Celebrity, ktoré majú červenú

Život celebrity je nesmierne náročný a je potrebné dávať si veľký pozor na to, ako a čo hovoria, ako a čo konajú a musia rozmýšľať aké statusy pridávajú na sociálne siete

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Po tom, ako som dlhodobo sledoval politické dianie nie len na Slovensku, ale aj v EU a USA, som sa rozhodol odľahčiť si myseľ a nechať moje nervy, aby prešli dôkladnou rekonvalescenciou. Pozrel som sa trochu do sveta Amerických celebrít a pohľadal som niečo, čo by ma pobavilo a čo by moje myšlienky odpútalo od stále sa prehlbujúcej depresie z faktu, že politika je plná bezcharakterných zmijí, ktorým nejde o dobro nikoho inému okrem seba. 

Pripravil som si teda pre Vás prehľad desiatich známych celebrít, ktoré boli vyhostené alebo dostali zákaz navštíviť niektoré krajiny. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

#10 CHRIS BROWN

Chris Brown
Chris Brown (zdroj: Zdroj: google.com)

Chris Brown sa na svoju smolu negatívne preslávil počas svojho vzťahu so speváčkou Rihannou. Bol obvinený z napadnutia a prešiel si kurzom zvládania hnevu, ale žiadne väzenie. Svojím kontroverzným správaním si však vyslúžil aj celonárodné pobúrenia. V prípade Spojeného Kráľovstva dokonca vyhostenie a zákaz vstupu do krajiny.

Niečo cez 17 mesiacov po obvinení požiadal o víza pre vstup do Británie, dúfal totiž, že práve tam odštartuje svoje Európske turné. Británia mu však dala stopku a ako dôvod uviedla: „veľké množstvo obvinení zo závažných trestných činov“.

#9 JAY-Z

Jay-Z
Jay-Z (zdroj: Zdroj: google.com)

V roku 2006 sa manžel speváčky Beyoncé pripravoval na svoje vystúpenie v meste Šanghaj. Všetko bolo nie len podrobne naplánované, ale aj pripravené. Len pár minút pred začiatkom, na sklamanie svojich fanúšikov, bol koncert okamžite zrušený a Jay-Z musel opustiť pôdu Číny. Raper prisľúbil svojmu čínskemu fanklubu, že sa séria koncertov po Číne čoskoro opäť naštartuje a tak neprídu o skvelý zážitok. Nikdy sa to však nestalo.

SkryťVypnúť reklamu

Pýtate sa prečo?

Krátko pred koncertom sa k predstaviteľom vlády dostali nahrávky rapera. Boli pobúrení jeho nevhodnými textami, vulgarizmami a „textami, ktoré podporujú alebo dokonca navádzajú k násiliu“. Jay-Z bol okamžite odvedený za hranice a už sa do Číny nikdy nevrátil. Človek, hlavne celebrita, aby si dával pozor na jazyk. Auč.

Raper však nie je jediný, kto bol vyhostený z tohto štátu. Niektorých v článku ešte spomeniem.

#8 MADONNA

Madonna je síce údajnou kráľovnou popu, ale ani to ju nezachránilo pred dôsledkami jej kontroverzií. Zatiaľ, čo si ju niektorí pre jej hudbu a klipy nesmierne vážia, iní jej upierajú možnosť vstúpiť do svojej krajiny. Nie že by do nej vstúpiť priam túžila, ale aj tak to zamrzí.

SkryťVypnúť reklamu
Madonna z klipu Like a Prayer
Madonna z klipu Like a Prayer (zdroj: Zdroj: google.com)

Madonna nebola vyhostená z jednej, ale hneď z niekoľkých krajín sveta. V roku 2004 navštívila Izrael a pokúsila sa podporiť cestovných ruch onej krajiny. Odporučila Izrael navštíviť každému a otvorene hovorila o jeho krásach. To sa nepáčilo egyptskému parlamentu. Okamžite jej zakázali vstúpiť do krajiny a do budúcna jej odmietli vydať víza.

V roku 2016 si zatancovala s vlajkou Filipín, čo sa tiež nepáčilo miestnej vláde. Nebola však vyhostená a nedostala ani zákaz vstupu na územie štátu. Dostala však upozornenie, že je to nevhodné a nemalo by sa to opakovať.

Najväčší... nazvime to prešľap, sa stal v roku 1989. Jej ikonická a možno aj najznámejšia pesnička sa stala jej najväčšou kontroverziou. Určite ste si všimli, že vo videoklipe k pesničke Like a Prayer, sa Madonna stala svedkom vraždy a utiekla sa ukryť do kostola Katolíckej cirkvi.

SkryťVypnúť reklamu

Zatiaľ, čo bola jej pesnička celosvetovým hitom, pápež jej zakázal vstup na územie Vatikánu, pretože nevhodne a prehnane eroticky tancovala na pôde kostola. Rovnako jej zakázal vstúpiť na územie CELÉHO TALIANSKA. Tento zákaz však nikdy nebol potvrdený miestnymi orgánmi.

#7 BEYONCÉ

Beyoncé naozaj odhaľuje veľa
Beyoncé naozaj odhaľuje veľa (zdroj: Zdroj: google.com)

Tak, ako je podľa Vatikánu príliš provokatívna Madonna, tak je pre Malajziu neprijateľný sexi vzhľad najväčšej popovej speváčky. Malajzia je moslimská krajina a Beyoncé... no... povedzme, že býva priveľmi odhalená.

Od vlády dostala zoznam podmienok, ktoré musí splniť, aby mohla v Malajzii koncertovať. Musí nosiť odev, ktorý zakryje väčšinu jej tela, nesmie tancovať. Beyoncé však nie je žena, ktorá robí kompromisy ohľadom svojich pesničiek, klipov, vystúpení, tancov a obliekania. Odmietla sa riadiť podmienkami, ktoré jej boli určené a tak nie je vítaná. Škoda.

Na obranu Malajzie Beyoncé občas naozaj ukazuje viac, ako je vhodné. Zaujímalo by ma, či to naozaj jej manželovi ani trocha nevadí. Kto vie, že? 

Každopádne Kráľovná B je už dlhodobo medzi top platenými speváčkami sveta. S astronomickým ročným zárobkom od 80 do 120 miliónov dolárov. Nebola by tam kde je, keby nevedela čo robí a preto si myslím, že jej vyhostenie z Malajzie až tak žily netrhá. Predsa len, zvyšok sveta sa ide takmer roztrhať, aby mohol túto divu privítať vo svojich koncertných halách. 

 

#6 JUSTIN BIEBER

Fotka zachytená fanúšikom na koncerte. Takto by sa s vlajkou zachádzať nemalo.
Fotka zachytená fanúšikom na koncerte. Takto by sa s vlajkou zachádzať nemalo. (zdroj: Zdroj: google.com)

Bieber sa stal veľkou celebritou v mladom veku, naštartoval svoju hviezdnu kariéru a ako mladík nezvládol svoju slávu. Postupne sa mu spod kontroly vymklo aj jeho správanie a to mu prinieslo veľa problémov. Úspešne naštartoval nejedného človeka. Napríklad nezabezpečením dokumentov pre svoju opičku, ktorú následne opustil. Pľutím na fanúšikov z balkóna. Pomaľovaním stien grafitmi v Brazílii.

Každopádne, v Argentíne zašiel asi príliš ďaleko a v dohľadnej dobe sa neprejde po jej mestách. Namosúril celú krajinu, keď počas svojho koncertu poriadne vytrel podlahu s ich vlajkou a skopol ju z pódia. Jeho ochranka napadla fotografa a Bieber sa následne odmietol dostaviť na súdne jednanie. Na základne týchto vecí bol informovaný, že len čo jeho zadok prekročí Argentínske hranice, posadí sa do chládku.

Rovnako aj Čína – z nejakého dôvodu najväčší nenávistník voči USA celebritám – nedovolí Bieberovi prekročiť hranice. Podľa Číny sa Bieber správa nevhodne a volí veľmi nepekné slová – proti čomu sa len ťažko protestuje. Našťastie pre Justina, podľa tamojších úradov bude mať opäť povolený vstup do krajiny, keď podľa nich dospeje. Možno sa tak už aj stalo, súdiac, podľa jeho nového životného štýlu.

#5 LADY GAGA

Fotka, ktorou si znepriatelila Čínu
Fotka, ktorou si znepriatelila Čínu (zdroj: Zdroj: google.com)

Trocha psychopacie, módne výstrelky a Lady Gaga si nie sú cudzí. Preto nikoho neprekvapí, že je vyhostená z niekoľkých krajín. Indonézia v roku 2016 bez udania konkrétneho dôvodu odmietla vydať speváčke víza a tým jej vlastne povedali razantné NIE na koncertovania na svojom území. V Číne sa stala subjektom mnohých diskusií a obeťou niekoľkých zákazov vstupu do krajiny.

Od roku 2011 do roku 2014 boli mnohé jej pesničky na čiernej listine. V roku 2016 opäť Čínu nakrkla stretnutím s Dalai Lamom. Aj keď s ním hovorila o celosvetovom miery, jej čínsky fanklub šalel hnevom. Pre nich je Dalai Lama tibetský separatista. Čína okamžite zakázala distribúciu jej hudby, bola vystrihnutá z rádií a z TV. Konflikt medzi Čínou a Tibetom je veľmi citlivá téma.

#4 BRAD PITT

Brad strávil Sedem rokov v Tibete
Brad strávil Sedem rokov v Tibete (zdroj: Zdroj: google.com)

Brad nie je práve v priateľskom rozpoložení s Čínou, respektíve, Čína nemá rada jeho. Aj medzi nami Slovákmi sa nájdu ľudia, ktorí sa zaľúbili do filmu z roku 1997: Sedem rokov v Tibete. Týmto filmom si, spolu s jeho kolegami a režisérmi, vyslúžil vyhostenie a zákaz vstupu do Číny.

Film zobrazuje tvrdú vládu Číny a spôsob, akým sa ho zmocnili, nevynímajúc fakt, že Dalai Lamu ukazuje vo výhradne dobrom svetle.

Vyzerá to tak, že čas však zahojí všetky rany a v roku 2014 Brad spolu so svojou láskou Jolie navštívil krajinu s cieľom propagovať jej nový film Malaficent. V roku 2016 znovu prišiel, tentokrát propagovať svoj film Allied.

Brad patrí k tým, čo mali to šťastie a prebojovali si cestu späť do srdca obyvateľov komunistickej krajiny. Hurá!

#3 JOHN BON JOVI

Koncertovanie s duchovným vodcom.
Koncertovanie s duchovným vodcom. (zdroj: Zdroj: google.com)

Neboli by ste šťastní, keby Bon Jovi vystupoval vo vašom meste? Je to predsa len roková superhviezda. Každá krajina by bola určite viac ako nadšená z toho, keby si ju vybral na svoje koncertovanie.

Ako už vieme, propaganda Dalai Lamu, jeho podpora, či zastávanie sa ho, je v Číne veľké nono a fuj to. Čína nikdy neprezradila dôvod, prečo zakázala Johnovi vstúpiť na jej územie, ale istého času jeho skupina rada vystupovala pred obrazom Dalai Lamu... myslím, že to Číne stačí.

#2 KATY PERRY

Na niektoré kvety majú ľudia proste alergiu...
Na niektoré kvety majú ľudia proste alergiu... (zdroj: Zdroj: google.com)

Za obmedzenie pohybu ďalšej celebrity po tejto planéte môžeme opäť poďakovať Číne. V roku 2016 Katy predviedla vystúpenie, na ktorom si obliekla plášť, na čom by nebolo nič zlé, pokiaľ by ten plášť

nebol vlastne Taiwanskou vlajkou. Čo je na tom zlé? Čína je v dlhodobom konflikte s Taiwanom a neodpúšťa bračekovanie sa so svojimi nepriateľmi... NIKOMU. Perry na onom vystúpení použila ako rekvizitu slnečnicu.

Čo je na tom zlé?

Slnečnica je symbol organizácie: SUNFLOWER STUDENT MOVEMENT, ktorá protestuje proti Čínskej obchodnej dohode.

#1 SELENA GOMEZ

Je ťažké uveriť, že nevinne vyzerajúce dievčatko, akým je Selena môže byť niekde nežiadúca, pravda je však taká, že je nežiadúca hneď v dvoch krajinách. Komunistická Čína a postkomunistické Rusko. Najčastejším dôvodom, prečo sú celebrity vyhostené z krajiny a dostanú zákaz onú krajinu navštíviť sú ich názory. Tak je to aj so Selenou.

Radostné zoznámenie
Radostné zoznámenie (zdroj: Zdroj: google.com)

Čína jej zakázala vstúpiť na svoje územie pre podporu Dalai Lamu a fotku, ktorú s ním zverejnila na svojej sociálnej sieti. K fotke napísala status, v ktorom podporila tohto duchovného leadera a podporila Tibet v snahe o osamostatnenie.

Rusko si jej prítomnosť neželá kvôli otvorenej podpore LGBT a podpore tohto hnutia aj na území Ruska. Ruské orgány to považovali za nevhodné, drzé a nemiestne. Okamžite jej zakázali prekročiť hranice a nevyzerá to tak, že by tento zákaz v dohľadnej dobe plánovali zrušiť.

Je ešte mnoho ďalších celebrít, ktoré sú takto oficiálne nežiaduce v iných krajinách. Myslíte si, že pri týchto desiatich sa jedná o naozaj závažné dôvody? 

Radovan Čipka

Radovan Čipka

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

V tomto blogu by som sa rád zameral predovšetkým na niekoľko oblastí, napr.: literatúra. Rád by som priniesol rozhovory so slovenskými spisovateľmi a recenzie na ich diela. Sám sa venujem písaniu fantasy literatúry a písanie ako také ma viac-menej sprevádza celý život, aj v mojej práci. Okrem iného sa chcem zamerať na články z prostredia forenznej psychológie a pozrieť sa na príbehy viac aj menej známych sériových vrahov. Zlo je súčasť sveta a súčasť ľudského charakteru, ktorá priťahuje pozornosť ľudí a vo veľkej miere zaujíma aj mňa. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu