Vojna na Ukrajine.

Celý svet momentálne upiera svoj zrak na Ukrajinu, ktorá by sa mohla stať našim posledným bojiskom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Všetky krajiny, ktoré si svoj zbrojný arzenál ešte nevyskúšali na živo v nejakom bojovom konflikte, to určite budú chcieť odskúšať na Ukrajine.

     Na jednej strane Rusko so svojimi partnermi – Bielorusko a ešte ďalší s armádou ako za 2. svetovej, na strane druhej Nato a USA.

     Nikto nechce ďalšiu veľkú vojnu, hlavne nie v Európe. Myslím si, že to si uvedomujú obe strany. Straty na životoch by boli obrovské a ekonomické škody by sa liečili desaťročia.

     Tak o čo naozaj ide p. Lavrovovi, najlepšiemu vyjednávačovi Ruska?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

     Ja si myslím, že je to ako kúzelnícky trik. Odvediem pozornosť na jednu stranu, dám si podmienky, ktoré Svet nedokáže splniť a hrozím inváziou na Ukrajinu. Samozrejme, očakávam protinávrh a vyjednávam ďalej. Hrozím, posielam vojská kde-tam a čakám, čo bude. Pripojí sa Bielorusko a zas mám lepšiu vyjednávaciu pozíciu. Každý niečo obetuje a niečo získa. Po mesiaci zbrojenia všetci uzatvoria zmier.

    Rusko sa vzdá invázie na Ukrajinu, ktorá by aj tak bola úplne nelogická, a za to dostane po zdĺhavom vyjednávaní cenu útechy.

    Nord stream 2 – to je to, o čo im naozaj išlo -  povolenie k prevádzke.

Richard Gajarský

Richard Gajarský

Bloger 
  • Počet článkov:  45
  •  | 
  • Páči sa:  79x

Som slušný človek, nekradnem, neprivatizujem, platím dane, otváram ženám dvere, ale neznášam ľudskú hlúposť, ani ju nerešpektujem.Som absolventom strojníckej fakulty odbor VSPRM a pracujem ako návrhár a konštruktér automatizovaných liniek pre strojársky priemysel. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu