Chcem sa s Tebou stretnúť Iuventa, kde si?

Pred šiestimi rokmi zmenila môj život, dala mi postoje, naučila ma riešiť problémy  a dnes prichádza čas na jednoduché slovo s o to väčším významom ďakujem! No chcem Ťa opäť stretnúť, takú ako si bola.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

16 je magický vek puberty, kedy do života prichádzajú triviálne problémy, ale aj tie náročnejšie, ktoré máme sami problém vyriešiť. Viacerí sa uchyľujú k alkoholu, cigaretám či iným omamným látkam, aby bolo po probléme, no deti Iuventy sú odlišné. Dobre vedia, že o problémoch sa má rozprávať a nebáť sa im postaviť tvárou tvár. Vždy som mala pri sebe svoju maminu, s ktorou som riešila každý problém, no to mi nestačilo a chcela som viac, a za túto ctižiadostivosť vďačím najlepšej škole života, ktorú nenájdete v lavici, ani na prednáške profesora, nie sú v nej učitelia a ak smiem konkretizovať i slovo škola zmením na cestu, ktorá mi do batôšku vryla heslo: „ Nič nie je nemožné „ a ak stále pochybujete ja Vás presvedčím o opaku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Komprax
Komprax (zdroj: Lucia Randová)

V šestnástich som preskočila svoju pubertu, pretože ma nebavilo sedieť pri telke či krčme, ale jednoducho byť zodpovedným mladých človekom, ktorí rieši problémy spoločnosti. Vďaka programu Mládež v akcií sme vytvorili projekt mládežníckej výmeny, vďaka ktorému sme dostali odpovede, na nami položené otázky, týkajúce sa dovtedy najvážnejšieho problému diskriminácie. Bola to komunikácia s Tureckom, Rumunskom a aktivity s jasným výstupom pre spoločnosť. V sedemnástich prišiel ako blesk z jasného neba Komprax, ktorí nám dal možnosť zorganizovať festival garážových kapiel, a tak vytvoriť priestor pre mladých talentovaných ľudí. Dovtedy som ani nedúfala, že tak v mladom veku sa i ja môžem stať školiteľkou a po dvoch rokoch tak aj bolo.

SkryťVypnúť reklamu
Komprax
Komprax (zdroj: Lucia Randová)

Áno, hovorím v množnom čísle, pretože to je to čo nás naučila. Iba so silným tímom dokážeme vytvoriť veci, a tak sa niekedy zamýšľam nad tým, či nadriadení, ktorí sú na poste manažmentu niekedy otvorili knihu či sedeli v lavici. Nezáleží na tom akú inštitúciu či podnik riadite, vždy sa držíte vízie, cieľov a snažíte sa byť „k spotrebiteľom čo najbližšie“. Momentálna stratégia vedenia ukazuje, že čím ďalej od mladých ľudí s čím väčšou posádkou červenej armády tým lepšie. Ale pre koho?

Iuventa nie je budova s chladnými stenami, ktorú keď presťahujete do najmenej atraktívnej lokality, so zlou dopravnou dostupnosťou my zabudneme. Sú to ľudia, odborníci s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí sú jedni z mála, ktorým záleží na mladých ľuďoch a berú ich ako dôležitú súčasť spoločnosti. Preto, budova smie sídliť i na konci sveta, no ciele, postoje a myšlienky ostávajú v nás.

SkryťVypnúť reklamu

Chcem Vám srdečne poďakovať za to, čo ste nám dali a s ľútosťou priznať, že niektorí z Vás už na postoch inštitúcie nefigurujete.. Boli ste to Vy fasilitátori, školitelia. Vy, ktorí ste nám dali príležitosti, učili nás a vytvorili ľudí s názorom.

Projekty nekončia ale práve začínajú
Projekty nekončia ale práve začínajú (zdroj: Nika Pacholíková)

Boli to mládežnícke výmeny, školenia či konferencie, na ktorých sme mali možnosť rásť a posúvať sa vpred.

Možno som nezažila pubertu, no neľutujem, pretože vďaka Vám môžem stáť so zimomriavkami na tele pri mladých ľuďoch, podporovať ich a pozorovať aké myšlienky, ciele a aktivity rozvíjajú a akým talentom a silou disponujú.

Spolu
Spolu (zdroj: Lucia Randová)

My deti Iuventy sme už raz takí, radi sa učíme a hľadáme odpovede. Preto vážený pán Mgr. Pavlík, budem veľmi rada ak prijmete moje pozvanie 16. októbra na rannú kávu a vysvetlíte nám akým spôsobom momentálna stratégia inštitúcie napomáha k splneniu cieľov a vízie, keďže ste prepustili niekoľko odborníkov z praxe a nahradili ich ľuďmi z úplne iného odboru. Keďže od všetkých zamestnancov Iuventy vyžadujete flexibilitu verím, že sa stretneme. Nie som jediná koho zaujímajú odpovede, preto ak budete súhlasiť rada si náš rozhovor nahrám, aby aj ostatní mladí ľudia vedeli akým spôsobom možno riadiť podnik alebo akým spôsobom sa uberá naša budúcnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Veľmi sa teším na náš rozhovor.

Lucia

Lucia Randová

Lucia Randová

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niektorí ľudia o sebe hovoria, že sú výnimoční. Výnimoční svojím umom, zmyslom pre estetiku či výkonom v nejakom športe. Iní sú zas majstrami slova či pera. Nepatrím ani do jednej z týchto skupín označovaných troma výstižnými písmenami N - A - J, no som človekom, ktorý kráča v rytme piesne od No name a snaží sa v spoločnosti nájsť to čo tu chýba, alebo postupne opúšťa planétu Zem. Mojim predsavzatím sú sny a mottom je súhrn silných slov, ktoré vo svojej podstate odpovedajú každému na jeho otázku. Hovoríš nie?Nesprávne, pretože nič nie je nemožné, a na to aby si to zistil nepotrebuješ ani ružové okuliare či čarovnú guľu ;) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu