reklama

Ako si dvakrát streliť do kolena, alebo ako vedenie Slovenského hokeja nahnevalo všetkých.

Hokejisti hrajúci v KHL nepôjdu na MS 2023. Za mňa správne rozhodnutie, ale prečo máme pocit, že tu niečo nesedí?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Minulý rok viaceré krajiny neváhali a vydali rozhodnutia o tom, že hráči hrajúcich v KHL nebudú reprezentovať domovské krajiny na MS v hokeji. Napríklad Česko, Fínsko, Švédsko. V Lotyšsku zasiahla až vláda, ktorá zakázala všeobecne nominovať do národných tímov hráčov pôsobiacich v Rusku. Pripomenúť tiež treba postoj Francúzska, ktoré sa pridalo k tejto iniciatíve napriek tomu, že príde o svojich stabilných hráčov a pravidelných účastníkov svetových šampionátov Yohann Auvitu a Stéphana Da Costu.

Výstrel do kolena číslo jedna.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slovenský zväz ľadového hokeja dlho mlčal, (možno takticky vyčkával ako to na tej nešťastnej Ukrajine dopadne – pokus o čierny humor) a až na nátlak verejnosti v septembri 2022 vydal vyhlásenie, v ktorom nezakázal Slovákom hrajúcim v KHL reprezentovať na MS 2023.

Týmto rozhodnutím nahneval tú časť populácie, ktorá si myslí, že Rusko je vojnový agresor, že nemalo právo napadnúť Ukrajinu a KHL je ukážkovým nástrojom jeho propagandy podporujúci túto agresiu a preto by hráči dobrovoľne hrajúci túto súťaž nemali mať dovolené hrať za Slovensko na MS. Mnohí z nás len nechápavo krútili hlavami, o čo Šatanovi a spol vlastne ide. To naozaj takto rozhodli? Ešte že máme Handzuša.   

SkryťVypnúť reklamu
reklama

MS sa však blížia a SZĽH sa stále častejšie stretával s otázkou, ako to teda bude. Budú môcť hráči hrajúci v KHL reprezentovať, alebo nie?

Výstrel do kolena číslo dva.

27.3.2023 publikoval správu v ktorej definitívne rozhodol o neúčasti hráčov hrajúcich v KHL na MS 2023. Od chvíle jej zverejnenia sme celý deň pod každým článkom s týmto oznámením svedkami vášnivých diskusií, v ktorých prevažujú nahnevané reakcie ľudí, ktorí si myslia že „šport sa nemá miešať s politikou.“ A čuduj sa svete. Zrazu sa na pánov z SZĽH zniesla spŕška negatívnych reakcií aj od tejto skupiny. Takže už sa na vás hnevajú aj tí, ktorí vám doteraz súhlasne potriasali pravicami.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Tak si to zhrňme. Prvá skupina sa síce vášmu rozhodnutiu teší, ale pachuť septembra a súčasného divného zdôvodnenia smrdí až za hranice. Ak by ste chceli povedať, že „my tých našich bojovníkov z KHL na MS chceme, ale nemôžeme (alebo sa to bojíme) urobiť “, neurobili by ste to lepšie. Nuž a druhá skupina Vás má za zradcov, vlajočkárov a „pokakancov“ a to necitujem hrubšie výrazy.

Pritom stačilo jediné. Zachovať sa ako chlapi. Mať svoj názor, hodnoty a stáť si za nimi. Nech už je ten názor taký, alebo onaký. A nie alibisticky čakať, ako to na Ukrajine dopadne, alebo či náhodou za Vás nerozhodne ešte vyššia inštancia, aby ste si vy mohli umyť ruky. A byť tak dobrí pred každým.

Radoslav Pavelka

Radoslav Pavelka

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  53x

Manžel, otec, občan. Človek, ktorý si myslí že pravda a láska by predsa len mala zvíťaziť nad klamstvom a nenávisťou. A ešte sloboda aj slušnosť. Aj na Slovensku. Inak autor regionálneho podcastu NitránskeReči. https://open.spotify.com/show/6ZPbLwpxFCzJ9QYpAXK8Hr Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenéverejné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu