Nikdy nie je tak zle, aby sme sa nemohli nájsť

„Je ráno, otváram oči a niečo v mojom vnútri sa pohne. Cítim prázdnotu. Uvedomujem si, že nie som šťastná. Že niečo mi v mojom živote chýba. Aj keď mám všetko, nie je to ono. Pozerám sa na fotku, kde sme spolu a usmiati... Je koniec – viem to!“

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Stáva sa, že človek si prestane rozumieť s tým, s kým si myslel, že prežije svoju budúcnosť. Zrazu zistí, že všetky ďalšie rozhovory mu neprinášajú pôžitok a že toho druhého vlastne už nepočúva. Ocitne sa v odlišnej dimenzii myšlienok ako ten druhý. Človek pochopí, že ich cesty sa rozdelili a bolo by najlepšie dať tomu druhému možnosť, aby si našiel toho, kto bude na rovnakej vlnovej dĺžke. Čo urobiť potom?
Aj Vám sa po rozchode zdalo, že sa Vám zrútil celý svet? Že Vás už nič nečaká. Poznám to. Myslela som, že toto je koniec pekného. Že tú prázdnotu vo svojom srdci už nikdy nevyplním nikým a ničím. A ani som nechcela. Chcela som byť sama so svojimi myšlienkami a pocitmi. A potom sa mi v hlave blikla žiarovka.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


„Koniec je začiatok niečoho nového.“


Veľa psychológov a odborníkov na ľudské správanie tvrdí, aby sme sa po rozchode zmierili sami so sebou. Aby sme zistili, kto sme a čo potrebujeme. Aký je smer našej cesty. Mali by sme si to uvedomiť bez priamych alebo nepriamych zásahov ďalšieho partnera. Ja si myslím , že aj v ďalšom vzťahu človek pochopí kto je.
„Všetko zlé je na niečo dobré.“ Táto veta podľa mňa vyjadruje celoživotnú múdrosť. Rozchod bolí, či to bolo iniciované z našej alebo opačnej strany, avšak otvára nám nové možnosti. Máme možnosť spoznať nového človeka. Z mojej osobnej skúsenosti môžem povedať, že práve takýto nový človek mi ukázal prečo vlastne žijem a aké je moje poslanie na tomto svete.
S každým vzťahom sa môže orientácia nášho života posunúť iným smerom. A možno to je to pravé orechové pri hľadaní toho správneho partnera. Neprestajne bádame, aby sme našli toho, kto je pre nás najlepší a my sme vhodní pre neho.
Možno nám viac pomôže samota a zatvorená izba... Plač, krik, zúfalstvo... Každý sme iní, a preto by sme nemali zabúdať, že nie je len jedna alternatíva riešenia. Je ich nekonečne veľa a každá pomôže. Každá však iným spôsobom.
Chceš byť sám? Tak buď! Nepozeraj na okolie a rady – buď len šťastný. No, ak príde niekto, kto vyvolá jemné šklbanie v podbrušku a na koho úsmev sa tešíš viac ako na obľúbené jedlo alebo film – nebráň sa! Sama môžem povedať, že to stojí za to!
„Ležím na posteli, prikrytá perinou, chystám sa na nočný spánok. Usmievam sa. Som šťastná. Všetko má zmysel. Už nie som sama – je tu so mnou....“

Michaela Rerková

Michaela Rerková

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"...niečo ako oheň, niečo ako dym. Kde som? Kde som? Kedy poletím? Hučí vo mne more, chcem sa skryť, prepadlo sa do mňa tisíc Atlantíd. Celá Zem mi visí na nohách..." (z poézie Miroslava Válka Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu