Prezidentské voľby by mali vyústiť do pozitívnej zmeny

Na jar zadujú v prezidentskom paláci nové vetry. Na prvý pohľad celkom príjemné konštatovanie. O to príjemnejšie, že zmena je istá, lebo súčasný prezident už kandidovať nemôže. Avšak, keď sa trochu zamyslíme, kto by mohol Ivana Gašparoviča vystriedať, nadšenie rýchlo opadne. Je totiž veľmi reálne, že novým prezidentom bude človek, ktorý je síce o poznanie obratnejší, ale vecne a politicky je so svojím predchodcom prepojený pupočnou šnúrou populizmu. Áno, ide o súčasného premiéra Fica.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ten zatiaľ všetky domnienky okolosvojej kandidatúry úspešne rozptyľuje do stratena. Z hľadiska výsledkuprezidentských volieb môže byť takéto správanie sa kľúčové. Buďme všakobjektívni a jedným dychom povedzme aj to, že tento postup je celkom legitímny.Fico nič v tejto otázke nekomentuje a teda nič nenecháva na náhodu,ktorá vie byť vrtkavá. Proste silný, veľmi silný kandidát.

 Oveľamenej transparentná situácia je u „protistrany“. Tá ponúka verejnosti niekoľkokandidátov, viac či menej známych a úspešných ľudí. Medzi nimi sa alenenachádza favorit, ktorý by vyčnieval z radu. Ktorý by súboj na dve ťažkékolá nielen uhral, ale aj vyhral. Je totiž takmer isté, že meno novéhoprezidenta určí až druhé kolo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Postupopozície je nesúrodý a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že bude iný. Čo satýka „nestraníkov“, tak tu je situácia o čosi lepšia. Ale úprimne povedanéani u týchto mien nenachádzam typ kandidáta, ktorý má na to. Samozrejme,že všetko je možné, ale v danom prípade ide o veľa. Preto domnienky trebanechať domnienkami a stavať na faktoch.

Zmena v štýlevykonávania prezidentského úradu ma šancu na úspech len vtedy, keď nastanezmena aj v portfóliu kandidátov. V známom českom filme “ Vesničko mástředisková“ vyslovil Rudolf Hrušinský jednu, pre túto situáciu veľmi výstižnú avhodnú, myšlienku: „Keď je niekto jediný, kto TO môže urobiť, tak to jednoduchomusí urobiť!“

SkryťVypnúť reklamu

Možno nakandidátnej listine nájdeme takéto meno.

Rudolf Fábry

Rudolf Fábry

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu