Slovensko znovu prehráva.

Rok sa s rokom zišiel a nemocnice znovu riešia rovnaký problém ako pred rokom. Plniace sa Covidové oddelenia, odložené a presunuté zákroky a bezmocnosť pacientov, ktorí si na naplánované operácie budú musieť ešte počkať.

Slovensko znovu prehráva.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Jediná pozitívna zmena oproti minulému roku je miera zaočkovanosti u starších ľudí a tým pádom aj nižšia úmrtnosť v týchto dňoch.

     Ale to je všetko, všetko ostatné ostáva rovnaké ako v minulom roku. A to je smutné.

     Dnes máme účinnú zbraň v podobe očkovania, ktorú využíva celý svet. Pretože tento problém nie je lokálny, ako si niektorí FB-kári myslia, a ešte to aj posielajú ďalej, ale globálny.

     Žijeme v dobe, keď odborníci sú pranierovaní trotlami, niekedy aj s poslaneckou imunitou.

     Problémom sú politici, ktorí sa na tejto situácií priživujú a robia si skóre na úkor zdravia ľudí, keď význam očkovania naschvál bagatelizujú. Sú to paraziti, ktorí sa živia ľudskou naivitou a pretvárajú ju na obyčajnú bezohľadnosť. Neustále vyhrocujú situáciu a polarizujú spoločnosť. Sú ako vírus, ktorí robí z ľudí zombie, ktorí nemajú vlastný názor a len dokola opakujú ich stupídne názory.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bez komentáru.
Bez komentáru. 

  

Byť zodpovedný nie len za seba, ale aj za iných ľudí je dôležité, ale o tomto vám na námestiach nepovedia. Pre nich to nie je dôležité, pretože to nepridáva hlasy, demagógia naopak áno. Ste pre nich len mäso, z ktorého si po voľbách upečú stejky a na vás zabudnú.

V Defkon 1 - bez komentáru
V Defkon 1 - bez komentáru 

     Už niektorých z vás vidím, ako dnes večer u mamy búšite do klávesnice a rozsievate nenávisť a tú svoju múdrosť do éteru, samozrejme pod anonymným nickom. Dokonca sa pochválite kamarátom, ako ste to tomu doktorovi nandali a on už nemal odpoveď, pretože prečo? Verte mi, že to nebol jeho kolaps pod tiažou vašich múdrych argumentov a nepriestrelných dôkazov, ale preto že komunikovať s trotlom, je ako komunikovať s trotlom, nič vám to neprinesie, akurát bolesť hlavy. Ako moja mama hovorila, s hlupákom sa nenahádaš.

Skryť Vypnúť reklamu

     Viete, čo je najhoršie, že niektorí z nich si potom oblečú futbalové dresy, dajú si nie len doporučené rúško, ale rovno masku ninja korytnačiek, aby zostali v anonymite a vyrazia na futbal. Ako to skončilo, vieme všetci. A nech mi nikto nehovorí, aby som neplietol jablká a hrušky. Nenávisť plodí len nenávisť a presne tento typ ľudí brojí voči všetkému racionálnemu. Je to podľa vás v poriadku? Zoberiete ešte deti na futbal? Im to nevadí, majú vlastný názor, svetonázor.

Takýto ľudia majú byť vzorom pre naše deti?
Takýto ľudia majú byť vzorom pre naše deti? 

      To ma privádza k pointe článku. Podľa nejakého dnešného prieskumu sme medzi európskymi krajinami s najnižšou zaočkovanosťou, asi 3-tí od konca, ale na druhej strane sme medzi krajinami s najvyššou vierou k hoaxovým správam. No mne z toho vyplýva jediné, aj keď z toho gulášu vyjmem všetkých, ktorí sa nemôžu očkovať z nejakého zdravotného dôvodu, tak sme podľa mňa jedna z najhlúpejších krajín Európy. Kto by inak riskoval smrť seba aj svojich známych kvôli politikom, ktorý môžu byť aj zaočkovaní? Asi nikto, rozumný.

Richard Gajarský

Richard Gajarský

Bloger 
  • Počet článkov:  44
  •  | 
  • Páči sa:  77x

Som slušný človek, nekradnem, neprivatizujem, platím dane, otváram ženám dvere, ale neznášam ľudskú hlúposť, ani ju nerešpektujem.Som absolventom strojníckej fakulty odbor VSPRM a pracujem ako návrhár a konštruktér automatizovaných liniek pre strojársky priemysel. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu