QnA - cloud mining Bitcoinu

Možno viacero z vás by chcelo začať ťažiť Bitcoin či né kryptomeny, no stále vás trápi pár otázok na ktoré neviete odpoveď. Práve tento článok vám ich možno odpovie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čo je to cloud mining?

Cloud mining je spôsob ťaženia Bitcoinu a iných kryptomien. Odlišuje sa ale od klasického miningu, že nevlastníte hardvér osobne, ale máte zaplatený kontrakt s nejakou firmou či spoločnosťou, u ktorej máte "prenajatý" ťažobný výkon na nejaké obdobie. Tento výkon sa prenajíma buď na nejaké obdobie, alebo u jemne nedôveryhodných firiem aj doživotne (samozrejme treba mať sedliacky rozum, nič nemôže doživotné :D )

Aké má výhody?

Medzi hlavné výhody cloud miningu patrí určite to, že o hardvér sa stará konkrétna firma. Pri miningu je potrebné mať nejaké znalosti zo sveta IT a krypto, a takisto nejaké priestory a elektriku. Kedže firmy ktoré takýto mining robia, ho robia vo veľkom, vedia si zabezpečiť lacnejšiu elektrinu, lepšie priestory, a takisto sao tie zariadenia starajú. Nemusíte sa o nič starať, nemôže niečo prestať fungovať. Samozrejme, za údržbu a elektrinu si sťahujú určitú časť z vyťažených BTC, presnejšie je to uvedené v kontraktoch, pri kúpe výkonu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takisto medzi ďalšie výhody patrí to, že nie je nutné investovať naraz veľa. Jednoducho, je možné si prenajať ťažobný výkon aj za 10, 30 či 100€. Samozrejme pri takýchto čiastkach sa nedá počítať s horibilnými čiastkami, ale je to dobré aspoň na vyskúšanie. Zatiaľ čo do nejakých ASIC minerov či rigov musíte vraziť najmenej 1000€, kontrakt sa dá kúpiť dokonca aj za 2€. Ak teda začínate, je dobré si kúpiť mining za menšiu sumu, a po pár dňoch si prepočítať, či sa to oplatí, a na základe toho potom vložiť viac podľa svojho uváženia.

A kde ťažiť?

Toto je naozaj ťažká otázka. Týchto firiem je naozaj veľa, a potom je skoro nemožné sa medzi tým vyznať, ktorá stránka je dôveryhodná a ktorá nie. Môžem vám ale odporúčiť tieto 2 stránky, ktoré aj ja už viac ako rok používam:

SkryťVypnúť reklamu

genesis-mining.com - spoločnosť ktorá ťaží rôzne kryptomeny na Islande. 

hashflare.com - firma so sídlom v EU, presnejšie v Estónsku. Je už na svete dlho, a pravdepodobne naozaj zostane. Oficiálne kontrakty, a možnosť platiť BTC ale aj kreditkou.

A prečo vlastne investovať do miningu?

To vážne? Jednoduchú odpoveď nájdete keď si pozriete vývoj ceny Bitcoinu za posledný rok :-) .

Samuel Krempaský

Samuel Krempaský

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý chalan ktorý rád trávi čas online na internete a baví ho tvorba webov či všetky spôsoby ako zarobiť :-) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu