Ohlásenie kandidatúry na post primátora mesta Žilina

Písmo: A- | A+

Moje rozhodnutie kandidovať na post primátora Žiliny vyplynulo z niekoľkých dôležitých momentov.

Ako novinár s takmer dvadsaťročnou praxou sa dennodenne stretávam s problémami obyvateľov nášho mesta a poukazujem na ne prostredníctvom regionálnych médií. Taktiež ako poslanec Mestského zastupiteľstva a poslanec Žilinského samosprávneho kraja sa snažím riešiť starosti Žilinčanov, ktoré sa tu buď vôbec neriešia, alebo sa riešia nekoncepčne a nedostatočne. Okrem skúseností s regionálnou samosprávou a komunálnou politikou mojou silnou stránkou je znalosť športového prostredia Žiliny, kde sa stretávam s mládežou, ich problémami týkajúcich sa voľnočasových aktivít a vôbec športu v meste. Oslovil ma aj videoblog pána prezidenta Andreja Kisku, ktorý vyzval nezávislých ľudí byť súčasťou vecí verejných. Avšak rozhodujúcim faktorom mojej kandidatúry je vyjadrenie občanov. Za desať dní ma podporilo svojimi podpismi viac ako 1 500 obyvateľov Žiliny.

Osobne si myslím, že mestu chýba materská opatera. Je zarážajúce, že súčasný primátor počas svojho štvorročného volebného obdobia tu viac ako jeden celý rok chýbal. A dobrá mama má sedieť doma. Taktiež je nevhodné, aby mesto fungovalo spôsobom, že tri a pol roka plače nad nedostatkom financií, je hospodársky pasívne, a pol roka pred voľbami peniaze splašene a chaoticky rozhadzuje, akoby ich malo navyše. Žilinčania nepotrebujú byť pol roka pred voľbami opíjaní rožkom. Žilinčania potrebujú, aby sa celé štyri roky vedenia mesta o nich zaujímalo a riešilo ich problémy.

Môj volebný program je postavený na troch základných pilieroch – občania, odborníci, primátor. Jeho hlavnými tézami sú: zabezpečenie parkovania pre všetkých, zníženie mestských daní a balík opatrení s názvom „Budíček pre Žilinu“. Do dvoch týždňov predložíme podrobne rozpracovaných 100 riešení pre Žilinu. Taktiež dám Žilinčanom verejný prísľub, že ak sa mi nepodarí do troch rokov volebný program naplniť, z postu primátora odstúpim.

Mgr. Róbert Kašša – nezávislý kandidát na post primátora mesta Žilina

Skryť Zatvoriť reklamu