25.august Dvadsať miest jedna myšlienka, zapojiť sa môžeš aj ty!

Písmo: A- | A+

Slovensko, Taliansko, Anglicko, desiatky dobrovoľníkov stovky bublín s jedinou myšlienkou, ktorou je uvedomenie si čara dneška, zastavenia sa a darovania najfarebnejšieho dňa v roku.

Pred rokom sme prišli s myšlienkou premeniť uponáhľaný všedný deň na ten nevšedný. Zastaviť uberajúce sa kroky ľudí, na moment, ktorý im ukáže, čo krásne v živote ich obklopuje, ak vo všetkých starostiach a povinnostiach aspoň na minútu zastavia svoje uponáhľané kroky.

25.august 2014 bol plný farebných bublín v šiestich mestách na Slovensku. Boli to okamihy plné bublín spopod rúk nie len detí, ale aj teenegerov, vysokoškolákov, rodičov či starých rodičov. Presne o desiatej hodine sa zaplnili námestia nadšencov farebného kúzla radosti, ktoré nepotrebuje žiadne virtuálne pripojenie či elektronickú podporu.

Bubble day Rimavská Sobota
Bubble day Rimavská Sobota (zdroj: Samuel Bencso)

Bubble day je podujatie o ľuďoch a pre ľudí, nepoznajúci vek ani pohlavie. Bublinové stretnutie v centrách miest, či iných verejných priestranstvách, ktoré prostredníctvom bublín dokážu darovať okoliu úsmev, radosť, kúzlo fantázie a detstvo, pretože je dôležité napriek všetkému vždy sa obzrieť späť.

Bubble net:w Zilina
Bubble net:w Zilina (zdroj: Lucia Randová)

Do dnešného dňa sa do Bubble day 2015 zapojilo 20 miest, desiatky dobrovoľníkov zo Slovenska i zahraničia.

Bublinovať sa bude v Anglicku, Taliansku a vo viacerých Slovenských mestách.

O tom, kto je organizátorom v tvojom meste, ako sa ním môžeš stať ty sa dozvieš na našom bublinovom webe: http://bubbleday.eu 

Pre viac informácií: bubbleday@bubbleday.eu

Posielame bublinu na krajší deň :)

Bubble team

Luc

Skryť Zatvoriť reklamu