nikomu neospravedlnia.

Žilinkove vyhrážanie sa novinárom z generálnej prokuratúry 17. novembra je iba ochutnávka. Ani tých 19 hlasovaní o potratoch v parlamente za dva roky nie je výstrelkom posadnutých osamelých bláznov. Je to súčasťou cielenej politickej snahy obmedzovať sekulárny štát a spolu s ním práva a slobody, ktoré garantuje.

Keď sa im to podarí, bude to aj zásluha morálne nadradených mudrlantov, ktorí agresorom vytrvalo pomáhajú hrať sa na obete „progresívneho“ útlaku.

Rado Baťo

Rado Baťo

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  29x

A bookworm who makes money as a political engineer to buy more books Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu