Ľahká cesta, ako zbohatnúť je plná tŕňov?

Určite mnohý z Vás počuli o možnostiach rýchleho zbohatnutia. Hovorí sa, že darovanému koňovi by sme na zuby hľadieť nemali. Poďme sa však na tieto zuby pozrieť naozaj zblízka. Odhaľme spoločne pravdu o jednej z týchto metód.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mnohým z Vás to určite napadlo takmer okamžite, po prečítaní prvého riadku. Áno, tento článok by som rád zameral na Spoločnosť Kairos Technologies ltd. a mnohé negatívne udalosti, ktoré sa takmer rýchlosťou svetla kopia okolo tejto spoločnosti.

Čo však Kairos je?

Kairos je údajne technologická firma registrovaná v OR UK, ako ltd., čiže naša s.r.o. Bola založená v roku 2014, aj keď do roku 2015 mala status „spiacej firmy“, čiže nepreukazovala žiadnu aktivitu. Jej základné imanie je 1000 libier, čo je na technologickú firmu dosť málo, však?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo údajne Kairos v praxi robí?

Podľa tvrdení jej predstaviteľov je primárnym účelom ochrana citlivých údajov firiem. Ako to funguje? Jednoducho. Vy, ako bežná fyzická osoba si zakúpite balíček od Kairosu a tým, im údajne prenajmete miesto vo Vašom počítači. Do tohto miesta Vám následne Kairos začne zasielať šifrované, citlivé údaje partnerov. Údajne je pre veľké firmy oveľa bezpečnejšie skladovať svoje údaje a know how v PC úplne cudzích ľudí, ako na jednom servery, ktorý si môžu sami spravovať.

Za takéto „prenajímanie“ miesta vo Vašom PC Vám Kairos garantuje 250% zhodnotenie, tej kvázi vstupnej investície.

SkryťVypnúť reklamu

V skutočnosti je Kairos pyramídová hra, čiže je to ilegálna forma podnikania, postavená na prerozdeľovaní vstupných kapitálov. Preto je trvácnosť balíčka len jeden rok.

Názov „spoločnosti“ sa v poslednej dobe často a horlivo skloňuje najmä v Bielorusku, kde boli koncom minulého mesiaca zatknutý leadery tejto pochybnej firmy. Podľa Bieloruských úradov im hrozí trest odňatia slobody až na 7 rokov.

Bielorusko bojuje proti podvodným firmám. Nenechá zo svojich občanov robiť otrokov.
Bielorusko bojuje proti podvodným firmám. Nenechá zo svojich občanov robiť otrokov. (zdroj: Zdroj: Google)

Včera sa do sveta dostala ďalšia horúca správa z Bieloruska. Aktívne bieloruské úrady, ktoré začali trestné stíhanie voči 30 leaderom Kairosu, za krátenie daní, propagáciu pyramídovej hry a podávanie klamných informácii, svojim obetiam, vydali oficiálne vyjadrenie k ich stíhaniu a následnému zatknutiu.

SkryťVypnúť reklamu

„Kairos je ponziho schéma,“ oznámilo Bielorusko svetu.

Prešetrovanie Kairosu začalo na podnet Slovenskej Republiky, ktorá si podozrivé aktivity všimla ako prvá. Slovenské úrady a SOI okamžite rozposlali svoje zistenia do okolitých štátov s naliehavou žiadosťou o okamžité prešetrenie podozrivých aktivít. Bielorusko je však prvý štát, ktorý začal konať radikálne.

Spoločnosť Kairos sa k obvineniam, ani k zatknutiu svojich zamestnancov nijak nevyjadrila. Medzi tzv. „investormi“ spoločnosti Kairos sa vo veľkom skloňuje nezmyselný argument:
„Bieloruská vláda neuniesla fakt, že vďaka Kairosu jej občania rýchlo zbohatli. Musela začať konať, aby aj naďalej boli ľudia závislí na štáte.“

SkryťVypnúť reklamu

V Bratislave sa chystá konferencia leaderov Kairosu, kde sa budú zaoberať „problematikou“ Bieloruskej vlády. Na toto stretnutie však nie sú pozvané žiadne média. Otázka však znie prečo?
Prečo sa Kairos, ako seriózna firma doteraz nijak nevyjadrila k danej situácii? Prečo sa vyhýba stretnutiam s médiami a svoje konferencie sa snaží realizovať vždy tajne?

Ako to v pyramíde vskutočnosti funguje?
Ako to v pyramíde vskutočnosti funguje? (zdroj: Zdroj: Google)

SOI už pred časom varovala pred podozrivými praktikami Kairosu, ale svet dostal jedinú odpoveď, od manažérky spoločnosti z ČR. Podľa nej SOI nemôže nijak zasiahnuť, ani začať konať proti spoločnosti Kairos, pretože tá nepredáva žiadnu službu ani produkt. Tu však vzniká otázka, na čom potom Kairos zarába?

Ďalším znepokojivou udalosťou, ktorá je úzko spojená s Kairosom je vyhlásenie automobilky Nissan. Predstavitelia Nissanu popreli tvrdenia Kairos Technologies o ich údajnej spolupráci. Svetu odkázali. „S Kairosom sme nikdy nespolupracovali a nikdy spolupracovať nebudeme.“

Spoločnosť Kairos bola v nedávnej dobe prepísaná na istého občana Indie, ktorý ani neovláda anglický jazyk. Zatiaľ, čo predstavitelia Kairosu jednou rukou podpísali tento prepis, druhou previedli väčšinu finančného kapitálu na českú schránkovú firmu. Dosť pochybný ťah na tak serióznu firmu, však?

O nedôveryhodnosti tejto spoločnosti svedčí aj vyjadrenie Paysera. Na začiatku podnikania Kairsu spolupracovali, po čase však Paysera spoluprácu ukončila a svojim klientom rozposlala varovný e-mail, v ktorom obvinila Kairos s pochybných praktík a propagovania ponziho schémy. 

Podľa nepotvrdených zdrojov, je Kairos prepojený s Ukrajinskou mafiou. Je to však len konšpirácia, ktorá môže, ale zároveň nemusí byť pravdivá. Jedná sa o, len ticho vyslovené obavy, na ktoré, však zatiaľ nemáme dôkazy. Ak to však je pravda, čo sa stane so všetkými tými OP, ktorých kópie sa pri registrácii musia spoločnosti zasielať? 

Je smutné, že aj napriek všetkým dôkazom, úrady začali konať až takto neskoro. Kiež by sme mali na Slovensku aktívnejšie štátne organizácie. To, že je Kairos tak rozšírený a má taký veľký počet „investorov“ je jednoznačný dôkazom neefektívneho spracovania informácii. Verím, že neskoré konanie vo veciach Kairosu znamená pre úrady zdvihnutý prst a v budúcnosti budeme schopní takýmto udalostiam predísť. Vždy je efektívnejšia prevencia, ako následná zdĺhavá liečba.

Pred tým, ako sa pustíme do spolupráce s akoukoľvek MLM spoločnosťou je potrebné sa pozrieť na históriu aj ideológiu spoločnosti. Naštudovať si ju do hĺbky a rozhodnúť sa, či nám aj napriek všetkým jej negatívam stojí za prácu, snahu a veľký kus srdca. Podrobným skúmaním vieme v budúcnosti predísť tomu, že nám vízia ľahkého zárobku zatemní mozog. A rovnako dôležité je položiť si aj otázku, čo chceme v živote budovať? Dlhodobé, stabilné príjmy alebo dočasné veľké zárobky? Nie je cashflow, ako cashflow. 

Na záver sa skúsme spoločne zamyslieť a pozrieť sa trochu do budúcnosti. Čo sa stane s údajnými investormi na Slovensku, keď úrady ukončia vyšetrovanie? Koľko ročné tresty za mrežami ich čakajú, za šírenie pyramídovej hry? Kedy sa konečne dočkáme výsledkov? A hlavne, kto vráti peniaze oklamaným ľuďom? Mnohý z nich totiž nie sú páchateľmi, ale obeťami prefíkaných „obchodníkov“, ktorí im predali lákavú ponuku, za použitia falošných informácii. 

Radovan Čipka

Radovan Čipka

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

V tomto blogu by som sa rád zameral predovšetkým na niekoľko oblastí, napr.: literatúra. Rád by som priniesol rozhovory so slovenskými spisovateľmi a recenzie na ich diela. Sám sa venujem písaniu fantasy literatúry a písanie ako také ma viac-menej sprevádza celý život, aj v mojej práci. Okrem iného sa chcem zamerať na články z prostredia forenznej psychológie a pozrieť sa na príbehy viac aj menej známych sériových vrahov. Zlo je súčasť sveta a súčasť ľudského charakteru, ktorá priťahuje pozornosť ľudí a vo veľkej miere zaujíma aj mňa. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu