Práce na tatranskej Kométe postupujú

Od posledného blogu uplynulo už pomerne veľa času a odvtedy sa udialo niekoľko zaujímavých udalostí. Dôležité je, že Kométa je už zachránená a podstupuje opravu v Železničných opravovniach a strojárňach Vrútky. K dispozícii máme vďaka partnerom dostatok prostriedkov na no, aby sa revitalizácia električky úspešne dokončila. V ŽOS-ke sme sa dohodli na rozsahu opravy, a tak už nič nebránilo šikovným opravárom, aby sa pustili do práce.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

V posledných dňoch práce rýchlo napredujú. Kométa „vzlietla" a stratila svoje kolesá. Nie však natrvalo. Len sa dokonale očistili, špeciálnou metódou premerali, či sa náhodou v nich nenachádzajú trhliny, ktoré by mohli byť príčinou vykoľajenia. Rovnako aj pružnice prešli skúškou, pričom niektoré listy sa vyrobia nové. Elektrikári sa pri našej poslednej návšteve pustili do najviac poškodenej elektrickej výzbroje. Bleskom prepálenú a spráchnivenú izoláciu káblov nachádzajú na rôznych miestach. Až teraz sa pomaly ukazuje opodstatnenosť rekonštrukcie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Demontované je už aj oplechovanie čela mašinky. Bez toho by nebolo možné dostať sa ku káblom. Okrem toho sa hrdzavé plechy vymenia a všetko sa nalakuje novým lakom. Mám veľkú radosť z toho, že po oprave bude mať tatranská železnica a park historických koľajových vozidiel na Slovensku ďalší funkčný a spoľahlivý stroj. Fotografie pekne zobrazujú ako práce postupujú.

Obrázok blogu

Okrem „montérkovej" práce sme sa opäť aj s prednostom Jaroslavom Vančom prezliekli do historických uniforiem a Kométu ľuďom priblížili v Teleráne.

Video hovorí za všetko:

Ján Sabaka

Ján Sabaka

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som železničný nadšenec, ktorý nechce aby si naše deti pamätali legendy tatranskej železnice iba z fotografií. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu