Presné televízne návody na kriminilitu.

Priznám, že poslednú dobu mám hroznu averziu na televízne správy.Možno budem opakovať repliky iných,to neviem,ale píšem svoj názor,ako to vnímam a cítim.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Chápem, že je ťažké pripravovať aktuálne spravodajstvo, sama som tiež redakčne pripravovala relácie do éteru, ale načo dávať v televízii podrobný a detailný postup ako napr. vylúpiť pobočku banky, poštu, prepadnúť babku s dedkom doma ,či zverejniť, že pri lúpeži trezora na veterinárnej stanici, lupiči nevedeli ,čo ukradli, akú nebezpečnú veterinárnu látku?? Keď nevedeli, tak isto už vedia...Potom sa stane to, že jeden deň vylúpia poštu, podrobne opíšu prepad a o pár dní nápadne rovnakým spôsobom vykradnú niečo inde.. Medzi rečou, snáď hovorca nejakého príslušného Policajného Zboru aj spomenie, čo páchateľovi hrozí a to je všetko. Prečo sa viac neinformuje o vyriešených prípadoch a hlavne ako bolestne dopadol páchateľ??No to už asi nie je katastrofický scenár, to zrejme nezaujme.. Myslím si ,že kedy nádejní lupiči aj videli ako zle dopadli iní ,že boli dolapení a potrestaní ,nemali až takú odvahu lúpiť. No a tak to vyzerá ,že nič nie vyriešené ani potrestané.. tak sa veselo kradne ďalej. Alebo to je naozaj v našom štáte už tak, že je toľko nepotrestaných a nevyriešených prípadov.. alebo sú slabé postihy, ,fakt už neviem?????Forma nášho televízneho spravodajstva píše takúto linku. A ešte majú komerčné televízie skoro rovnaký scenár správ, ako z kopírovacieho stroja. rozdiel je len v časovom posune , fakt sa dejú všade tie isté udalosti?? Chápem, že „GRO“ správ tvoria správy z tlačových agentúr, ale televízia by si mala vytvárať aj vlastné spravodajstvo, tak to vyzerá, že všetko iba preberajú od spravodajských agentúr, či internetu.Bola som rada, že bola olympiáda, konečne sa vravelo aj o iných veciach ako o katastrofických udalostiach a kriminálnych návodov, preto začínam veľmi rada pozerať viacej šport. Nevravím, že netreba informovať o nehodách ,kriminalite, katastrofách.. ale už je to fakt v tom televíznom éteri presýtené a hlavne zdramatizované a nafúknuté a spovede náhodných svedkov pritiahnuté za vlasy.. viem mnohí si povedia. .veď máš ovládač, stačí prepnúť alebo vypnúť. .veď to aj robím, no myslím si pomaly a isto to robia a budú robiť aj iní.. alebo ako som počula názory niekoľkých ľudí, že presne preto, čo tu opisujem radšej sledujú správy verejnoprávnej televízie , ktorá má vraj viacej vlastného ,nie až tak zdramatizovaného spravodajstva.

Libuša Říhová

Libuša Říhová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Libuša Říhová je známa z kultúrneho diania v Košiciach a okolí, ale aj v Čechách. Miluje život, a všetko okolo neho, má rada rockovú hudbu,no každá hudba ,ak je dobrá a plná energie, má pre ňu svoje čaro a rada si ju vypočuje.Vo voľných chvíľach sa venuje aj písaniu. Svoje básne a poviedky nahovorila a nahrala aj na CD :Libuša:"Terapia Zmyslov"a prepojila to s indiánskou spirituálnom hudbou,tak pri jeho počúvaní zažijete aj krásny relax. Stále sa venuje aj moderovaniu a pred rokmi sa k Vám prihovárala aj z éteru už neexistujúceho rádia KIKS.Kontakt: email:libusa3005@gmail.com, M:+421907 389 121. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu