USA a Izrael - spojenci, ktorí si robia čo chcú

Nechýbalo veľa, aby USA vojensky nenapadli ďalšiu nezávislú krajinu – Sýriu. Pod tlakom svetového spoločenstva sa ale vojenská intervencia (zatiaľ) neuskutočnila . Veľmi pozitívnu úlohu tu zohralo Rusko. Bez jasných a objektívnych dôkazov nie je predsa možné zaútočiť silou. Toto bol a je postoj nielen Ruska, ale aj ostatného zvyšku sveta, ktorý sa poučil hlavne z Iraku. Jednoducho nie je možné, aby si niekto robil donekonečna čo chce. Kde absentujú konkrétne a jasné dôkazy, tam nie je možné hneď hádzať bomby. To by sme potom mohli za agresora a zločinca považovať toho, kto tie bomby zhodil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Američania ústami svojich lídrov (najmä prezidenta Obamu a ministra zahraničných vecí Johna Kerryho) kŕmili svet rozprávkami, že zásah prostredníctvom zbraní je potrebný, pretože tento stav ohrozuje stabilitu a mier v tomto priestore. Hlavne americká bezpečnosť je bezprostredne ohrozená. Dôkazom mali byť televízne prejavy Obamu a Kerryho a pár záberov z miestnosti plnej otrávených ľudí. Strašne málo na to, aby sme prstom ukázali na páchateľa. Objektívny dôkaz ohľadom mena páchateľa sa do dnešného dňa neobjavil. A neuviedli ho ani nestranní inšpektori z OSN. Asi prečo ? Nuž hlavne preto, že pravda sa tu hľadá ťažko. Indície ohľadom nájdenia vinníka však hovoria v prospech Bašára Asada. Preto je až obdivuhodné s akou ľahkosťou ukazujú na páchateľa Americkí lídri. Bez mihnutia oka povedia, že to bol ten a ten a preto treba zásadne a okamžite jednať...a najlepšie cestou sily. Odsúdia vopred niekoho, kto ja vlastne nevinní, resp. v danom zločine sa vôbec neangažoval.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Saddám Husajn bol diktátor, ktorý v Iraku vládol železnou rukou. Dnes je v Iraku bezvládie a keď z tade odídu poslední (najmä americkí) vojaci, tak tam bude ešte horšie. V akom záujme sa robil tento výpad do Iraku !? Nakoniec naň doplatili len nevinní a bezbranní cenou najvyššou. Nenašli sa atómové ani chemické zbrane, ale všetko bolo v poriadku... Svet zabudol na Busha ml. a tento jeho zločin. Vojnové zločiny sa predsa dotýkajú len bývalých predstaviteľov Juhoslávie. Ani slovko o ľuďoch, ktorí vládnu napríklad v Kosove. Bývalí ľudia bez chrbtovej kosti a mafiáni tam dnes chodia v bavorákoch a nazývajú sa ústavnými činiteľmi. Veď čo, keď povedľa vládnej budovy stojí najväčšia americká vojenská základňa v Európe, tak si to môžu s prehľadom dovoliť!

SkryťVypnúť reklamu

Jednoducho, kto je s Amerikou, tak si môže dovoliť aj všetko. Ale ešte lepšie je byť zadobre aj s Izraelom. Lebo, pravdu povediac, neviem kto je komu pánom. Nový iránsky prezident nedávno vystúpil so zmierlivým a ústretovým prejavom v OSN. Vzápätí ho však izraelský premiér, ktorý navštívil USA, počastoval rôznymi nepriateľskými narážkami. Akoby mu vadilo, že Irán môže byť iný než za prezidentovania Rúháního predchodcu. Je to len potvrdenie, že nič nevypadá tak, ako sa na prvý pohľad javí. Baránok je v skutočnosti vlkom a vlk keď už nie je rovno ovečkou, tak nemusí mať krv na papuli.

Rudolf Fábry

Rudolf Fábry

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu