Regiojet končí a vlaky zadarmo. Prečo?

Regiojet na trase Košice - Bratislava končí. Jedným z hlavných dôvodov udáva, že sa nevie dostať do zisku z dôvodu bezplatných lístkov na štátne vlaky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Áne, je to pravdepodobne tak. Regiojet končí. Ale prečo? Mal som tú možnosť si jazdu Regiojetom vyskúšať viackrát na trase Košice - Bratislava, a veruže, je to lepšie ako v tých starých rozheganých štátnych vlakoch. Navyše, myslíte že pri štátnych ušetríte? Veruže nie. Cena lístka sa pohybuje od 12€. Takisto, s preukazom na bezplatné cestovanie dostanete u nich lístok za polovicu. A veziete sa vo vozni kde máte pred sebou tablet, hospodárske noviny či iné časopisy a denná tlač zdarma, ba aby sa nepovedalo, môžte si ju aj zobrať domov. Ja som počas cesty vyhladol a vysmädol. V Regiojete? To veruže nie! Trikrát okolo mňa prešla milá stewardka s úsmevom a spýtala, či chcem kávu, čaj z mäty alebo mušt. Len tak? Áno, tu je zákazník prvoradí. A niečo na jedenie? Dal som si v Regiojete aj v štátnom vlaku toto: 3x Croissant, nejakú kolu, a niečo sladké. A rozdiely? Nech sa páči:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Croissant obložený (a hojne :D)0,80€
Kofola 0,5l0,60€
HARIBO cukríky0,60€
Spolu:3,60€
Croissant - iba pečivo!0,80€
Pepsi 0,5l1,50€
BONPARI cukríky1,10€
Spolu:5,00€

Zatiaľ čo v Regiojete som sa najedol za cenu denného menu, v štátnom rýchliku to bolo horšie. V čom teda ten Regiojet zaostáva a prečo si štát presadzuje svoje IC vlaky? Robíme pokroky! Nechceme (alebo sa nam "nepáčia") žlté vlaky ktoré sú lacnejšie, lepšie zariadené, s milými stewardmi a lacnejším občerstvením! 

Ach, tie vlaky zadarmo. Naozaj sa vám to zdá výhodné. Niekedy ste si sadli do vlaku na trase Humenné - Košice, a sedeli ste sám. Občas si nekto prisadol. Dnes? Dnes si nesadnete :D. A keď si sadnete, tak to tam smrdí (po čom alebo po kom asi) alebo to je všetko špinavé. A prečo si nesadnete? Všade samí dôchodca. Ten nemá problém prísť aj 2 hodiny skôr, on má čas. Veď keď má vlaky zadarmo, môže si chodiť koľko chce a kde chce. Stále sa nám to oplatí? Je to pre nás výhodne? Áno, presne ako je Regiojet výhodnejší ako štátny rýchlik. Jaaj, ten rýchlik je pre niekoho (viacerých ľudí :D) bezplatný.

Samuel Krempaský

Samuel Krempaský

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý chalan ktorý rád trávi čas online na internete a baví ho tvorba webov či všetky spôsoby ako zarobiť :-) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu