Stotisíc pre Mikulca versus milión pre opozičníka. Čo je horšie?

Písmo: A- | A+

Jednou z vecí, ktoré odvolávanému ministrovi vyčítali, bol aj údajný úplatok. Zaujímalo by ma teda, či by opozičníci tak tvrdo šili aj voči niekomu spomedzi seba, kebyže sa zistí, že aj on niečo (dokonca násobne viac) vzal.

Či je vinovatým Mikulec, neviem (veď nech sa to kľudne vyšetrí a uvidíme ... ja tomu dávam asi tak 1% že to naozaj spáchal),
naopak - či je vinovatý jeden konkrétny nemenovaný popredný opozičný politik, o tom pochýb nemám.

.

Dovolím si ho teda vyzvať, aby sa bez zbytočného meškania išiel ohlásiť aj sám; priznanie je vraj poľahčujúca okolnosť, všakže :)
Nech sa dotyčný, úplatkár miliónový, ide sám udať orgánom a nech o tom zverejní oznam. Keď sa behom pár dní dočítam, že ... XY sa bol priznať k prijatiu úplatku ....., prípadne aj ... dotyčnú sumu už odovzdal orgánom ... , nebudem o tom musieť napísať ja.

.

...:: Aaale koho?? Veď si nepovedal meno! ::...

Áno, nepovedal. V tom je ten vtip :)

... Spomínam si na jeden film .. bola to taká hurónska komédia, myslímže s Leslie Nielsenom či Steve Martinom .. scéna sa odohrávala na slávnostnom obede .. v miestnosti desiatky stolov, stovky hostí - samí senátori, podnikatelia, ví aj pí ... v istej chvíli do miestnosti vtrhla polícia a zahrmela "Ani sa nehnite, prišli sme si po Vás!" .. v tom momente sa, u niekoľkých stolov naraz, odohralo to isté - jeden z hostí prudko vstal, schmatol nôž, druhou rukou susednú osobu (spravidla svoju manželku :D ), jasne dajúc najavo Keď ma nepustíte preč, zakolem ju! ..... Prekvapená z toho ostala aj samotná polícia - prišli si po jedného, a priznali sa im takto odrazu asi piati :D

Nuž tak skúšam si predstaviť si tuná niečo podobné - keď zatiaľ ešte nepoviem meno, možno sa okrem dotyčného jedného popriznávajú aj jeden-dvaja-traja ďalší.
(Ono kebyže majú zájsť na políciu udať sa všetcí tí členovia terajšej opozície, ktorí majú niečo na rováši, vyšetrovatelia by museli ťahať ťažkeeeee nadčasy, kým by pozapisovali všetky tie napáchané zločiny, všetky tie rozflákané milióny a miliardy a pod., že jo)

.

Okej, výzva zaznela, časový limit o presnej dĺžke zopár dní plynúť začal.
Ak k samoudaniu nedôjde - t.j. dotyčný nevydá ani len krátku noticku že to už spravil - pristúpime k ďalšej fáze.

Tak či onak (či už to spraví on, alebo ja), dúfam že ho to definitívne vykopne z politiky .. a ani nejaký-ten rôčik (či skôr storočie) pobytu v chládku by nebolo od veci.

No a dúfam, že ani naši slovutní opozičníci sa nenechajú zahanbiť (nachytať pri používaní nerovnakého metra) - ak ministra kúsali, dúfam že tohoto svojho doslova zožerú :) ... hmm, ako sa sem dáva smajlík stáda pyráň??

.

Nateraz toľko. Milý XY, čiň sa!

.

Skryť Zatvoriť reklamu