Teória šťastia

Kniha, ktorú začal písať sám život od momentu prvého nadýchnutia píše o šťastí pár jednoduchých viet, no pre vedcou nerozlúštiteľnú hádanku storočia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

 Šťastie je tancom v daždi, v ktorom už pri prvej piruete odhodíte váš červený dáždnik s bodkami a necháte sa viesť dotykmi chladných rúk obkolesujúcich celé vaše ja, ktoré sa vlnami vánku vznášajú zo samučičkého neba na miesto, pre niekoho ničím zvláštne, no pre vás momentom detského úsmevu, ktorý sa s radosťou púšta z kopca na rovnakej kolobežke, na ktorej ste sa púšťali pred niekoľkými rokmi i vy.

o šťastí
o šťastí 

 Názory na šťastie sa odlišujú, niektorí za šťastie považujú plnú peňaženku, ktorá sa v jeden deň tak či tak nezmestí do nóbl vrecka vašich nohavíc, a keďže napriek vašej luxusnej vile a aute, ktoré sa už ani radarom nedá zachytiť potrebujete ľudí, ktorí po vašom prechode mólom zostanú drevení s otvorenými ústami, no nie pre únavu... Áno potrebujete minimalizovať maximalizovateľné, a tak stále hladáte možnosti ako sa stať niekým, no pri tom ste nikým.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Pre nás, osoby večne stojace na planéte zem, no dušou poletujúcou pár centimetrov od povrchu je šťastím a najvzácnejším pokladom rodina, ktorá nás pri prvom páde z bicykla zodvihne a pre prípad istoty nám opäť namontuje pomocné kolieska. Sú to taktiež priatelia, dláždiaci cestu ďalekej budúcnosti, ktorá sa pomaly rysuje na obzore s vychádzajúcim sa slnkom.

Priateľstvo momentom nekončiaceho úsmevu, ktorý prináša šťastie.
Priateľstvo momentom nekončiaceho úsmevu, ktorý prináša šťastie. 
Šťastím sú momenty, ktoré nie sú plánované, no prichádzajú spontánne i v tomto nekončiacom svete.
Šťastím sú momenty, ktoré nie sú plánované, no prichádzajú spontánne i v tomto nekončiacom svete. 

 Šťastím je, keď sa ráno zobudíte a zistíte, že máte možnosť kráčať, pozerať sa a žiť tento svet. Je to pocit, ktorý je silnejší, než akákoľvek iná emócia. Prinúti vás skákať uprostred ľuďmi preplneného námestia, ženúcim sa bez toho aby sa na pár minút zastavili. Je to moment, kedy začnete spievať, napriek okoloidúcemu davu, ktorí sa hneď od začínajúceho falzetu krivo pozerá, a to nie ste ani v Číne či Japonsku.

SkryťVypnúť reklamu
Sťastím je nekončiaca naháňačka poprepletaná úsmevmi a pohľadmi.
Sťastím je nekončiaca naháňačka poprepletaná úsmevmi a pohľadmi. 

 Ak ste si začali čítať tento blog, aby ste sa naučili teóriu šťastia, ktorú si stačí párkrát zopakovať a už ste zahojený ako pri odpovedi na dejepise, ste na omyle. Šťastie nie je hmatateľné a ani nikdy nebude, no o tom by ste mali vedieť zo šiestej triedy na základej škole, kedy do vás pani učiteľka vtĺka tajomné spojeinie "abstraktné podstatné meno", z ktorého ste už na ďalšiu hodinu museli odpovedať.

 Je jedna vec, ktorú si môžete zapamätať a to, že šťastie je nákazlivé a neexistujú naň žiadne lieky na predpis a tobôž nie na voľný predaj.

Stačí len pootvoriť svoje srdce nadýchnuť sa čerstvého vzduchu a unášať sa momentami, pre ktoré každý z nás môže ráno vstať, kráčať a nechať sa viesť.

SkryťVypnúť reklamu

Ďakujem Vám za dnešok

Luc

Lucia Randová

Lucia Randová

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niektorí ľudia o sebe hovoria, že sú výnimoční. Výnimoční svojím umom, zmyslom pre estetiku či výkonom v nejakom športe. Iní sú zas majstrami slova či pera. Nepatrím ani do jednej z týchto skupín označovaných troma výstižnými písmenami N - A - J, no som človekom, ktorý kráča v rytme piesne od No name a snaží sa v spoločnosti nájsť to čo tu chýba, alebo postupne opúšťa planétu Zem. Mojim predsavzatím sú sny a mottom je súhrn silných slov, ktoré vo svojej podstate odpovedajú každému na jeho otázku. Hovoríš nie?Nesprávne, pretože nič nie je nemožné, a na to aby si to zistil nepotrebuješ ani ružové okuliare či čarovnú guľu ;) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu