Travesty show pri vianočnom stromčeku alebo prečo nepíšem (aj) o Ficovi

Už mi nechýbalo nič viac len sa celý spotený vykúpať v explodujúcich konfetách. Gambu som mal už beztak celú červenú od vína. Hlavne,že vianočný stromček je hotový. Dva týždne pred termínom. Hlavne, aby nemeškali Vianoce.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je 7. decembra, ale ideme kúpiť vianočný stromček. Po kúpe nelacného stojana zisťujeme, že jeden bol už v krabici, nevadí, zapichneme do neho aspoň metlu,aby bola v čase predvianočného pucovania príbytku na očiach. Spodnú časť obaľujeme na hrubo fóliou,nech dobre zapadne do stojana,aby sme opäť zistili, že sme spodnú čas prehodili za vrchnú a mohli tak hrubú fóliu zase odmotať. Poľský výrobok sa nedá zaprieť; dve vetvičky a horný chvostík som odcvikol ako dvorný záhradník.

Po celom dni v tesných nohaviciach presedenom v kancli vám príjemne padne vyvetrať sa a tak sa zrazu, pri najmenšom bizarne, pristihnem v trenkách viazať malé uzlíčky z tenkých nitôčiek na vianočné gule, ktoré sú menšie a menšie. Manželka si to náramne užíva, no ja už pociťujem prvé symptómy karpálneho tunela a do spomínaných uzlíčkov sa mi zamotávajú akurát tak moje prsty. Hlavou mi behá otázka, ako mohol výrobca tak nahusto obsypať tie gule a všakovakých sobíkov toľkými trlblietkami a ako sa mi tie ochotne pripliepajú na ruky a stehná ako nenásytné prostitútky.Veď azda ani tá najväčšia diskotéková guľa na planéte nemá toľko tých potvôr. Ohyzdnejší materiál je hádam len už sklená vata. Predstavte si, ešte aj tie polmilimetrové nitôčky sú tým posiate! Čo je vrchol, že pri priviazovaní maličkých červených trpaslíčkov sa ešte aj farba leptá na moje prsty, to už kde sme?! Odpijem si aspoň, zo vztýčeným malíčkom (aby som nezatrblietkoval) z fľaše červeného vína, a tak prichádzam aj na iné povznesené myšlienky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Manželka mi žoviálne prehodí tie elektrizujúce strieborné girlandy okolo krku, fotí si stromček, gule sa blyštia, špic stojí, v pozadí hrá "Driving home for Christmas", ja sa chytám za pačesy, ale precitnem a chytím ju okolo boku a len si tak tančíme v rytme predvianočnej pohodičky. Po pár sekundách sa zbadám v zrkadle.... z chuti sa priusmejem a hovorím si: "

? Idú Vianoce a aj transvestiti majú právo na úsmev. Dnes ním pokojne pre svoju ženu budem aj do rána." 

A prečo som spomenul "nejakého" Fica v názve článku? Lebo ma vôbec netrápi, lebo idú Vianoce, lebo je zdrojom nespočetných hádok, rozhorčení, nezmyselných diskusií. Môj osobný názor je, že každý sme si strojcom svojho šťastia bez ohľadu na to pod jarmom akej vlády a politikov žijeme a pracujeme. Chápem žurnalistov a politológov či redaktorov, ale niektorí tomu všetkému venujú nesmierny prebytok energie a potom prichádzajú o tak krásne a spontánne zážitky, napr. aj ako som zažil ja dnes večer doma. 

SkryťVypnúť reklamu

Nemusíte sa obávať, svojou identitou som presvedčený, a netrpím ani žiadnymi deviáciami pri uspokojovaní sa prezliekaním kabátov. A možno ani p.Fico, ale to Vám neviem potvrdiť. Len sa mi z počutia marí, že bol v akejsi súvislosti prirovnávaný k ženám venujúcim sa najstaršiemu remeslu. Náhoda?

Martin Salát

Martin Salát

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Život sa skladá z dvoch dátumov oddelených pomlčkou, snažme sa teda čo najviac vyťažiť z tej pomlčky. Aj tak dôjdete raz k záveru, že viem, že nič neviem, jediné však čo viem je že som vraj klasik s neobyčajnými myšlienkami, kontroverzným presvedčením a triezvymi úvahami, v ktorých nachádzam pravdu a z nej plynúcu pokoru, ktorá ma nie raz, nie dvakrát a často ešte bude zrážať k zemi, aby som tak opäť vstal a šiel za pravdou...a samozrejme prakticky ju aj dennodenne žil. Mojimi nástrojmi budú ostrovtip, satira, nepriame metafory a pri tom sa snažím nechodiť okolo horúcej kaše. V spoločnosti viem ľudí rozosmiať niekedy až do tej miery, že som len na srandu a manželka ma niekedy počastuje oslovením "bezprízorný flegmatik". Nech si každý myslí čo chce, ja len chcem aby hovorili čo si aj naozaj myslia a to je utópia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu