Taxikár alebo teliatko ?

Chcete sa odviezť zo psom taxikom ??? Nezabudnite povedať veľkosť psa , ktorého chcete prepravovať !!!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Už  tri a pol  roka máme psíka Ernieho . Z malého psíka vyrástol nádherný pes, dá sa povedať, že veľký, no žiaden obor. Vozievala som ho autom na zadnom sedadle a mal aj pás, ako má mať podľa pravidiel. No auto sa mi zrazu pokazilo a chcela som sa odviesť na záhradu neďaleko Košíc, len 4 km od nášho bydliska. Zavolala som do taxi služby a povedala, že chcem ísť aj zo psíkom. Pán na dispečingu sa neopýtal na veľkosť, tak som bola v tom, že ho dáme buď na zadné sedadlo alebo do kufra. Rýchlo, rýchlo mi šiel posielať taxík, zrejme ma ani poriadne nepočúval ? A ak ma jeho zamestnanec problém brať psíkov ,mal mi poslať vozidlo ,ktorému by to jednak nevadilo a jednak sa on mal opýtať na veľkosť psa?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prišla stará rozheganá škoda Octavia a pán tiež už vo veku, pričom názov taxislužby evokoval, že príde mladík - študent , STUDENT TAXI. Tak som si to aspoň myslela, podľa názvu.

Hneď na začiatku na mňa vybehol, že aké veľké teliatko to mám a že isto plzne, že on ho nedá na zadné sedadlo ani do kufra, že tam sa nezmestí??? Natlačil nás nakoniec dopredu na predné sedadlo, najskôr naskočil Ernie a trochu bol pri riadiacej páke, a pán už kričal :" že ako bude šoférovať?" Tak mu vravím, že : „ vydržte, ešte som nenastúpila ja „ a tak som nastúpila a dala si psíka medzi nohy, aby ujkovi nezavadzal. Takto s rozčapenými nohami, ešte dobre, že som mala kraťasy, sme sa tlačili s Erniem vpredu. Fajn bolo , že to bola len 5.minútová jazda .

SkryťVypnúť reklamu

No hundranie ujka neskončilo, začal volať predo mnou na dispečing a že akého veľké psa to mám ,čo on chudák musí robiť, aby mi vyšiel v ústrety a bla, bla, bla, hučal a hučal a nakoniec zo mňa urobili vinníka, že som nepovedala veľkosť psíka??? Bola som taká ohúrená správaním tohto taxikára – doslova teliatka, že pri mojej výrečnosti a som sa nezmohla ani na slovo ?? Ešte čosi hundral, že ako mi on predsa vychádza v ústrety, že ma vzal aj zo psom?? Už som oľutovala, že ho neposlala aj jeho slávnym taxíkom do kelu a zavolala si inú , ústretovejšiu taxi službu.

Nakoniec mi za 4km naúčtoval 8 ,8 a tak som nechala , 20 centov za ktoré ani nepoďakoval???

SkryťVypnúť reklamu

Asi čakal, že mu nechám 1,20€.,platila som 10 eurovkou . Za také správanie si nezaslúžil nič, možno kopanec do zadnice a keďže sa nebijem, držala som sa príslovia : Múdrejší ustúpi a teľa taxikár nám predsa nepokazí deň.

Libuša Říhová

Libuša Říhová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Libuša Říhová je známa z kultúrneho diania v Košiciach a okolí, ale aj v Čechách. Miluje život, a všetko okolo neho, má rada rockovú hudbu,no každá hudba ,ak je dobrá a plná energie, má pre ňu svoje čaro a rada si ju vypočuje.Vo voľných chvíľach sa venuje aj písaniu. Svoje básne a poviedky nahovorila a nahrala aj na CD :Libuša:"Terapia Zmyslov"a prepojila to s indiánskou spirituálnom hudbou,tak pri jeho počúvaní zažijete aj krásny relax. Stále sa venuje aj moderovaniu a pred rokmi sa k Vám prihovárala aj z éteru už neexistujúceho rádia KIKS.Kontakt: email:libusa3005@gmail.com, M:+421907 389 121. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu