"Démonkracia" v podaní pseudohumanistických extrémistov

Som za prijatie zákona, ktorý by určil ľuďom z mimovládok, aby sa jednoznačne identifikovali, za koho vystupujú a kto ich sponzoruje. Inak sa Slovensko ťažko pohne z tohto marazmu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

2.9.2016 sa v Trnave uskutoční výstava s prednáškou na tému „Genocída slovenského národa a obete vlastizrady po roku 1989“, ktorú organizuje aktivista Rudolf Vaský a zabezpečuje ju poslanecký asistent Marián Mišún, ktorý je známy pálením vlajky EÚ. Ten požiadal primátora mesta Trnava Petra Bročku o poskytnutie priestorov a primátor jeho žiadosti vyhovel. Demokracia je totiž o diskusii o rôznych spoločenských témach a len tá spoločnosť posúva vpred. Nie je možné sa tváriť, že ľudia s iným názorom neexistujú. Presne v duchu skutočnej demokracie sa primátor zachoval. Ako sa dalo očakávať, to sa nepáčilo vraj „ľudskoprávnym“ aktivistom, ktorí demokraciu chápu tak, že je treba hlásať len jeden správny názor, teda ten ich. V denníku Pravda vyšiel článok http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/403280-trnava-pusti-do-debaty-s-ludmi-extremistu/, v ktorom začali títo pseudohumanisti útočiť na primátora Bročku a Mariána Mišúna. Poďme si teda ich výroky rozobrať.

Etrémistka Irena Biháriová :
„Primátor mohol pokojne povedať, že my nechceme, aby sa v našom meste diskutovalo o takýchto témach.“
Takže podľa Ireny Biháriovej nie je diskusia o nejakých témach prípustná ! Pravda je len to, čo povedia takýto „demokrati“. Ale toto sme tu už raz mali a volali sme to totalita ! Toto myslenie Biháriovej je extrémne nebezpečné a extrémne totalitné. Teda zatiaľ čo ona nálepkuje ľudí s iným názorom ako extrémistov, v skutočnosti je extrémistka práve Biháriová !

Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv:
„Každá demokraticky zvolená samospráva by mala takýmto pokusom čeliť všetkými dostupnými legálnymi prostriedkami. „Ide o ľudí a strany, ktoré sa otvorene a cielene snažia deštruovať demokratické zriadenie, sú za potláčanie ľudských práv, za obmedzovanie práv menšín, schvaľujú vojnové zločiny, ktoré sa diali počas slovenského štátu, a dokonca tvrdia, že sa nestali“.
Ďalší extrémista Peter Weisenbacher by chcel tiež diskusiu zakázať všetkými legálnymi prostriedkami. Asi zabudol na ústavu, ktorá hovorí, že : „Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.“ Ale taktiež : „ Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné. Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody. “ Ale to najdôležitejšie je v tomto prípade presne vystihnuté v týchto slovách ústavy : „Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Cenzúra sa zakazuje.“
Weisenbacher tvrdí, že Mišún je za potláčanie ľudských práv, za obmedzenie práv menšín, schvaľuje vojnové zločiny a tvrdí, že sa nestali. Mariána poznám osobne, nikdy som z jeho úst nič podobné nepočul, nečítal, nevidel. Týmto vyzývam Weisenbachera, nech dokáže opak ! A čo sa týka tých menšín, práve naopak, je za rovnoprávnosť menšín s majoritou. Problémom je, že práve tie menšiny sú zvýhodňované, Marián volá len po rovnakom metri, ako pre minoritu, tak aj pre majoritu. Manipulácia Weisenbachera je pre slovenský národ rovnako extrémne nebezpečná, ako extrémistická totalita Biháriovej.

Na genocídu má extrémista Weisenbacher podobný názor, ako ďalší extrémista „historik“ Ivan Kamenec:
Weisenbacher: „Tým, že zneužívajú slová ako genocída či holokaust, ide o znevažovanie pamiatky obetí a vytvárajú tak v spoločnosti pocit, že tieto slová nič podstatné neznamenajú.“
Kamenec : „O genocíde slovenského národa po roku 1989 nemôže byť ani reči. Tu ide o absolútnu neznalosť pojmu genocída, ignoranciu faktov, nielen historických, ale aj pojmových.“
Weisenbacher v podstate povedal, že o genocíde sa musí hovoriť iba prípade, keď ide o „vyvolený“ národ. Akoby sa neudiala genocída Arménov, alebo počas druhej svetovej vojny genocída Slovanov. Toto v podstate popiera a takisto popiera aj genocídu Slovákov po roku 1989. Kamenec v podstate naznačuje tiež, že o genocíde sa dá hovoriť iba v súvislosti s „vyvoleným“ národom.
Ako Weisenbacher, tak aj Kamenec by si teda mali naštudovať definíciu genocídy, ktorá podľa článku 2, písmena c) a d) európskej konvencie o genocíde znie :
Genocída je :
c) úmyselné uvedenie ktorejkoľvek národnej, rasovej, etnickej, alebo náboženskej skupiny do takých ekonomckých a sociálnych životných podmienok, ktoré vedú k jej čiastočnému, alebo úplnému fyzickému zničeniu

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

d) opatrenia na zabránenie rodenia detí skupiny
Stačí sa pozrieť na bezdomovcov, alebo samovrahov a je jasné, že tu prebieha genocída podľa písmena c).
Dnes sú Slováci uvedený do takých ekonomických a sociálnych podmienok, že si nemôžu dovoliť mať a vychovávať deti. Teda sa naplnila skutková podstata definície genocídy aj podľa písmena d).

Odporúčam extrémistom Biháriovej, Weisenbacherovi a Kamencovi, aby navštívili prednášku Rudolfa Vaského a dozvedia sa viac. Respektíve, oni to určite vedia, ale sú povinný hovoriť takýmto extrémistickým jazykom, lebo minimálne Biháriová a Weisenbacher sú členmi mimovládok, ktoré sú sponzorované zo zahraničia a neslúžia slovenským záujmom, práve naopak. Kto má záujem, nie je problém, aby si dohľadal informácie o spomínaných mimovládkach. Slováci by si mali konečne uvedomiť, komu slúžia tieto mimovládky a v čom je ich nebezpečenstvo. Som za prijatie zákona, ktorý by určil ľuďom z mimovládok, aby sa jednoznačne identifikovali, za koho vystupujú a kto ich sponzoruje. Inak sa Slovensko ťažko pohne z tohto marazmu.

Radovan Hynek

Radovan Hynek

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som aktivista,zaujímajúci sa o veci verejné. Poukazujem na korupciu, klientelizmus, snažím sa u ostatných občanov tiež vzbudiť záujem o to,čo sa deje v našej krajine, lebo bez záujmu občanov sa korupcií bude dariť stále lepšie a lepšie a to práve na najvyšších miestach. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu