Keď sa neleje voda a vy sa smejete

Cítiš chlad a špičkami prstov sa nechávaš vnárať do ľadovej vlny, ktorá tu predtým nebola keď tu zrazu tvojimi perami ako búrka v krásny letný deň prejde nekonečný smiech :3...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Kto z nás si aspoň raz za život nepovedal je toho trošku viac, vždy keď táto troška príde do nášho života, svet sa zrýchli a neuberá sa smerom vpred, ale vzad. Zrazu máme pred očami stopky stopujúce každučkú sekundu nášho života zrýchľujúce náš tep.

 Vraj hodiny bežia stále rovnako, no ja si to nemyslím. 

 Práve keď si začneme uvedomovať, že čas sa s nami ženie o preteky strácame silu, ktorú nespruží žiadna káva a ani desiatky seminok goji. Proste zostaneme stáť uprostred hlučnej ulice, v ktorej sa myhajú siluety osôb rozprávajúce svoje vlastné príbehy, no v tej rýchlosti ich sami nedokážeme vnímať. Práve v takéto momenty prichádzajú do našich životov prekvapenia. Sú ako tajní škriatkovia, ktorí vidia až do hĺbky nášho srdca, a tak dokážu rozpoznať, ktorý ligotavý kamienok umiestnia presne pred naše oči.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Kamienok nesymbolizuje hmotnú vec, ale moment, ktorý sa vryje pod našu kožu tak silno, že od štastia vytvorí po celom tele nekonečné zimomriavky a tým že sa dostane k nám tak náhle vyčaruje tančiace mravčeky v brušku, ktoré nie a nie odísť. Stačí otvoriť očká nadýchnuť sa z plných pľúc a už ďalej nepokračovať. Áno počúvate dobre, tým, že na moment zastavíte zastaví sa aj čas. V spomalenom zábere ste vy, ktorý prestrihnú gombíkom vašej vetrovky cieľovú rovinku s vytúženým snom, no aby sa tak stalo, musíte preskočiť pár prekážok, preliesť pár tunelov a plaviť sa po rozbúrenom mori. A až vtedy keď sa vás dotke prvá slaná kvapka zasvieti slnko, tak intezívne ako počas teplých letných dní.

SkryťVypnúť reklamu
Smiech je liekom, ktorý sme dostali darom, aby nezostával len pri nás ale aby sa dostal navonok a pomáhal vniesť elán do upršaných dní.
Smiech je liekom, ktorý sme dostali darom, aby nezostával len pri nás ale aby sa dostal navonok a pomáhal vniesť elán do upršaných dní. (zdroj: Lucia Randová)

 Som pracujúcou študentkou, ktorej svet začína plynúť rýchlejšie. Tri práce, 10 skúšok , 4 plány, 2 sny, keď všetko spočítate je to magické číslo plné nových príležitostí, možností a zážitkov. No skĺbiť toto číslo v prospech necelých dvoch týžňov je výzva, ktorá narastá novými zaujímavými informáciami, prichádzajúcimi každých 5 hodín. 

 Človek s prioritami nikdy nie je zlý, avašak má to potom v živote ťažšie. Pár sklamaní, pár nepochopiteľných situácií a oznamov, ktoré vyčarujú smiech na perách, a to iba vďaka škriatkom, ktorí vysypali vrecúško šťatia rovno pred vaše oči. Bol to usmiety človek, ktorého si vážite tak veľmi ako máte pred ním rešpekt,bola to nádej vášho vnútorného sveta plného hudby, ktorý vám dovoľoval vzlietnuť iba párkrát za rok a bol to pán s harmonikou čarujúci tie najtajnejšie sny :)

SkryťVypnúť reklamu

 Ak poznáte pieseň od pána Ďuricu, v ktorej sa spieva, že neľutujem, tak si ju momentálne spievam a teším sa na najzaujímavejšie, najprínosnejšie a najrýchlejšie dni v mojom živote.

 Som študentkou, ktorú smiech lieči a tak ho ako ten najtajnejší recept posielam k vám.

Lucia Randová

Lucia Randová

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niektorí ľudia o sebe hovoria, že sú výnimoční. Výnimoční svojím umom, zmyslom pre estetiku či výkonom v nejakom športe. Iní sú zas majstrami slova či pera. Nepatrím ani do jednej z týchto skupín označovaných troma výstižnými písmenami N - A - J, no som človekom, ktorý kráča v rytme piesne od No name a snaží sa v spoločnosti nájsť to čo tu chýba, alebo postupne opúšťa planétu Zem. Mojim predsavzatím sú sny a mottom je súhrn silných slov, ktoré vo svojej podstate odpovedajú každému na jeho otázku. Hovoríš nie?Nesprávne, pretože nič nie je nemožné, a na to aby si to zistil nepotrebuješ ani ružové okuliare či čarovnú guľu ;) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu