Ako bača Robo o kravku prišiel.

Kde bolo tam bolo bol raz jeden salaš. Na salaši, tak ako sa patrí bol aj bača Robo, ktorý mal jednu kravičku. Kravka mu každý deň podojila zo 10 litrov mlieka a zvyšok mala pre svoje teliatko.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ale bača Robo nebol len taký ledajaký bača, čo sa iba o kravičku stará, on mal aj kadejaké iné záľuby. Cez deň vám len tak vylihoval a sladko podriemkával a po nociach sa po krčmách a frajerkách túlal. Luxusným životom si on žil, tak veru. Ale ako sa hovorí, prišiel na psa mráz a stalo sa to, čo sa stať nemalo. Pliaga kríza sa vám tu znenazdajky koťuha objavila. Zo dňa na deň chľast a žváro zdraželi, benzín do bavoráka zdražel a ešte aj frajerka Zuzka začala vymýšľať, že ona veru viac dukátikov potrebuje, aby sa fintiť mohla. Nuž čo mal chudák bača Robo robiť, musí sa nejako s krízou popasovať. Zavolal teda honelníka Kaza, aby spolu vydumali ako si budú opasky uťahovať. Honelník Kazo vám bol ale veliký fiškus, on sa do všelijakých grafov a štatistík rozumel a hneď baču Roba zahriakol. „Ej veru nie my si budeme musieť opasky uťahovať , ale naša krava musí viac nadojiť". Bača Robo sa veru potešil tomuto nápadu a hneď kravke oznámil, že od dnešného dňa bude musieť namiesto 10 litrov dávať 15 litrov. Čo mala chúďa kravka robiť? Aby mala viac mlieka pre gazdov musela byť dlhšie na paši a spásať viac trávičky. Zo začiatku aj všetko išlo hladko a milá kravka naozaj dávala viac mlieka, čomu sa bača Robo aj honelník Kazo náramne tešili a všade sa vystatovali, že ako oni krízu zvládajú. Chýri o šikovnom bačovi a jeho honelníkovi sa rýchlo šírili po doline a všetci ostatní bačovia od údivu híkali a ochkali nad ich šikovnosťou, že takých odborníkov aj oni potrebujú. Dokonca ich pochválil aj ich starý rival z vedľajšieho košiara bača Viktor. Lenže raz dáždik prišiel a chúďa kravka vám veru poriadne zmokla, kým svoju dennú dávku trávičky spásla. Keď večer prišla celá premoknutá do maštale, nemal ju veru kto poutierať, lebo bača Robo spolu s honelníkom Kazom onakvejšiu prácu mali - po zábavkách behali. Ráno, keď sa v rezkej nálade dovalili domov chúďa kravka skapala a keďže žiadne mlieko už nebolo čoskoro skapalo aj teliatko. Keď to naši odborníci zistili, rýchlo vzali nohy na plecia a už ich nebolo. Povráva sa, že vraj s bačom Melčim a ostatnými odborníkmi za veľkou mlákou kokosové koktejly popíjajú a spomínajú, ako oni na tom Slovensku skvele bačovali.

Rastislav Kasan

Rastislav Kasan

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som večný optimista, ktorý neverí že " už dnes sa budeme mať lepšie ako zajtra...pozajtra... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu