Nemožné sa stáva možným!

Písmo: A- | A+

ŽSR hlási 70 minútové meškanie vlaku, ktorý predstavuje jediný spoj s možnosťou dostať sa na rozhovor do Rádia Regina na čas..  Myslíte, že napriek tomu, nie je možné dostaviť sa na sekudu presne?

Poznáte ten pocit, keď zavčas rána vstanete pripravíte si výdatné raňajky, vyberiete košeľu, zaviažete tenisky v polke dverí si ešte stihnete umyť zuby a ponáhľate sa na miesto, ktoré je dňom D, teda dňom natoľko dôležitým, že už len pri pomyslení naň sa vám roztrasú kolená a vašu hruď zavalí obrovský kameň. Máte pocit, že nič iné "náročnejšie" ako vystupovať v rádiu vás nemôže postretnúť a zrazu sa ocitnete na vlakovej stanici s chuťou zvrtnúť sa na špičke vašich výrazných ružových tenisiek, urobiť päť krokov vzad a vrátiť sa na miesto, z ktorého ešte pred pár minútami vyrazili vaše kroky.

Už ako načahujete ladne špičku, aby ste zmenili smer dneška zaznie tichučké pípnutie správy, v ktorej sa nachádza pár výstižných slov: "mysli pozitívne", nechápete prečo, ale týchto pár písmeniek zviazaných do určitého slovného spojenia zrazu zvýši vašu odhodlanosť a pripravenosť na cestu s neurčitým koncom.

Cesta s neurčitým koncom
Cesta s neurčitým koncom 

Tento blog, nevznikol preto, že železnice mali opäť nevyriešiteľnú kolíziu, ktorú ani po niekoľkoročnej existencií, nedokáže operatívne napraviť náhradnými spojmi, jednoducho si ladne prizná chybu a život ide ďalej napriek tomu, že jeden spoj predstavuje niekoľko desiatok ľudí s vlastnými starosťami a radosťami.

Možno im chcem práve poďakovať za možnosť zažiť čo je to deň plný dobrodružstva, odvahy a poznania životov, ktoré boli na raňajšom spoji určitým spôsobom závislé. Možno je niekedy dobré vymeniť svoje luxusné klimatizované vozidlá, v ktorých neucítite ani kvapku dažďa za vlak, dopravný prostriedok, ktorého činnosť závisí predovšetkým od náhod, vedenia a spoznať ľudí, tak ako som ich mala možnosť spoznať ja. Máte možnosť sa o nich dozvedieť viac. Napríklad, že kvôli meškajúcemu spoju a tomu, že nebola zabezpečená náhradná doprava práve zmeškali svoju operáciu či vyšetrenie u lekára. Máte možnosť napriek všetkému smiať sa s nimi v daždi a stopovať okoloidúce autá, no to nie je všetko. Taktiež spoznať úžasné sprievodkyne, ktoré sú pri tom všetkom balzamom na vašu dušu, pretože napriek únave a ich katastrofickom dni plnom nepríjemných pohľadov ich práca baví natoľko, že vám venujú čas, a tým vám rozžiaria cestu počas tmavej noci.

Včerajšia cesta naprieč veľkou neznámou bol pre mňa jeden z momentov, ktoré mi dávajú silu kráčať v rytme môjho srdca. Nech sa stane akákoľvek nezvládnuteľná situácia, kedy si poviete "nemá to zmysel", skutočne sa zamyslite nad tým čo ste práve vyhŕkli zo svojich útrob... zmysel má každý moment v živote, počas ktorého sa máte silu nadýchnuť a odovzdať sa svojim snom.

Včera vlak meškal 70 minúť a v Rádiu Regina som mala byť o 10:00, na vlakovej stanici to vyzeralo nemožné stihnúť to, no vďaka 5 dopravným prostriedkom som prišla presne na čas a mala som možnosť prekonať svoje ja stopovaním v cudzom meste, spoznať neuveriteľných ľudí počas cesty a z plných pľúc sa nadýchnuť byť súčasťou niečoho tak krásneho čo si neviete ani len predstaviť.

Deň D, teda deň natoľko dôležitý, že už len pri pomyslení naň sa vám roztrasú kolená a vašu hruď zavalí obrovský kameň mal byť dňom v duchu rádia, no bol dňom plný priateľstva, pomoci, lásky a chuti do života za čo Vám z celého srdca ďakujem.

Vaša Luc

Skryť Zatvoriť reklamu